xkeyboard-config-2.42.99 - en to ca translation catalogue (944 entries)

en: Generic 86-key PC
ca: PC genèric de 86 tecles

en: Generic 101-key PC
ca: PC genèric de 101 tecles

en: Generic 102-key PC
ca: PC genèric de 102 tecles

en: Generic 104-key PC
ca: PC genèric de 104 tecles

en: Generic 104-key PC with L-shaped Enter key
ca: PC genèric de 104 tecles amb la tecla Retorn en forma d'L

en: Generic 105-key PC
ca: PC genèric de 105 tecles

en: Acer laptop
ca: Acer portàtil

en: Asus laptop
ca: Asus portàtil

en: Brazilian ABNT2
ca: Brasiler ABNT2

en: Compaq Armada laptop
ca: Compaq Armada portàtil

en: Compaq Internet (7 keys)
ca: Compaq Internet (7 tecles)

en: Compaq Internet (13 keys)
ca: Compaq Internet (13 tecles)

en: Compaq Internet (18 keys)
ca: Compaq Internet (18 tecles)

en: Compaq Presario laptop
ca: Compaq Presario portàtil

en: Dell 101-key PC
ca: Dell PC 101 tecles

en: Dell Latitude laptop
ca: Dell Latitude portàtil

en: Dell Inspiron 6000/8000 laptop
ca: Dell Inspiron 6000/8000 portàtil

en: Dell Precision M laptop
ca: Dell Precision M portàtil

en: Dell Precision M65 laptop
ca: Dell Precision M65 portàtil

en: eMachines m6800 laptop
ca: eMachines m6800 portàtil

en: Fujitsu-Siemens Amilo laptop
ca: Fujitsu-Siemens Amilo portàtil

en: Hewlett-Packard Mini 110 laptop
ca: Hewlett-Packard Mini 110 portàtil

en: Japanese 106-key
ca: Japonès 106 tecles

en: Korean 106-key
ca: Coreà 106 tecles

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
ca: Logitech G15 amb tecles extres via G15daemon

en: Microsoft Internet Pro (Swedish)
ca: Microsoft Internet Pro (Suec)

en: Microsoft Office Keyboard
ca: Teclat Microsoft Office

en: PinePhone Keyboard
ca: Teclat del PinePhone

en: Sun Type 6 (Japanese)
ca: Sun Type 6 (Japonesa)

en: Sun Type 6 USB (Japanese)
ca: Sun Type 6 USB (Japonesa)

en: Sun Type 6/7 USB (European)
ca: Sun Type 6/7 USB (Europeu)

en: Sun Type 7 USB (European)
ca: Sun Type 7 USB (Europeu)

en: Sun Type 7 USB (Japanese)/Japanese 106-key
ca: Sun Type 7 USB (Japonès)/106 tecles japoneses

en: Symplon PaceBook tablet
ca: Symplon PaceBook tauleta

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (102/105:EU mode)
ca: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (mode 102/105:EU)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (106:JP mode)
ca: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (mode 106:JP)

en: Albanian
ca: Albanès

en: Albanian (Plisi)
ca: Albanès (Plisi)

en: Albanian (Veqilharxhi)
ca: Albanès (Veqilharxhi)

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Armenian
ca: Armeni

en: Armenian (phonetic)
ca: Armeni (fonètic)

en: Armenian (alt. phonetic)
ca: Armeni (fonètic alt.)

en: Armenian (eastern)
ca: Armeni (oriental)

en: Armenian (alt. eastern)
ca: Armeni (oriental alt.)

en: Armenian (western)
ca: Armeni (occidental)

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (Eastern Arabic numerals)
ca: Àrab (numeració aràbiga oriental)

en: Arabic (AZERTY)
ca: Àrab (AZERTY)

en: Arabic (AZERTY, Eastern Arabic numerals)
ca: Àrab (AZERTY, numeració aràbiga oriental)

en: Arabic (Buckwalter)
ca: Àrab (Buckwalter)

en: Arabic (Macintosh)
ca: Àrab (Macintosh)

en: Arabic (Macintosh, phonetic)
ca: Àrab (Macintosh, fonètic)

en: Arabic (OLPC)
ca: Àrab (OLPC)

en: Arabic (Egypt)
ca: Àrab (Egipte)

en: Arabic (Iraq)
ca: Àrab (Iraq)

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
ca: Kurd (Iraq, llatí Q)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Iraq, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, F)
ca: Kurd (Iraq, F)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
ca: Kurd (Iraq, àrab-llatí)

en: Arabic (Morocco)
ca: Àrab (Marroc)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alt.)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh alt.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic, alt.)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic, alt.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh ampliat)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
ca: Berber (Marroc, Tifinagh fonètic ampliat)

en: French (Morocco)
ca: Francès (Marroc)

en: Arabic (Syria)
ca: Àrab (Síria)

en: Syriac
ca: Siríac

en: Syriac (phonetic)
ca: Siríac (fonètic)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
ca: Kurd (Síria, llatí Q)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Síria, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Syria, F)
ca: Kurd (Síria, F)

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Azerbaijani (Cyrillic)
ca: Àzeri (ciríl·lic)

en: French (Mali, alt.)
ca: Francès (Mali, alt.)

en: English (Mali, US, Macintosh)
ca: Anglès (Mali, EUA, Macintosh)

en: English (Mali, US, intl.)
ca: Anglès (Mali, EUA, intl.)

en: Bangla
ca: Bengalí

en: Bangla (Probhat)
ca: Bengalí (Probhat)

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Belarusian (legacy)
ca: Bielorús (antic)

en: Belarusian (Latin)
ca: Bielorús (llatí)

en: Belarusian (intl.)
ca: Bielorús (intl.)

en: Belarusian (phonetic)
ca: Bielorús (fonètic)

en: Russian (Belarus)
ca: Russian (Bielorússia)

en: Belgian
ca: Belga

en: Belgian (alt.)
ca: Belga (alt.)

en: Belgian (Latin-9 only, alt.)
ca: Belga (només llatí-9, alt.)

en: Belgian (ISO, alt.)
ca: Belga (ISO, alt.)

en: Belgian (no dead keys)
ca: Belga (sense tecles mortes)

en: Belgian (Wang 724 AZERTY)
ca: Belga (Wang 724 AZERTY)

en: Berber (Algeria, Latin)
ca: Berber (Algèria, llatins)

en: Berber (Algeria, Tifinagh)
ca: Berber (Algèria, Tifinagh)

en: Kabyle (AZERTY, with dead keys)
ca: Cabilenc (AZERTY, amb tecles mortes)

en: Kabyle (QWERTY, UK, with dead keys)
ca: Cabilenc (QWERTY, RU, amb tecles mortes)

en: Kabyle (QWERTY, US, with dead keys)
ca: Cabilenc (QWERTY, EUA, amb tecles mortes)

en: Arabic (Algeria)
ca: Àrab (Algèria)

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Bosnian (with guillemets)
ca: Bosnià (amb cometes angulars)

en: Bosnian (with Bosnian digraphs)
ca: Bosnià (amb dígrafs bosnians)

en: Bosnian (US, with Bosnian digraphs)
ca: Bosnià (EUA, amb dígrafs bosnians)

en: Bosnian (US)
ca: Bosnià (EUA)

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulgarian (traditional phonetic)
ca: Búlgar (fonètic tradicional)

en: Bulgarian (new phonetic)
ca: Búlgar (fonètic nou)

en: Bulgarian (enhanced)
ca: Búlgar (millorat)

en: Burmese
ca: Birmà

en: Burmese (Zawgyi)
ca: Birmà (Zawgyi)

en: Chinese
ca: Xinès

en: Hanyu Pinyin Letters (with AltGr dead keys)
ca: Lletres Hanyu Pinyin (amb tecles mortes Alt Gr)

en: Mongolian (Bichig)
ca: Mongol (Bichig)

en: Mongolian (Todo)
ca: Mongol (Todo)

en: Mongolian (Xibe)
ca: Mongol (Xibe)

en: Mongolian (Manchu)
ca: Mongol (Manxú)

en: Mongolian (Galik)
ca: Mongol (Galik)

en: Mongolian (Todo Galik)
ca: Mongol (Todo Galik)

en: Mongolian (Manchu Galik)
ca: Mongol (Manxú Galik)

