sharutils 4.3.78 - en to sr translation catalogue (131 entries)

en: Unknown system error
sr: Неодређена системска грешка

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: опција `%s' је двосмислена

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција `--%s' не допушта аргумент

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција `%c%s' не допушта аргумент

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: за опцију `%s' потребан је аргумент

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: опција `--%s' није препозната

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: опција `%c%s' није препозната

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: неисправна опција -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: неважећа опција -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева да се наведе аргумент -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција `-W %s' је двосмислена

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција `-W %s' не допушта навођење аргумента

en: memory exhausted
sr: нема довољно меморије

en: WARNING: not restoring timestamps.  Consider getting and
sr: УПОЗОРЕЊЕ: време и датум се не мењају. Како би било да инсталирате

en: installing GNU \`touch', distributed in GNU File Utilities...
sr: GNU \\`touch', који се налази међу GNU алатима за датотеке...

en: failed to create locking directory
sr: креирање директоријума за браву није успело

en: lock directory
sr: директоријум за браву

en: created
sr: направљен

en: failed to create
sr: није направљен

en: Too many directories for mkdir generation
sr: Директоријума има превише за mkdir

en: Cannot access %s
sr: Не може се приступити %s

en: -C is being deprecated, use -Z instead
sr: -C је застарела опција, користите -Z

en: Cannot get current directory name
sr: Не може се прочитати име тренутног директоријума

en: Must unpack archives in sequence!
sr: Архиве се морају отпаковати редом!

en: Please unpack part
sr: Молим распакујте део

en: next!
sr: следећи!

en: %s: Not a regular file
sr: %s: Није уобичајен тип датотеке

en: In shar: remaining size %s
sr: У архиви: преостала величина %s

en: New file, remaining %s,
sr: Нова датотека, остаје %s,

en: Limit still %s
sr: Граница је и даље %s

en: restore of
sr: обнављање

en: failed
sr: није успело

en: End of part
sr: Крај дела

en: continue with part
sr: Настави са делом

en: Starting file %s
sr: Крећем са датотеком %s

en: empty
sr: празно

en: (empty)
sr: (празно)

en: Cannot open file %s
sr: Не може се отворити %s

en: compressed
sr: сабијен

en: gzipped
sr: гзипован

en: bzipped
sr: бзипован

en: binary
sr: бинарни

en: (compressed)
sr: (сабијен)

en: (gzipped)
sr: (гзипован)

en: (bzipped)
sr: (бзипован)

en: (binary)
sr: (бинаран)

en: Could not fork
sr: Програм се није могао поделити (fork)

en: File %s (%s)
sr: Датотека %s (%s)

en: text
sr: текст

en: (text)
sr: (текст)

en: overwriting
sr: преписивање

en: overwrite
sr: преписати

en: [no, yes, all, quit] (no)?
sr: [не: no, да: yes, све: all, крај: quit] (no)?

en: extraction aborted
sr: распакивање je обустављено

en: SKIPPING
sr: ПРЕСКАЧЕМ

en: (file already exists)
sr: (датотека већ постоји)

en: Saving %s (%s)
sr: Снимам %s (%s)

en: extracting
sr: распакујем

en: End of
sr: Крај

en: archive
sr: архиве

en: part
sr: дела

en: File
sr: Датотека

en: is continued in part
sr: се делом наставља

en: Please unpack part 1 first!
sr: Молим прво отпакујте део 1!

en: STILL SKIPPING
sr: И ДАЉЕ ПРЕСКАЧЕМ

en: continuing file
sr: настављам датотеку

en: is complete
sr: је довршен

en: uudecoding file
sr: декодирам датотеку (uudecode)

en: uncompressing file
sr: распакујем датотеку

en: gunzipping file
sr: распакујем гзипом

en: bunzipping file
sr: распакујем бзипом

en: MD5 check failed
sr: МД5 провера није успела

en: original size
sr: полазна величина

en: current size
sr: тренутна величина

en: Opening `%s'
sr: Отварам `%s'

en: Closing `%s'
sr: Затварам `%s'

en: Try `%s --help' for more information.
sr: Навођењем `%s --help' добијате помоћ.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sr: Обавезни аргументи за дугачке опције су обавезни и за кратке опције.

en: 
    Giving feedback:
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
      -q, --quiet, --silent   do not output verbose messages locally
sr: 
    Информације:
          --help              прикажи текст помоћи и заврши рад
          --version           прикажи ознаку верзије и заврши рад
      -q, --quiet, --silent   не исписуј детаљне извештаје