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Tibetan (with ASCII numerals)
ca: Tibetà (amb nombres ASCII)

en: Uyghur
ca: Uigur

en: Croatian
ca: Croat

en: Croatian (with guillemets)
ca: Croat (amb cometes angulars)

en: Croatian (with Croatian digraphs)
ca: Croat (amb dígrafs croats)

en: Croatian (US, with Croatian digraphs)
ca: Croat (EUA, amb dígrafs croats)

en: Croatian (US)
ca: Croat (EUA)

en: Czech
ca: Txec

en: Czech (extra backslash)
ca: Txec (barra inversa extra)

en: Czech (QWERTY)
ca: Txec (QWERTY)

en: Czech (QWERTY, extra backslash)
ca: Txec (QWERTY, barra inversa extra)

en: Czech (QWERTZ, Windows)
ca: Txec (QWERTZ, Windows)

en: Czech (QWERTY, Windows)
ca: Txec (QWERTY, Windows)

en: Czech (QWERTY, Macintosh)
ca: Txec (QWERTY, Macintosh)

en: Czech (UCW, only accented letters)
ca: Txec (UCW, només lletres accentuades)

en: Czech (US, Dvorak, UCW support)
ca: Txec (EUA, Dvorak, permet UCW)

en: Russian (Czechia, phonetic)
ca: Rus (Txèquia, fonètic)

en: Danish
ca: Danès

en: Danish (no dead keys)
ca: Danès (sense tecles mortes)

en: Danish (Windows)
ca: Danès (Windows)

en: Danish (Macintosh)
ca: Danès (Macintosh)

en: Danish (Macintosh, no dead keys)
ca: Danès (Macintosh, sense tecles mortes)

en: Danish (Dvorak)
ca: Danès (Dvorak)

en: Pashto
ca: Paixtu

en: Uzbek (Afghanistan)
ca: Uzbec (Afganistan)

en: Dari (Afghanistan, OLPC)
ca: Dari (Afganistan, OLPC)

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
ca: Paixtu (Afganistan, OLPC)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
ca: Uzbec (Afganistan, OLPC)

en: Dhivehi
ca: Divehi

en: Dutch
ca: Neerlandès

en: Dutch (US)
ca: Neerlandès (EUA)

en: Dutch (Macintosh)
ca: Neerlandès (Macintosh)

en: Dutch (standard)
ca: Neerlandès (estàndard)

en: English (Australia)
ca: Anglès (Austràlia)

en: English (Cameroon)
ca: Anglès (Camerun)

en: French (Cameroon)
ca: Francès (Camerun)

en: Cameroon Multilingual (QWERTY, intl.)
ca: Camerun multilingüe (QWERTY, intl.)

en: Cameroon (AZERTY, intl.)
ca: Camerun (AZERTY, intl.)

en: Cameroon (Dvorak, intl.)
ca: Camerun (Dvorak, intl.)

en: English (Ghana)
ca: Anglès (Ghana)

en: English (Ghana, multilingual)
ca: Anglès (Ghana, multilingüe)

en: English (Ghana, GILLBT)
ca: Anglès (Ghana, GILLBT)

en: Akan
ca: Àkan

en: Hausa (Ghana)
ca: Haussa (Ghana)

en: English (New Zealand)
ca: Anglès (Nova Zelanda)

en: English (Nigeria)
ca: Anglès (Nigèria)

en: Hausa (Nigeria)
ca: Haussa (Nigèria)

en: Yoruba
ca: Ioruba

en: English (South Africa)
ca: Anglès (Sud-àfrica)

en: English (UK)
ca: Anglès (RU)

en: English (UK, extended, Windows)
ca: Anglès (RU, ampliat, Windows)

en: English (UK, intl., with dead keys)
ca: Anglès (RU, intl., amb tecles mortes)

en: English (UK, Dvorak)
ca: Anglès (RU, Dvorak)

en: English (UK, Dvorak, with UK punctuation)
ca: Anglès (RU, Dvorak, amb puntuació RU)

en: English (UK, Macintosh)
ca: Anglès (RU, Macintosh)

en: English (UK, Macintosh, intl.)
ca: Anglès (RU, Macintosh, intl.)

en: English (UK, Colemak)
ca: Anglès (RU, Colemak)

en: English (UK, Colemak-DH)
ca: Anglès (RU, Colemak-DH)

en: Scottish Gaelic
ca: Gaèlic escocès

en: Polish (British keyboard)
ca: Polonès (teclat britànic)

en: English (US)
ca: Anglès (EUA)

en: English (US, euro on 5)
ca: Anglès (EUA, l'euro en el 5)

en: English (US, intl., with dead keys)
ca: Anglès (EUA, intl., amb tecles mortes)

en: English (US, alt. intl.)
ca: Anglès (EUA, alt. intl.)

en: English (intl., with AltGr dead keys)
ca: Anglès (intl., amb tecles mortes Alt Gr)

en: English (Macintosh)
ca: Anglès (Macintosh)

en: English (Colemak)
ca: Anglès (Colemak)

en: English (Colemak-DH)
ca: Anglès (Colemak-DH)

en: English (Colemak-DH Wide)
ca: Anglès (Colemak-DH ample)

en: English (Colemak-DH Ortholinear)
ca: Anglès (Colemak-DH ortolineal)

en: English (Colemak-DH ISO)
ca: Anglès (Colemak-DH ISO)

en: English (Colemak-DH Wide ISO)
ca: Anglès (Colemak-DH ample ISO)

en: English (Dvorak)
ca: Anglès (Dvorak)

en: English (Dvorak, intl., with dead keys)
ca: Anglès (Dvorak, intl., amb tecles mortes)

en: English (Dvorak, alt. intl.)
ca: Anglès (Dvorak, alt. intl.)

en: English (classic Dvorak)
ca: Anglès (Dvorak clàssic)

en: English (programmer Dvorak)
ca: Anglès (Dvorak de programador)

en: English (Dvorak, Macintosh)
ca: Anglès (Dvorak, Macintosh)

en: English (Norman)
ca: Anglès (Normand)

en: English (US, Symbolic)
ca: Anglès (EUA, simbòlic)

en: English (Workman)
ca: Anglès (Workman)

en: English (Workman, intl., with dead keys)
ca: Anglès (Workman, intl. amb tecles mortes)

en: English (the divide/multiply toggle the layout)
ca: Anglès (la multiplicació/divisió commuta la disposició)

en: Hawaiian
ca: Hawaià

en: Russian (US, phonetic)
ca: Rus (EUA, fonètic)

en: Serbo-Croatian (US)
ca: Serbocroat (EUA)

en: Esperanto (legacy)
ca: Esperanto (antic)

en: Estonian
ca: Estonià

en: Estonian (no dead keys)
ca: Estonià (sense tecles mortes)

en: Estonian (Dvorak)
ca: Estonià (Dvorak)

en: Estonian (US)
ca: Estonià (EUA)

en: Faroese
ca: Feroès

en: Faroese (no dead keys)
ca: Feroès (sense tecles mortes)

en: Filipino
ca: Filipí

en: Filipino (QWERTY, Baybayin)
ca: Filipí (QWERTY, Baybayin)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Latin)
ca: Filipí (Capewell-Dvorak, llatí)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Baybayin)
ca: Filipí (Capewell-Dvorak, Baybayin)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Latin)
ca: Filipí (Capewell-QWERF 2006, llatí)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)
ca: Filipí (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)

en: Filipino (Colemak, Latin)
ca: Filipí (Colemak, llatí)

en: Filipino (Colemak, Baybayin)
ca: Filipí (Colemak, Baybayin)

en: Filipino (Dvorak, Latin)
ca: Filipí (Dvorak, llatí)

en: Filipino (Dvorak, Baybayin)
ca: Filipí (Dvorak, Baybayin)

en: Finnish
ca: Finès

en: Finnish (Windows)
ca: Finès (Windows)

en: Finnish (classic)
ca: Finès (clàssic)

en: Finnish (classic, no dead keys)
ca: Finès (clàssic, sense tecles mortes)

en: Finnish (Macintosh)
ca: Finès (Macintosh)

en: Northern Saami (Finland)
ca: Sami Nord (Finlàndia)

en: French
ca: Francès

en: French (no dead keys)
ca: Francès (sense tecles mortes)

en: French (alt.)
ca: Francès (alt.)

en: French (alt., no dead keys)
ca: Francès (alt., sense tecles mortes)

en: French (alt., Latin-9 only)
ca: Francès (alt., només llatí-9)

en: French (legacy, alt.)
ca: Francès (antic, alt.)

en: French (legacy, alt., no dead keys)
ca: Francès (antic, alt., sense tecles mortes)

en: French (AZERTY)
ca: Francès (AZERTY)

en: French (AZERTY, AFNOR)
ca: Francès (AZERTY, AFNOR)

en: French (BEPO)
ca: Francès (BEPO)

en: French (BEPO, Latin-9 only)
ca: Francès (BEPO, només llatí-9)

en: French (BEPO, AFNOR)
ca: Francès (BEPO, AFNOR)

en: French (Dvorak)
ca: Francès (Dvorak)

en: French (Ergo‑L)
ca: Francès (Ergo-L)

en: French (Ergo‑L, ISO variant)
ca: Francès (Ergo-L, variant ISO)

en: French (Macintosh)
ca: Francès (Macintosh)

en: French (US)
ca: Francès (EUA)

en: Breton (France)
ca: Bretó (França)

en: Occitan
ca: Occità

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
ca: Georgià (França, AZERTY Tskapo)

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (Canada, Dvorak)
ca: Francès (Canadà, Dvorak)

en: French (Canada, legacy)
ca: Francès (Canadà, antic)

en: Canadian (CSA)
ca: Canadenc (CSA)

en: English (Canada)
ca: Anglès (Canadà)

en: French (Democratic Republic of the Congo)
ca: Francès (República Democràtica del Congo)

en: French (Togo)
ca: Francès (Togo)

en: Georgian
ca: Georgià

en: Georgian (ergonomic)
ca: Georgià (ergonòmic)

en: Georgian (MESS)
ca: Georgià (MESS)

en: Ossetian (Georgia)
ca: Osset (Geòrgia)

en: Russian (Georgia)
ca: Rus (Geòrgia)

en: German
ca: Alemany

en: German (dead acute)
ca: Alemany (accent mort)

en: German (dead grave acute)
ca: Alemany (accent greu mort)

en: German (dead tilde)
ca: Alemany (titlla morta)

en: German (no dead keys)
ca: Alemany (sense tecles mortes)

en: German (E1)
ca: Alemany (E1)

en: German (E2)
ca: Alemany (E2)

en: German (T3)
ca: Alemany (T3)

en: German (US)
ca: Alemany (EUA)

en: German (Dvorak)
ca: Alemany (Dvorak)

en: German (Macintosh)
ca: Alemany (Macintosh)

en: German (Macintosh, no dead keys)
ca: Alemany (Macintosh, sense tecles mortes)

en: German (Neo 2)
ca: Alemany (Neo 2)

en: German (QWERTY)
ca: Alemany (QWERTY)

en: Lower Sorbian
ca: Baix sòrab

en: Lower Sorbian (QWERTZ)
ca: Baix sòrab (QWERTZ)

en: Romanian (Germany)
ca: Romanès (Alemanya)

en: Romanian (Germany, no dead keys)
ca: Romanès (Alemanya, sense tecles mortes)

en: Russian (Germany, phonetic)
ca: Rus (Alemanya, fonètic)

en: Turkish (Germany)
ca: Turc (Alemanya)

en: German (Austria)
ca: Alemany (Àustria)

en: German (Austria, no dead keys)
ca: Alemany (Àustria, sense tecles mortes)

en: German (Austria, Macintosh)
ca: Alemany (Àustria, Macintosh)

en: German (Switzerland)
ca: Alemany (Suïssa)

en: German (Switzerland, no dead keys)
ca: Alemany (Suïssa, sense tecles mortes)

en: German (Switzerland, Macintosh)
ca: Alemany (Suïssa, Macintosh)

en: German (Switzerland, legacy)
ca: Alemany (Suïssa, antic)

en: French (Switzerland)
ca: Francès (Suïssa)

en: French (Switzerland, no dead keys)
ca: Francès (Suïssa, sense tecles mortes)

en: French (Switzerland, Macintosh)
ca: Francès (Suïssa, Macintosh)

en: Greek
ca: Grec

en: Greek (simple)
ca: Grec (senzill)

en: Greek (no dead keys)
ca: Grec (sense tecles mortes)

en: Greek (polytonic)
ca: Grec (politònic)

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew (SI-1452-2)
ca: Hebreu (SI-1452-2)

en: Hebrew (lyx)
ca: Hebreu (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
ca: Hebreu (fonètic)

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
ca: Hebreu (bíblic, Tiro)

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungarian (standard)
ca: Hongarès (estàndard)

en: Hungarian (no dead keys)
ca: Hongarès (sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY)
ca: Hongarès (QWERTY)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 101 tecles, coma, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 101 tecles, coma, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 101 tecles, punt, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 101 tecles, punt, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 101 tecles, coma, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 101 tecles, coma, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 101 tecles, punt, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 101 tecles, punt, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 102 tecles, coma, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 102 tecles, coma, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 102 tecles, punt, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTZ, 102 tecles, punt, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 102 tecles, coma, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 102 tecles, coma, sense tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 102 tecles, punt, tecles mortes)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, no dead keys)
ca: Hongarès (QWERTY, 102 tecles, punt, sense tecles mortes)

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icelandic (Macintosh, legacy)
ca: Islandès (Macintosh, antic)

en: Icelandic (Macintosh)
ca: Islandès (Macintosh)

en: Icelandic (Dvorak)
ca: Islandès (Dvorak)

en: Indian
ca: Indi

en: Assamese (KaGaPa, phonetic)
ca: Assamès (KaGaPa, fonètic)

en: Bangla (India)
ca: Bengalí (Índia)

en: Bangla (India, Probhat)
ca: Bengalí (Índia, Probhat)

en: Bangla (India, Baishakhi)
ca: Bengalí (Índia, Baishakhi)

en: Bangla (India, Bornona)
ca: Bengalí (Índia, Bornona)

en: Bangla (India, KaGaPa, phonetic)
ca: Bengalí (Índia, KaGaPa, fonètic)

en: Bangla (India, Gitanjali)
ca: Bengalí (Índia, Gitanjali)

en: Bangla (India, Baishakhi InScript)
ca: Bengalí (Índia, InScript Baishakhi)

en: English (India, with rupee)
ca: Anglès (Índia, amb rupia)

en: Gujarati (KaGaPa, phonetic)
ca: Gujarati (KaGaPa, fonètic)

en: Hindi (KaGaPa, phonetic)
ca: Hindi (KaGaPa, fonètic)

en: Kannada (KaGaPa, phonetic)
ca: Kannada (KaGaPa, fonètic)

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Malayalam (Lalitha)
ca: Malaiàlam (Lalitha)

en: Malayalam (enhanced InScript, with rupee)
ca: Malaiàlam (InScript millorat, amb la rupia)

en: Malayalam (Poorna, extended InScript)
ca: Malaiàlam (Poorna, InScript ampliat)

en: Marathi (KaGaPa, phonetic)
ca: Marathi (KaGaPa, fonètic)

en: Marathi (enhanced InScript)
ca: Malaiàlam (InScript millorat)

en: Punjabi (Gurmukhi)
ca: Panjabi (Gurmukhi)

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
ca: Panjabi (Gurmukhi Jhelum)

en: Sanskrit (KaGaPa, phonetic)
ca: Sànscrit (KaGaPa, fonètic)

en: Tamil (TamilNet '99)
ca: Tàmil (TamilNet '99)

en: Tamil (TamilNet '99 with Tamil numerals)
ca: Tàmil (TamilNet '99 amb nombres tàmil)

en: Tamil (TamilNet '99, TAB encoding)
ca: Tàmil (TamilNet '99, codificació TAB)

en: Tamil (TamilNet '99, TSCII encoding)
ca: Tàmil (TamilNet '99, codificació TSCII)

en: Tamil (InScript, with Arabic numerals)
ca: Tàmil (InScript, amb nombres àrabs)

en: Tamil (InScript, with Tamil numerals)
ca: Tàmil (InScript, amb nombres tàmil)

en: Telugu (KaGaPa, phonetic)
ca: Telugu (KaGaPa, fonètic)

en: Urdu (phonetic)
ca: Urdú (fonètic)

en: Urdu (alt. phonetic)
ca: Urdú (fonètic alt.)

en: Urdu (Windows)
ca: Urdú (Windows)

en: Indic IPA
ca: Índic IPA

en: Indonesian (Latin)
ca: Indonesi (Llatí)

en: Indonesian (Arab Melayu, phonetic)
ca: Indonesi (Malai àrab, fonètic)

en: Indonesian (Arab Melayu, extended phonetic)
ca: Indonesi (Malai àrab, fonètic ampliat)

en: Indonesian (Arab Pegon, phonetic)
ca: Indonesi (Àrab Pegon, fonètic)

en: Javanese
ca: Javanès

en: Irish
ca: Irlandès

en: Irish (UnicodeExpert)
ca: Irlandès (UnicodeExpert)

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (no dead keys)
ca: Italià (sense tecles mortes)

en: Italian (Windows)
ca: Italià (Windows)

en: Italian (Macintosh)
ca: Italià (Macintosh)

en: Italian (US)
ca: Italià (EUA)

en: Italian (IBM 142)
ca: Italià (IBM 142)

en: Friulian (Italy)
ca: Furlà (Itàlia)

en: Sicilian
ca: Sicilià

en: Georgian (Italy)
ca: Georgià (Itàlia)

en: Japanese
ca: Japonès

en: Japanese (Kana)
ca: Japonès (Kana)

en: Japanese (Kana 86)
ca: Japonès (Kana 86)

en: Japanese (OADG 109A)
ca: Japonès (OADG 109A)

en: Japanese (Macintosh)
ca: Japonès (Macintosh)

en: Japanese (Dvorak)
ca: Japonès (Dvorak)

en: Kazakh (with Russian)
ca: Kazakh (amb rus)

en: Kazakh (extended)
ca: Kazakh (ampliat)

en: Kazakh (Latin)
ca: Kazakh (llatí)

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
ca: Rus (Kazakhstan, amb Kazakh)

en: Khmer (Cambodia)
ca: Khmer (Cambodja)

en: Korean
ca: Coreà

en: Korean (101/104-key compatible)
ca: Coreà (compatible de 101/104 tecles)

en: Kyrgyz
ca: Kirguís

en: Kyrgyz (phonetic)
ca: Kirguís (fonètic)

en: Lao
ca: Laosià

en: Lao (STEA)
ca: Laosià (STEA)

en: Latvian
ca: Letó

en: Latvian (apostrophe)
ca: Letó (apòstrof)

en: Latvian (tilde)
ca: Letó (titlla)

en: Latvian (F)
ca: Letó (F)

en: Latvian (Modern Latin)
ca: Letó (llatí modern)

en: Latvian (Modern Cyrillic)
ca: Letó (ciríl·lic modern)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
ca: Letó (ergonòmic, ŪGJRMV)

en: Latvian (adapted)
ca: Letó (adaptat)