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTzZ] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
sr: 
    Избор датотека:
      -p, --intermix-type     допусти да -[BTzZ] у списку датотека промени мод
      -S, --stdin-file-list   учитај списак датотека са стандардног улаза

en: 
    Selecting files:
      -p, --intermix-type     allow -[BTz] in file lists to change mode
      -S, --stdin-file-list   read file list from standard input
sr: 
    Избор датотека:
      -p, --intermix-type     допусти да -[BTz] у списку датотека промени мод
      -S, --stdin-file-list   учитај списак датотека са стандардног улаза

en: 
    Splitting output:
      -o, --output-prefix=PREFIX    output to file PREFIX.01 through PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   split archive, not files, to SIZE kilobytes
      -L, --split-size-limit=SIZE   split archive, or files, to SIZE kilobytes
sr: 
    Дељење излаза:
      -o, --output-prefix=PREFIX    излазне датотеке ће имати име PREFIX.01 
                                    до PREFIX.NN
      -l, --whole-size-limit=SIZE   подели архиву, не датотеке, у делове величине 
                                    SIZE килобајта
      -L, --split-size-limit=SIZE   подели архиву, или датотеке у делове величине
                                    SIZE килобајта

en: 
    Controlling the shar headers:
      -n, --archive-name=NAME   use NAME to document the archive
      -s, --submitter=ADDRESS   override the submitter name
      -a, --net-headers         output Submitted-by: & Archive-name: headers
      -c, --cut-mark            start the shar with a cut line
    
    Selecting how files are stocked:
      -M, --mixed-uuencode         dynamically decide uuencoding (default)
      -T, --text-files             treat all files as text
      -B, --uuencode               treat all files as binary, use uuencode
      -z, --gzip                   gzip and uuencode all files
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   pass -LEVEL (default 9) to gzip
      -j, --bzip2                  bzip2 and uuencode all files
sr: 
    Управљање shar заглављима:
      -n, --archive-name=NAME   користи NAME као документацију архиве
      -s, --submitter=ADDRESS   преправи име пошиљаоца
      -a, --net-headers         запиши заглавља Submitted-by: и Archive-name:
      -c, --cut-mark            започни архиву ознаком за сечење
    
    Бирање начина за паковање датотека:
      -M, --mixed-uuencode         динамички одреди да ли ће се користити uuencode
      -T, --text-files             прогласи све датотеке за текстуалне
      -B, --uuencode               прогласи све датотеке за бинарне и користи
                                   uuencode
      -z, --gzip                   све датотеке пропусти кроз gzip и uuencode
      -g, --level-for-gzip=LEVEL   задај ниво компресије -LEVEL (сада је 9) за gzip
      -j, --bzip2                  све датотеке пропусти кроз bzip2 и uuencode

en:   -Z, --compress               compress and uuencode all files
      -b, --bits-per-code=BITS     pass -bBITS (default 12) to compress
sr:   -Z, --compress               сабиј и кодирај све датотеке са uuencode
      -b, --bits-per-code=BITS     постави опцију -bBITS (сада 12) за compress

en: 
    Protecting against transmission:
      -w, --no-character-count      do not use `wc -c' to check size
      -D, --no-md5-digest           do not use `md5sum' digest to verify
      -F, --force-prefix            force the prefix character on every line
      -d, --here-delimiter=STRING   use STRING to delimit the files in the shar
    
    Producing different kinds of shars:
      -V, --vanilla-operation   produce very simple and undemanding shars
      -P, --no-piping           exclusively use temporary files at unshar time
      -x, --no-check-existing   blindly overwrite existing files
      -X, --query-user          ask user before overwriting files (not for Net)
      -m, --no-timestamp        do not restore file modification dates & times
      -Q, --quiet-unshar        avoid verbose messages at unshar time
      -f, --basename            restore in one directory, despite hierarchy
          --no-i18n             do not produce internationalized shell script
sr: 
    Заштита од грешака у преносу:
      -w, --no-character-count      не проверавај величину са `wc -c'
      -D, --no-md5-digest           не користи проверу са  `md5sum'
      -F, --force-prefix            префикс сваке линије биће задати знак
      -d, --here-delimiter=STRING   користи STRING за раздвајање датотека
    
    Прављење разних врста архива:
      -V, --vanilla-operation   направи једноставне и мало захтевне архиве
      -P, --no-piping           обавезно користи привремене датотеке при раду
      -x, --no-check-existing   увек бриши постојеће датотеке
      -X, --query-user          питај корисника пре брисања датотека
      -m, --no-timestamp        не мењај датум и време креирања датотеке
      -Q, --quiet-unshar        избегавај испис детаљних порука при раду
      -f, --basename            распакуј у исти директоријум без обзира на све
          --no-i18n             не користи подршку за интернационализацију

en: 
    Option -o is required with -l or -L, option -n is required with -a.
sr: 
    Опција -o се мора користити са -l или -L, опција -n се мора користити са -a.

en: Option -g implies -z, option -b implies -Z.
sr: Опција -g повлачи -z, опција -b повлачи -Z.

en: Option -g implies -z.
sr: Опција -g повлачи -z.

note: TRANSLATORS: add the contact address for your translation team!
en: Report bugs to <%s>.
sr: Грешке пријавите на адресу <%s>.
    Поруке у вези овог превода слати на адресу <sr@li.org>.