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Lithuanian (standard)
ca: Lituà (estàndard)

en: Lithuanian (US)
ca: Lituà (EUA)

en: Lithuanian (IBM)
ca: Lituà (IBM)

en: Lithuanian (LEKP)
ca: Lituà (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
ca: Lituà (LEKPa)

en: Lithuanian (Ratise)
ca: Lituà (Ratise)

en: Samogitian
ca: Samogitià

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Macedonian (no dead keys)
ca: Macedoni (sense tecles mortes)

en: Malay (Jawi, Arabic Keyboard)
ca: Malai (Jawi, teclat àrab)

en: Malay (Jawi, phonetic)
ca: Malai (Jawi, fonètic)

en: Maltese
ca: Maltès

en: Maltese (US)
ca: Maltès (EUA)

en: Maltese (US, with AltGr overrides)
ca: Maltès (EUA, amb substitució d'Alt Gr)

en: Maltese (UK, with AltGr overrides)
ca: Maltès (RU, amb substitució d'Alt Gr)

en: Moldavian
ca: Moldau

en: Gagauz (Moldova)
ca: Gagaús (Moldàvia)

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Montenegrin
ca: Montenegrí

en: Montenegrin (Cyrillic)
ca: Montenegrí (ciríl·lic)

en: Montenegrin (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
ca: Montenegrí (ciríl·lic, ZE i ZHE intercanviades)

en: Montenegrin (Cyrillic, with guillemets)
ca: Montenegrí (ciríl·lic, amb cometes angulars)

en: Montenegrin (Latin, Unicode)
ca: Montenegrí (llatí, Unicode)

en: Montenegrin (Latin, QWERTY)
ca: Montenegrí (llatí, QWERTY)

en: Montenegrin (Latin, Unicode, QWERTY)
ca: Montenegrí (llatí, Unicode, QWERTY)

en: Montenegrin (Latin, with guillemets)
ca: Montenegrí (llatí, amb cometes angulars)

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian (no dead keys)
ca: Noruec (sense tecles mortes)

en: Norwegian (Windows)
ca: Noruec (Windows)

en: Norwegian (Macintosh)
ca: Noruec (Macintosh)

en: Norwegian (Macintosh, no dead keys)
ca: Noruec (Macintosh, sense tecles mortes)

en: Norwegian (Colemak)
ca: Noruec (Colemak)

en: Norwegian (Colemak-DH)
ca: Noruec (Colemak-DH)

en: Norwegian (Colemak-DH Wide)
ca: Noruec (Colemak-DH ample)

en: Norwegian (Dvorak)
ca: Noruec (Dvorak)

en: Northern Saami (Norway)
ca: Sami Nord (Noruega)

en: Northern Saami (Norway, no dead keys)
ca: Sami Nord (Noruega, sense tecles mortes)

en: Persian
ca: Persa

en: Persian (with Persian keypad)
ca: Persa (amb teclat numèric persa)

en: Persian (Windows)
ca: Persa (Windows)

en: Azerbaijani (Iran)
ca: Àzeri (Iran)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
ca: Kurd (Iran, llatí Q)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Iran, llatí Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, F)
ca: Kurd (Iran, F)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
ca: Kurd (Iran, àrab-llatí)

en: Polish
ca: Polonès

en: Polish (legacy)
ca: Polonès (antic)

en: Polish (QWERTZ)
ca: Polonès (QWERTZ)

en: Polish (Dvorak)
ca: Polonès (Dvorak)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on quotemark key)
ca: Polonès (Dvorak, amb cometes poloneses a la tecla cometes)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on key 1)
ca: Polonès (Dvorak, amb cometes poloneses a la tecla 1)

en: Polish (programmer Dvorak)
ca: Polonès (Dvorak de programador)

en: Kashubian
ca: Caixubi

en: Silesian
ca: Silesià

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
ca: Rus (Polònia, fonètic Dvorak)

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (no dead keys)
ca: Portuguès (sense tecles mortes)

en: Portuguese (Macintosh)
ca: Portuguès (Macintosh)

en: Portuguese (Macintosh, no dead keys)
ca: Portuguès (Macintosh, sense tecles mortes)

en: Portuguese (Nativo)
ca: Portuguès (natiu)

en: Portuguese (Nativo for US keyboards)
ca: Portuguès (natiu per als teclats EUA)

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
ca: Esperanto (Portugal, natiu)

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Brazil, no dead keys)
ca: Portuguès (Brasil, sense tecles mortes)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
ca: Portuguès (Brasil, Dvorak)

en: Portuguese (Brazil, Nativo)
ca: Portuguès (Brasil, natiu)

en: Portuguese (Brazil, Nativo for US keyboards)
ca: Portuguès (Brasil, natiu per als teclats EUA)

en: Portuguese (Brazil, IBM/Lenovo ThinkPad)
ca: Portuguès (Brasil, IBM/Lenovo ThinkPad)

en: Esperanto (Brazil, Nativo)
ca: Esperanto (Brasil, natiu)

en: Russian (Brazil, phonetic)
ca: Rus (Brasil, fonètic)

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian (standard)
ca: Romanès (estàndard)

en: Romanian (Windows)
ca: Romanès (Windows)

en: Russian
ca: Rus

en: Russian (phonetic)
ca: Rus (fonètic)

en: Russian (phonetic, Windows)
ca: Rus (fonètic, Windows)

en: Russian (phonetic, YAZHERTY)
ca: Rus (fonètic, YAZHERTY)

en: Russian (phonetic, AZERTY)
ca: Rus (fonètic, AZERTY)

en: Russian (phonetic, Dvorak)
ca: Rus (fonètic, Dvorak)

en: Russian (typewriter)
ca: Rus (màquina d'escriure)

en: Russian (engineering, RU)
ca: Rus (enginyeria, RU)

en: Russian (engineering, EN)
ca: Rus (enginyeria, EN)

en: Russian (legacy)
ca: Rus (antic)

en: Russian (typewriter, legacy)
ca: Rus (màquina d'escriure, antic)

en: Russian (DOS)
ca: Rus (DOS)

en: Russian (Macintosh)
ca: Rus (Macintosh)

en: Abkhazian (Russia)
ca: Abkhaz (Rússia)

en: Bashkirian
ca: Baixkir

en: Chuvash
ca: Txuvaix

en: Chuvash (Latin)
ca: Txuvaix (llatí)

en: Kalmyk
ca: Calmuc

en: Ossetian (legacy)
ca: Osset (antic)

en: Ossetian (Windows)
ca: Osset (Windows)

en: Serbian (Russia)
ca: Serbi (Rússia)

en: Tatar
ca: Tàtar

en: Yakut
ca: Iacut

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian (Cyrillic, with guillemets)
ca: Serbi (ciríl·lic, amb cometes angulars)

en: Serbian (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
ca: Serbi (ciríl·lic, ZE i ZHE intercanviades)

en: Serbian (Latin)
ca: Serbi (llatí)

en: Serbian (Latin, with guillemets)
ca: Serbi (llatí, amb cometes angulars)

en: Serbian (Latin, Unicode)
ca: Serbi (llatí, Unicode)

en: Serbian (Latin, QWERTY)
ca: Serbi (llatí, QWERTY)

en: Serbian (Latin, Unicode, QWERTY)
ca: Serbi (llatí, Unicode, QWERTY)

en: Pannonian Rusyn
ca: Rutè Pannònic

en: Sinhala (phonetic)
ca: Singalès (fonètic)

en: Sinhala (US)
ca: Singalès (EUA)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99)
ca: Tàmil (Sri Lanka, TamilNet '99)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99, TAB encoding)
ca: Tàmil (Sri Lanka, TamilNet '99, codificació TAB)

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovak (extra backslash)
ca: Eslovac (barra inversa extra)

en: Slovak (QWERTY)
ca: Eslovac (QWERTY)

en: Slovak (QWERTY, extra backslash)
ca: Eslovac (QWERTY, barra inversa extra)

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Slovenian (with guillemets)
ca: Eslovè (amb cometes angulars)

en: Slovenian (US)
ca: Eslovè (EUA)

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Spanish (no dead keys)
ca: Espanyol (sense tecles mortes)

en: Spanish (dead tilde)
ca: Espanyol (titlla morta)

en: Spanish (Windows)
ca: Espanyol (Windows)

en: Spanish (Dvorak)
ca: Espanyol (Dvorak)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and L)
ca: Asturià (Espanya, amb punt baix H i L)

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
ca: Català (Espanya, L amb punt volat)

en: Spanish (Latin American)
ca: Espanyol (llatinoamericà)

en: Spanish (Latin American, no dead keys)
ca: Espanyol (llatinoamericà, sense tecles mortes)

en: Spanish (Latin American, dead tilde)
ca: Espanyol (llatinoamericà, titlla morta)

en: Spanish (Latin American, Dvorak)
ca: Espanyol (llatinoamericà, Dvorak)

en: Spanish (Latin American, Colemak)
ca: Espanyol (llatinoamericà, Colemak)

en: Swahili (Kenya)
ca: Suahili (Kenya)

en: Kikuyu
ca: Kikuiu

en: Swahili (Tanzania)
ca: Suahili (Tanzània)

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish (no dead keys)
ca: Suec (sense tecles mortes)

en: Swedish (Dvorak)
ca: Suec (Dvorak)

en: Swedish (Dvorak, intl.)
ca: Suec (Dvorak, intl.)

en: Swedish (Svdvorak)
ca: Suec (Svdvorak)

en: Swedish (Macintosh)
ca: Suec (Macintosh)

en: Swedish (US)
ca: Suec (EUA)

en: Swedish Sign Language
ca: Idioma de signes suec

en: Northern Saami (Sweden)
ca: Sami del nord (Suècia)

en: Russian (Sweden, phonetic)
ca: Rus (Suècia, fonètic)

en: Taiwanese
ca: Taiwanès

en: Taiwanese (indigenous)
ca: Taiwanès (indígena)

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Tajik (legacy)
ca: Tadjik (antic)

en: Thai
ca: Tai

en: Thai (TIS-820.2538)
ca: Tai (TIS-820.2538)

en: Thai (Pattachote)
ca: Tai (Pattachote)

en: Turkmen
ca: Turcman

en: Turkmen (Alt-Q)
ca: Turcman (Alt-Q)

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkish (F)
ca: Turc (F)

en: Turkish (E)
ca: Turc (E)

en: Turkish (Alt-Q)
ca: Turc (Alt-Q)

en: Turkish (intl., with dead keys)
ca: Turc (intl., amb tecles mortes)

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
ca: Kurd (Turquia, llatí Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
ca: Kurd (Turquia, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
ca: Kurd (Turquia, llatí Alt-Q)

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Ukrainian (phonetic)
ca: Ucraïnès (fonètic)

en: Ukrainian (typewriter)
ca: Ucraïnès (màquina d'escriure)

en: Ukrainian (Windows)
ca: Ucraïnès (Windows)

en: Ukrainian (macOS)
ca: Ucraïnès (macOS)

en: Ukrainian (legacy)
ca: Ucraïnès (antic)

en: Ukrainian (homophonic)
ca: Ucraïnès (homofònic)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
ca: Tàtar de Crimea (Turc Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
ca: Tàtar de Crimea (Turc F)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
ca: Tàtar de Crimea (Turc Alt-Q)

en: Urdu (Pakistan)
ca: Urdú (Pakistan)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
ca: Urdú (Pakistan, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
ca: Urdú (Pakistan, NLA)

en: Arabic (Pakistan)
ca: Àrab (Pakistan)

en: Uzbek (Latin)
ca: Uzbec (llatí)

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Vietnamese (US)
ca: Vietnamita (EUA)

en: Vietnamese (France)
ca: Vietnamita (França)

en: Wolof
ca: Wòlof

en: custom
ca: personalitzada

en: A user-defined custom Layout
ca: Una disposició personalitzada per l'usuari/usuària

en: Switching to another layout
ca: Canvi a una altra disposició

en: Right Alt (while pressed)
ca: Alt dreta (mentre està premuda)

en: Left Alt (while pressed)
ca: Alt esquerra (mentre està premuda)

en: Left Win (while pressed)
ca: Win esquerra (mentre està premuda)

en: Right Win (while pressed)
ca: Win dreta (mentre està premuda)

en: Any Win (while pressed)
ca: Qualsevol Win (mentre estan premudes)

en: Menu (while pressed), Shift+Menu for Menu
ca: Menú (mentre està premuda), Maj+Menú per Menú

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock for the original Caps Lock action
ca: Bloq Maj (mentre està premuda), Alt+Bloq Maj per a l'acció de Bloq Maj original

en: Right Ctrl (while pressed)
ca: Ctrl dreta (mentre està premuda)

en: Right Alt
ca: Alt dreta

en: Left Alt
ca: Alt esquerra

en: Caps Lock
ca: Bloq Maj

en: Shift+Caps Lock
ca: Maj+Bloq Maj

en: Caps Lock to first layout; Shift+Caps Lock to second layout
ca: Bloq Maj a la primera disposició; Maj+Bloq Maj a la segona disposició

en: Left Win to first layout; Right Win/Menu to second layout
ca: Win esquerra a la primera disposició; Win/Menú dreta a la segona disposició

en: Left Ctrl to first layout; Right Ctrl to second layout
ca: Ctrl esquerra a la primera disposició; Ctrl dreta a la segona disposició

en: Alt+Caps Lock
ca: Alt+Bloq Maj

en: Both Shifts together
ca: Les dues Maj juntes

en: Both Alts together
ca: Les dues Alt juntes

en: Both Alts together; AltGr alone chooses third level
ca: Les dues Alt juntes; AltGr sola selecciona el tercer nivell

en: Both Ctrls together
ca: Les dues Ctrl juntes

en: Ctrl+Shift
ca: Ctrl+Maj

en: Left Ctrl+Left Shift
ca: Ctrl esquerra+Maj esquerra

en: Right Ctrl+Right Shift
ca: Ctrl dreta+Maj dreta

en: Left Ctrl+Left Shift chooses previous layout, Right Ctrl + Right Shift chooses next layout
ca: Ctrl esquerra + Maj esquerra tria la disposició anterior, Ctrl dreta + Maj dreta tria la disposició següent

en: Left Alt+Left Ctrl
ca: Alt esquerra+Ctrl esquerra

en: Right Alt+Right Ctrl
ca: Alt dreta+Ctrl dreta

en: Left Ctrl+Left Alt chooses previous layout, Right Ctrl + Right Alt chooses next layout
ca: Ctrl esquerra + Alt esquerra tria la disposició anterior, Ctrl dreta + Alt dreta tria la disposició següent

en: Alt+Shift
ca: Alt+Maj

en: Left Alt+Left Shift
ca: Alt esquerra+Maj esquerra

en: Right Alt+Right Shift
ca: Alt dreta+Maj dreta

en: Left Alt+Left Shift chooses previous layout, Right Alt + Right Shift chooses next layout
ca: Alt esquerra + Maj esquerra tria la disposició anterior, Alt dreta + Maj dreta tria la disposició següent

en: Menu
ca: Menú

en: Left Win
ca: Win esquerra

en: Alt+Space
ca: Alt+Espai

en: Win+Space
ca: Win+Espai

en: Ctrl+Space
ca: Ctrl+Espai

en: Right Win
ca: Win dreta

en: Left Shift
ca: Maj esquerra

en: Right Shift
ca: Maj dreta

en: Left Ctrl
ca: Ctrl esquerra

en: Right Ctrl
ca: Ctrl dreta

en: Scroll Lock
ca: Bloq Despl

en: Ctrl+Left Win to first layout; Ctrl+Menu to second layout
ca: Ctrl+Win esquerra a la primera disposició; Ctrl+Menú a la segona disposició

en: Left Ctrl+Left Win
ca: Ctrl esquerra+Win esquerra

en: Key to choose the 2nd level
ca: Tecla per a seleccionar el 2n nivell

en: The "&lt; &gt;" key
ca: La tecla «&lt; &gt;»

en: Key to choose the 3rd level
ca: Tecla per a seleccionar el 3r nivell

en: Any Win
ca: Qualsevol Win

en: Any Alt
ca: Qualsevol Alt

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
ca: Alt dreta; Maj+Alt dreta és la «Compose»

en: Right Alt never chooses 3rd level
ca: Alt dreta mai selecciona el 3r nivell

en: Enter on keypad
ca: Retorn en el teclat numèric

en: Caps Lock; Ctrl+Caps Lock for original Caps Lock action
ca: Bloq Maj; Ctrl+Bloq Maj per a l'acció de Bloq Maj original

en: Backslash
ca: Barra inversa

en: Caps Lock; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level chooser
ca: Bloq Maj; bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 3r

en: Backslash; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
ca: Barra inversa; bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 3r nivell

en: The "&lt; &gt;" key; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
ca: La tecla «&lt; &gt;»; bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de nivell 3r

en: Ctrl position
ca: Posició de Ctrl

en: Caps Lock as Ctrl
ca: Bloq Maj com a Ctrl

en: Left Ctrl as Meta
ca: Ctrl esquerra com a Meta

en: Swap Ctrl and Caps Lock
ca: Intercanvia Ctrl i Bloq Maj

en: Caps Lock as Ctrl, Left Control switches to another layout
ca: Bloq Maj com a Ctrl, Ctrl esquerra commuta a una altra disposició

en: Caps Lock as Ctrl, Ctrl as Hyper
ca: Bloq Maj com a Ctrl, Ctrl com a Hyper

en: To the left of "A"
ca: A l'esquerra d'«A»