en: DEBUG was not selected at compile time
sr: Прекидач DEBUG није био одабран при превођењу

en: Hard limit %s
sr: Строго ограничење %s

en: This system doesn't support -Z ('compress'), use -z instead
sr: Овај систем не подржава -Z ('compress'), користите уместо тога -z

en: Soft limit %s
sr: Благо ограничење %s

en: illegal output prefix
sr: неисправан излазни префикс

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sr: Copyright (C) %s Задужбина за слободан софтвер, корп.
    Ово је слободан софтвер; погледајте изворни код за услове копирања. НЕМА 
    гаранције; не гарантује се ни да је програм одговарајућег квалитета нити
    да одговара намени.

en: WARNING: No user interaction in vanilla mode
sr: УПОЗОРЕЊЕ: у обичном моду рада се не интерагује са корисником

en: WARNING: Non-text storage options overridden
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Опције за обраду не-текстуалних датотека су промењене

en: No input files
sr: Нису наведене улазне датотеке

en: Cannot use -a option without -n
sr: Опција -a се не може користити без -n

en: Cannot use -l or -L option without -o
sr: Опције -l или -L се не могу користити без -o

en: PLEASE avoid -X shars on Usenet or public networks
sr: МОЛИМО да не користите архиве прављене са -X на Usenet-у и јавним мрежама

en: You have unpacked the last part
sr: Распаковали сте последњи део

en: Created %d files
sr: Записано је %d фајл(ов)(а)

en: removed
sr: уклоњен

en: failed to remove
sr: није уклоњен

en: Found no shell commands in %s
sr: Нема команди шкољке у %s

en: %s looks like raw C code, not a shell archive
sr: %s личи на изворни код у језику C, а не на архиву

en: Found no shell commands after `cut' in %s
sr: Нема команди шкољке после `cut' у %s

en: %s is probably not a shell archive
sr: %s вероватно није архива

en: The `cut' line was followed by: %s
sr: Линију `cut' пратило је: %s

en: Starting `sh' process
sr: Покрећем процес `sh'

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   change to DIRECTORY before unpacking
      -c, --overwrite             pass -c to shar script for overwriting files
      -e, --exit-0                same as `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       split concatenated shars after STRING
      -f, --force                 same as `-c'
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If no FILE, standard input is read.
sr: Обавезни аргументи за дугачке опције су обавезни такође и за кратке опције.
    
      -d, --directory=DIRECTORY   иди у директоријум DIRECTORY пре распакивања
      -c, --overwrite             достави опцију -c скрипти за преписивање датотека
      -e, --exit-0                исто као `--split-at="exit 0"'
      -E, --split-at=STRING       подели архиве после STRING
      -f, --force                 исто као `-c'
          --help                  прикажи овај текст помоћи и заврши са радом
          --version               прикажи ознаку верзије и заврши са радом
    
    Ако ДАТОТЕКА није наведена, чита се са стандардног улаза.

en: Cannot chdir to `%s'
sr: Није могуће пребацити се у `%s'

en: standard input
sr: стандардни улаз

en: %s: Write error
sr: %s: Грешка при упису

en: %s: Short file
sr: %s: Кратка датотека

en: %s: No `end' line
sr: %s: Нема линије за крај (`end')

en: %s: data following `=' padding character
sr: %s: подаци следе иза знака `='

en: %s: illegal line
sr: %s: неисправна линија

en: %s: No `begin' line
sr: %s: Нема почетне линије (`begin')

en: %s: Illegal ~user
sr: %s: Неисправан ~корисник

en: %s: No user `%s'
sr: %s: Корисник `%s' не постји

en: cannot access %s
sr: није могуће приступити %s

en: denied writing FIFO (%s)
sr: не може се уписати FIFO (%s)

en: not following symlink (%s)
sr: не пратим симболичку везу (%s)

en: Usage: %s [FILE]...
sr: Употреба: %s [ДАТОТЕКА]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory to short options too.
      -o, --output-file=FILE   direct output to FILE
          --help               display this help and exit
          --version            output version information and exit
sr: Обавезни аргументи за дуге опције су обавезни и за кратке опције.
      -o, --output-file=FILE   директан излаз у FILE
          --help               прикажи текст помоћи и заврши са радом
          --version            прикажи ознаке верзије и заврши са радом

en: Write error
sr: Грешка при упису

en: Read error
sr: Грешка при читању

en: Usage: %s [INFILE] REMOTEFILE
sr: УПОТРЕБА: %s [УЛАЗНА_ДАТ] УДАЉЕНА_ДАТ

en: 
      -m, --base64    use base64 encoding as of RFC1521
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
sr: 
      -m, --base64    користи base64 кодирање, према RFC1521
          --help      прикажи текст помоћи и заврши са радом
          --version   прикажи ознаку верзије и заврши са радом