en: At the bottom left
ca: A baix a l'esquerra

en: Right Ctrl as Right Alt
ca: Ctrl dreta com a Alt dreta

en: Right Alt as Right Control
ca: Alt dreta com a Ctrl dreta

en: Menu as Right Ctrl
ca: Menú com a Ctrl dreta

en: Swap Left Alt with Left Ctrl
ca: Intercanvia l'Alt esquerra per la Ctrl esquerra

en: Swap Right Alt with Right Ctrl
ca: Intercanvia l'Alt dreta per la Ctrl dreta

en: Swap Left Win with Left Ctrl
ca: Intercanvia la Win esquerra per la Ctrl esquerra

en: Swap Right Win with Right Ctrl
ca: Intercanvia la Win dreta per la Ctrl dreta

en: Left Alt as Ctrl, Left Ctrl as Win, Left Win as Left Alt
ca: Alt esquerra com a Ctrl, Ctrl esquerra com a Win, Win esquerra com a Alt esquerra

en: Use keyboard LED to show alternative layout
ca: Usa el LED del teclat per a mostrar la disposició alternativa

en: Num Lock
ca: Bloq Núm

en: Use keyboard LED to indicate modifiers
ca: Usa el LED del teclat per a indicar els modificadors

en: Layout of numeric keypad
ca: Disposició del teclat numèric

en: Legacy
ca: Antic

en: Unicode arrows and math operators
ca: Fletxes i operadors matemàtics Unicode

en: Unicode arrows and math operators on default level
ca: Fletxes i operadors matemàtics Unicode al nivell predeterminat

en: Legacy Wang 724
ca: Wang 724 antic

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators
ca: Teclat numèric Wang 724 amb fletxes i operadors matemàtics Unicode

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators on default level
ca: Teclat numèric Wang 724 amb fletxes i operadors matemàtics Unicode al nivell predeterminat

en: Phone and ATM style
ca: Estil ATM/telèfon

en: Numeric keypad Delete behavior
ca: Comportament de la Supressió del teclat numèric

en: Legacy key with dot
ca: Tecla antiga amb punt

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
ca: Tecla antiga amb coma

en: Four-level key with dot
ca: Tecla de quatre nivells amb punt

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
ca: Tecla de quatre nivells amb punt, només llatí-9

en: Four-level key with comma
ca: Tecla de quatre nivells amb coma

en: Four-level key with momayyez
ca: Tecla de quatre nivells amb momayyez

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
ca: Tecla de quatre nivells amb separadors abstractes

en: Semicolon on third level
ca: Punt i coma al tercer nivell

en: Caps Lock behavior
ca: Comportament del Bloq Maj

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
ca: Bloq Maj usa internament les majúscules; Maj «pausa» Bloq Maj

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift does not affect Caps Lock
ca: Bloq Maj usa internament les majúscules; Maj no afecta Bloq Maj

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
ca: Bloq Maj actua com a Maj amb bloqueig; Maj «pausa» Bloq Maj

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift does not affect Caps Lock
ca: Bloq Maj actua com a Maj amb bloqueig; Maj no afecta Bloq Maj

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
ca: Bloq Maj commuta les majúscules normals dels caràcters alfabètics

en: Caps Lock toggles Shift Lock (affects all keys)
ca: Bloq Maj commuta Maj (afecta totes les tecles)

en: Swap Esc and Caps Lock
ca: Intercanvia Esc i Bloq Maj

en: Make Caps Lock an additional Esc
ca: Converteix Bloq Maj en un Esc addicional

en: Make Caps Lock an additional Esc, but Shift + Caps Lock is the regular Caps Lock
ca: Converteix la Bloq Maj en una Esc addicional, però Maj + Bloq Maj és la Bloq Maj normal

en: Make Caps Lock an additional Backspace
ca: Converteix Bloq Maj en un Retrocés addicional

en: Make Caps Lock an additional Return key
ca: Converteix Bloq Maj en una tecla Retorn addicional

en: Make Caps Lock an additional Super
ca: Converteix Bloq Maj en una Súper addicional

en: Make Caps Lock an additional Hyper
ca: Converteix Bloq Maj en un Hyper addicional

en: Make Caps Lock an additional Menu key
ca: Converteix Bloq Maj en una tecla Menú addicional

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
ca: Converteix Bloq Maj en un Bloq Núm addicional

en: Make Caps Lock an additional Ctrl and Shift + Caps Lock the regular Caps Lock
ca: Converteix la Bloq Maj en una Ctrl addicional i Maj + Bloq Maj és la Bloq Maj normal

en: Make Caps Lock act as an additional Ctrl modifier, but keep identifying as Caps Lock
ca: Fa que Bloq Maj actuï com un modificador Ctrl addicional, però continua identificant-se com a Bloq Maj

en: Caps Lock gives digits on the digits row (Azerty layouts)
ca: Bloq Maj proporciona dígits a la fila de dígits (disposicions Azerty)

en: Shift + Caps locks the digits on the digits row, Caps Lock alone behaves as usual (Azerty layouts)
ca: Maj + Bloq Maj bloqueja els dígits a la fila de dígits, Bloq Maj sola es comporta com és habitual (disposicions Azerty)

en: Caps Lock is disabled
ca: Bloq Maj està inhabilitat

en: Alt and Win behavior
ca: Comportament de les tecles Alt i Win

en: Add the standard behavior to Menu key
ca: Afegeix el comportament estàndard a la tecla Menú

en: Menu is mapped to Win
ca: Menú s'assigna a les Win

en: Alt and Meta are on Alt
ca: Alt i Meta són a les Alt

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
ca: Alt s'assigna a les Win i a les Alt habituals

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl
ca: Ctrl s'assigna a les Win i a les Ctrl habituals

en: Ctrl is mapped to Right Win and the usual Ctrl
ca: Ctrl s'assigna a la Win Dreta i a les Ctrl habituals

en: Ctrl is mapped to Alt, Alt to Win
ca: Ctrl s'assigna a les Alt, Alt a les Win

en: Meta is mapped to Win
ca: Meta s'assigna a les Win

en: Meta is mapped to Left Win
ca: Meta s'assigna a la Win esquerra

en: Hyper is mapped to Win
ca: Hyper s'assigna a les Win

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
ca: Alt s'assigna a la Win dreta; Súper a Menú

en: Left Alt is swapped with Left Win
ca: Alt esquerra està intercanviada amb la tecla Win esquerra

en: Right Alt is swapped with Right Win
ca: Alt dreta està intercanviada amb la tecla Win dreta

en: Alt is swapped with Win
ca: Alt està intercanviada amb la tecla Win

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
ca: Win s'assigna a Impr Pant i a la Win habitual

en: Position of Compose key
ca: Posició de la tecla «Compose»

en: 3rd level of Left Win
ca: 3r nivell de Win esquerra

en: 3rd level of Right Win
ca: 3r nivell de Win dreta

en: 3rd level of Menu
ca: 3r nivell de Menú

en: 3rd level of Left Ctrl
ca: 3r nivell de Ctrl esquerra

en: 3rd level of Right Ctrl
ca: 3r nivell de Ctrl dreta

en: 3rd level of Caps Lock
ca: 3r nivell de Bloq Maj

en: 3rd level of the "&lt; &gt;" key
ca: 3r nivell de la tecla «&lt; &gt;»

en: Pause
ca: Pausa

en: Insert
ca: Inser

en: PrtSc
ca: Impr Pant

en: Compatibility options
ca: Opcions de compatibilitat

en: Default numeric keypad keys
ca: Tecles del teclat numèric predeterminat

en: Numeric keypad always enters digits (as in macOS)
ca: El teclat numèric sempre introdueix dígits (com en el Mac OS)

en: Num Lock on: digits; Shift for arrows. Num Lock off: arrows (as in Windows)
ca: Bloq Núm actiu: dígits; Maj per als cursors. Bloq Núm inactiu: cursors (com en el Windows)

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
ca: Maj no cancel·la Bloq Núm, en el seu lloc selecciona el 3r nivell

en: Map Scroll Lock to Mod3
ca: Assigna Bloq Despl a Mod3

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
ca: Tecles especials (Ctrl+Alt+&lt;tecla&gt;) gestionades en un servidor

en: Apple Aluminium emulates Pause, PrtSc, Scroll Lock
ca: Apple Aluminium emula Pausa, Impr Pant, Bloq Despl

en: Japanese Apple keyboards emulate OADG109A backslash
ca: Els teclats Apple japonesos emulen la barra inversa OADG109A

en: Japanese Apple keyboards emulate PC106 backslash
ca: Els teclats Apple japonesos emulen la barra inversa PC106

en: Shift cancels Caps Lock
ca: Maj cancel·la Bloq Maj

en: Enable extra typographic characters
ca: Habilita els caràcters tipogràfics extres

en: Enable APL overlay characters
ca: Habilita els caràcters de superposició APL

en: Both Shifts together enable Caps Lock
ca: Les dues Maj juntes activen Bloq Maj

en: Both Shifts together enable Caps Lock; one Shift key disables it
ca: Les dues Maj juntes activen Bloq Maj; una tecla Maj el desactiva

en: Both Shifts together enable Shift Lock
ca: Les dues Maj juntes activen Bloq Maj

en: Shift + Num Lock enables PointerKeys
ca: Maj + Bloq Núm activa les tecles de cursor

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
ca: Permetre trencar la captura amb accions del teclat (avís: risc de seguretat)

en: Allow grab and window tree logging
ca: Permetre l'enregistrament de captura i de l'arbre de finestres

en: Currency signs
ca: Signes de moneda

en: Euro on E, third level
ca: Euro a la E, tercer nivell

en: Euro on E, fourth level
ca: Euro a la E, quart nivell

en: Euro on 2
ca: Euro en el 2

en: Euro on 4
ca: Euro en el 4

en: Euro on 5
ca: Euro en el 5

en: Rupee on 4
ca: Rupia en el 4

en: Key to choose the 5th level
ca: Tecla per a seleccionar el 5è nivell

en: Caps Lock chooses 5th level
ca: Bloq Maj per a seleccionar el 5è nivell

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level
ca: La tecla «&lt; &gt;» selecciona el 5è nivell

en: Right Alt chooses 5th level
ca: Alt dreta selecciona el 5è nivell

en: Menu chooses 5th level
ca: Menú selecciona el 5è nivell

en: Right Ctrl chooses 5th level
ca: Ctrl dreta selecciona el 5è nivell

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ca: La tecla «&lt; &gt;» selecciona el 5è nivell i bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 5è nivell

en: Right Alt chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ca: Alt dreta selecciona el 5è nivell i bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 5è nivell

en: Left Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ca: Win esquerra selecciona el 5è nivell i bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 5è nivell

en: Right Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ca: Win dreta selecciona el 5è nivell i bloqueja un cop en prémer conjuntament amb un altre selector de 5è nivell

en: Non-breaking space input
ca: Entrada d'espai sense salt

en: Usual space at any level
ca: Espai normal en qualsevol nivell

en: Non-breaking space at the 2nd level
ca: Espai sense salt al nivell 2n

en: Non-breaking space at the 3rd level
ca: Espai sense salt al nivell 3r

en: Non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
ca: Espai sense salt al nivell 3r, i un caràcter d'espai fi sense salt al nivell 4t

en: Non-breaking space at the 4th level
ca: Espai sense salt al nivell 4t

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level
ca: Espai sense salt al nivell 4t, i un caràcter d'espai fi sense salt al nivell 6è

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level (via Ctrl+Shift)
ca: Espai sense salt al nivell 4t, un caràcter d'espai fi sense salt al nivell 6è (via Ctrl+Maj)

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 2n

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 2n, un enllaç d'amplada zero al nivell 3r

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level, non-breaking space at the 4th level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 2n, un enllaç d'amplada zero al nivell 3r, i un caràcter d'espai sense salt al nivell 4t

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level
ca: Caràcter separador d'amplada zero al nivell 2n, un caràcter d'espai sense salt al nivell 3r

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 2n, un caràcter d'espai sense salt al nivell 3r, i un enllaç d'amplada zero al nivell 4t

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 2n, un espai sense salt al nivell 3r, i un espai fi sense salt al nivell 4t

en: Zero-width non-joiner at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
ca: Separador d'amplada zero al nivell 3r, un enllaç d'amplada zero al nivell 4t

en: Japanese keyboard options
ca: Opcions del teclat japonès

en: Kana Lock key is locking
ca: La tecla de bloqueig Kana està blocant

en: NICOLA-F style Backspace
ca: Retrocés estil NICOLA-F

en: Make Zenkaku Hankaku an additional Esc
ca: Converteix Zenkaku Hankaku en un Esc addicional

en: Korean Hangul/Hanja keys
ca: Coreà tecles Hangul/Hanja

en: Make right Alt a Hangul key
ca: Converteix l'Alt dreta en una tecla Hangul

en: Make right Ctrl a Hangul key
ca: Converteix la Ctrl dreta en una tecla Hangul

en: Make right Alt a Hanja key
ca: Converteix l'Alt dreta en una tecla Hanja

en: Make right Ctrl a Hanja key
ca: Converteix la Ctrl dreta en una tecla Hanja

en: Esperanto letters with superscripts
ca: Lletres de l'esperanto amb superíndexs

en: At the corresponding key in a QWERTY layout
ca: A la tecla corresponent en una disposició QWERTY

en: At the corresponding key in a Dvorak layout
ca: A la tecla corresponent en una disposició Dvorak

en: At the corresponding key in a Colemak layout
ca: A la tecla corresponent en una disposició Colemak

en: Old Solaris keycodes compatibility
ca: Compatibilitat amb els codis de tecles Solaris antigues

en: Sun key compatibility
ca: Compatibilitat amb la tecla Sun

en: Key sequence to kill the X server
ca: Seqüència de tecles per a matar el servidor X

en: Ctrl+Alt+Backspace
ca: Ctrl+Alt+Retrocés

en: Function keys
ca: Tecles de funció

en: Use F13-F24 as usual function keys
ca: Usa F13-F24 com a tecles de funció habituals

en: Miscellaneous options
ca: Opcions diverses

en: Use user-defined custom XKB types
ca: Usa tipus de XKB personalitzats per l'usuari/usuària

en: Ancient
ca: Antic

en: Gothic
ca: Gòtic

en: Ugaritic
ca: Ugarític

en: Avestan
ca: Avèstic

en: APL symbols (Dyalog APL)
ca: Símbols APL (Dyalog APL)

en: APL symbols (SAX, Sharp APL for Unix)
ca: Símbols APL (SAX, APL de Sharp per Unix)

en: APL symbols (unified)
ca: Símbols APL (unificats)

en: APL symbols (IBM APL2)
ca: Símbols APL (IBM APL2)

en: APL symbols (Manugistics APL*PLUS II)
ca: Símbols APL (Manugistics APL*PLUS II)

en: APL symbols (APLX unified)
ca: Símbols APL (APLX unificats)

en: Multilingual (Canada, Sun Type 6/7)
ca: Multilingüe (Canadà, Sun Type 6/7)

en: German (with Hungarian letters, no dead keys)
ca: Alemany (amb lletres hongareses, sense tecles mortes)

en: Polish (Germany, no dead keys)
ca: Polonès (Alemanya, sense tecles mortes)

en: German (Sun Type 6/7)
ca: Alemany (Sun Type 6/7)

en: German (Aus der Neo-Welt)
ca: Alemany (Aus der Neo-Welt)

en: German (KOY)
ca: Alemany (KOY)

en: German (Bone)
ca: Alemany (Bone)

en: German (Bone, eszett in the home row)
ca: Alemany (Bone, eszett a la fila del mig)

en: German (Neo, QWERTZ)
ca: Alemany (Neo, QWERTZ)

en: German (Neo, QWERTY)
ca: Alemany (Neo, QWERTY)

en: Russian (Germany, recommended)
ca: Rus (alemany, recomanat)

en: Russian (Germany, transliteration)
ca: Rus (alemany, transliteració)

en: Coptic
ca: Copte

en: Old Hungarian (for ligatures)
ca: Hongarès antic (per a ligatures)

en: Old Hungarian (Carpathian Highlands, S as Sh)
ca: Hongarès antic (Terres altes dels Càrpats, S com a Sh)

en: Old Hungarian (Carpathian Highlands, S as Sz)
ca: Hongarès antic (Terres altes dels Càrpats, S com a Sz)

en: Hungarian (US)
ca: Hongarès (EUA)

en: Lithuanian (Dvorak)
ca: Lituà (Dvorak)

en: Lithuanian (Sun Type 6/7)
ca: Lituà (Sun Type 6/7)

en: Latvian (Dvorak)
ca: Letó (Dvorak)

en: Latvian (Dvorak, with Y)
ca: Letó (Dvorak, amb Y)

en: Latvian (Dvorak, with minus)
ca: Letó (Dvorak, amb menys)

en: Latvian (programmer Dvorak)
ca: Letó (Dvorak de programador)

en: Latvian (programmer Dvorak, with Y)
ca: Letó (Dvorak de programador, amb Y)

en: Latvian (programmer Dvorak, with minus)
ca: Letó (Dvorak de programador, amb menys)

en: Latvian (Colemak)
ca: Letó (Colemak)

en: Latvian (Colemak, with apostrophe)
ca: Letó (Colemak, amb apòstrof)

en: Latvian (Sun Type 6/7)
ca: Letó (Sun Type 6/7)

en: Latvian (apostrophe, dead quotes)
ca: Letó (apòstrof, cometes mortes)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining)
ca: Anglès (EUA, intl., combinació Unicode Alt Gr)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining, alt.)
ca: Anglès (EUA, intl., combinació Unicode Alt Gr, alt.)

en: Czech, Slovak and German (US)
ca: Txec, eslovac i alemany (EUA)

en: Czech, Slovak, Polish, Spanish, Finnish, Swedish and German (US)
ca: Txec, eslovac, polonès, espanyol, finès, suec i alemany (EUA)

en: English (Drix)
ca: Anglès (Drix)

en: German, Swedish and Finnish (US)
ca: Alemany, suec i finès (EUA)

en: English (US, IBM Arabic 238_L)
ca: Anglès (EUA, IBM Àrab 238_L)

en: English (US, Sun Type 6/7)
ca: Anglès (EUA, Sun Type 6/7)

en: English (Carpalx)
ca: Anglès (Carpalx)

en: English (Carpalx, intl., with dead keys)
ca: Anglès (Carpalx, intl., amb tecles mortes)

en: English (Carpalx, intl., with AltGr dead keys)
ca: Anglès (Carpalx, intl., amb tecles mortes Alt Gr)

en: English (Carpalx, full optimization)
ca: Anglès (Carpalx, optimització completa)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with dead keys)
ca: Anglès (Carpalx, optimització completa, intl., amb tecles mortes)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with AltGr dead keys)
ca: Anglès (Carpalx, optimització completa, intl., amb tecles mortes Alt Gr)

en: English (3l)
ca: Anglès (3l)

en: English (3l, Chromebook)
ca: Anglès (3l, Chromebook)

en: English (3l, emacs)
ca: Anglès (3l, emacs)

en: English (Workman-P)
ca: Anglès (Workman-P)

en: Sicilian (US keyboard)
ca: Sicilià (teclat EUA)

en: English (Western European AltGr dead keys)
ca: Anglès (Europeu occidental amb tecles mortes Alt Gr)

en: Polish (intl., with dead keys)
ca: Polonès (intl., amb tecles mortes)

en: Polish (Colemak)
ca: Polonès (Colemak)

en: Polish (Colemak-DH)
ca: Polonès (Colemak-DH)

en: Polish (Colemak-DH ISO)
ca: Polonès (Colemak-DH ISO)

en: Polish (Sun Type 6/7)
ca: Polonès (Sun Type 6/7)

en: Polish (Glagolica)
ca: Polonès (Glagolític)

en: Polish (lefty)
ca: Polonès (esquerrà)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
ca: Tàtar de Crimea (Dobruja Q)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
ca: Romanès (ergonòmic Touchtype)

en: Romanian (Sun Type 6/7)
ca: Romanès (Sun Type 6/7)

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
ca: Serbi (combinació d'accents en lloc de tecles mortes)

en: Church Slavonic
ca: Eslau eclesiàstic

en: Russian (plus Ukrainian and Belarusian letters)
ca: Rus (més les lletres ucraïneses i bielorusses)

en: Russian (Rulemak, phonetic Colemak)
ca: Rus (Rulemak, fonètic Colemak)

en: Russian (phonetic, Macintosh)
ca: Rus (fonètic, Macintosh)

en: Russian (Sun Type 6/7)
ca: Rus (Sun Type 6/7)

en: Russian (with US punctuation)
ca: Rus (amb puntuació EUA)

en: Russian (GOST 6431-75)
ca: Rus (GOST 6431-75)

en: Russian (GOST 14289-88)
ca: Rus (GOST 14289-88)

en: Russian (Polyglot and Reactionary)
ca: Rus (Poliglot i reaccionari)

en: winkeys-p
ca: teclesWin-p

en: Russian (Programmer)
ca: Rus (Programador)

en: Russian (plus typographic symbols)
ca: Rus (més els símbols tipogràfics)

en: Russian (plus Tatar letters)
ca: Rus (més les lletres tàtares)

en: Russian (Diktor)
ca: Rus (Diktor)

en: Russian (international, RU)
ca: Rus (internacional, RU)

en: Russian (international, EN)
ca: Rus (internacional, EN)

en: Armenian (OLPC, phonetic)
ca: Armeni (OLPC, fonètic)

en: Hebrew (Biblical, SIL phonetic)
ca: Hebreu (bíblic, SIL fonètic)

en: Arabic (Sun Type 6/7)
ca: Àrab (Sun Type 6/7)

en: Arabic (Arabic numerals, extensions in the 4th level)
ca: Àrab (numeració aràbiga, ampliacions al 4t nivell)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals, extensions in the 4th level)
ca: Àrab (numeració aràbiga oriental, ampliacions al 4t nivell)

en: Arabic (ErgoArabic)
ca: Àrab (ErgoArabic)

en: Belgian (Sun Type 6/7)
ca: Belga (Sun Type 6/7)

en: Portuguese (Brazil, Sun Type 6/7)
ca: Portuguès (Brasil, Sun Type 6/7)

en: Czech (Sun Type 6/7)
ca: Txec (Sun Type 6/7)

en: Czech (programming)
ca: Txec (programació)

en: Czech (programming, typographic)
ca: Txec (programació, tipogràfic)

en: Czech (coder)
ca: Txec (codificador)

en: Czech (US, Colemak, UCW support)
ca: Txec (EUA, Colemak, permet UCW)

en: Danish (Sun Type 6/7)
ca: Danès (Sun Type 6/7)

en: Dutch (Sun Type 6/7)
ca: Neerlandès (Sun Type 6/7)

en: Estonian (Sun Type 6/7)
ca: Estonià (Sun Type 6/7)

en: Finnish (Sun Type 6/7)
ca: Finès (Sun Type 6/7)

en: Finnish (DAS)
ca: Finès (DAS)

en: Finnish (Dvorak)
ca: Finès (Dvorak)

en: French (Sun Type 6/7)
ca: Francès (Sun Type 6/7)

en: French (US with dead keys, alt.)
ca: Francès (EUA amb tecles mortes, alt.)

en: French (US, AZERTY)
ca: Francès (EUA, AZERTY)

en: Greek (Sun Type 6/7)
ca: Grec (Sun Type 6/7)

en: Greek (Colemak)
ca: Grec (Colemak)

en: Italian (Sun Type 6/7)
ca: Italià (Sun Type 6/7)

en: Ladin (Italian keyboard)
ca: Ladí (teclat italià)

en: Ladin (German keyboard)
ca: Ladí (teclat alemany)

en: Italian (Dvorak)
ca: Italià (Dvorak)

en: Japanese (Sun Type 6)
ca: Japonès (Sun Type 6)

en: Japanese (Sun Type 7, PC-compatible)
ca: Japonès (Sun Type 7, compatible amb PC)

en: Japanese (Sun Type 7, Sun-compatible)
ca: Japonès (Sun Type 7, compatible amb Sun)

en: Norwegian (Sun Type 6/7)
ca: Noruec (Sun Type 6/7)

en: Urdu (Pakistan, Navees)
ca: Urdú (Pakistan, Navees)

en: Portuguese (Sun Type 6/7)
ca: Portuguès (Sun Type 6/7)

en: Portuguese (Colemak)
ca: Portuguès (Colemak)

en: Slovak (ACC layout, only accented letters)
ca: Eslovac (disposició ACC, només lletres accentuades)

en: Slovak (Sun Type 6/7)
ca: Eslovac (Sun Type 6/7)

en: Spanish (Sun Type 6/7)
ca: Espanyol (Sun Type 6/7)

en: Swedish (Dvorak A5)
ca: Suec (Dvorak A5)

en: Swedish (Sun Type 6/7)
ca: Suec (Sun Type 6/7)

en: Elfdalian (Sweden, with combining ogonek)
ca: Elfdalià (Suècia, amb ogonek combinat)

en: German (Switzerland, Sun Type 6/7)
ca: Alemany (Suïssa, Sun Type 6/7)

en: French (Switzerland, Sun Type 6/7)
ca: Francès (Suïssa, Sun Type 6/7)

en: Turkish (Sun Type 6/7)
ca: Turc (Sun Type 6/7)

en: Turkish (i and ı swapped)
ca: Turc (intercanviades i ı)

en: Old Turkic
ca: Turc antic

en: Old Turkic (F)
ca: Turc antic (F)

en: Ottoman (Q)
ca: Otomà (Q)

en: Ottoman (F)
ca: Otomà (F)

en: Ukrainian (Sun Type 6/7)
ca: Ucraïnès (Sun Type 6/7)

en: English (UK, Sun Type 6/7)
ca: Anglès (RU, Sun Type 6/7)

en: Korean (Sun Type 6/7)
ca: Coreà (Sun Type 6/7)

en: Vietnamese (AÐERTY)
ca: Vietnamita (AÐERTY)

en: Vietnamese (QĐERTY)
ca: Vietnamita (QĐERTY)

en: EurKEY (US)
ca: EurKEY (EUA)

en: International Phonetic Alphabet
ca: Alfabet fonètic internacional

en: International Phonetic Alphabet (QWERTY)
ca: Alfabet fonètic internacional (QWERTY)

en: Modi (KaGaPa, phonetic)
ca: Modi (KaGaPa, fonètic)

en: Sanskrit symbols
ca: Símbols sànscrits

en: Urdu (Navees)
ca: Urdú (Navees)

en: Number key 4 when pressed in isolation
ca: Tecla número 4 quan es prem sola

en: Number key 9 when pressed in isolation
ca: Tecla número 9 quan es prem sola

en: Make Caps Lock an additional Esc, and Shift + Caps Lock is the Compose
ca: Converteix la Bloq Maj en una Esc addicional, i Maj + Bloq Maj és la «Compose»

en: Parentheses position
ca: Posició dels parèntesis

en: Swap with square brackets
ca: Intercanvi amb els claudàtors
