gawk-5.2.1b - en to sr translation catalogue (775 entries)

en: from %s
sr: од „%s“

en: attempt to use a scalar value as array
sr: покушава да користи вредност скалара као низ

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
sr: покушава да користи параметар скалара „%s“ као низ

en: attempt to use scalar `%s' as an array
sr: покушава да користи скалар „%s“ као низ

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
sr: покушава да користи низ „%s“ у контексту скалара

en: delete: index `%.*s' not in array `%s'
sr: обриши: индекс „%.*s“ није у низу „%s“

en: attempt to use scalar `%s["%.*s"]' as an array
sr: покушава да користи скалар „%s["%.*s"]“ као низ

en: %s: first argument is not an array
sr: %s: први аргумент није низ

en: %s: second argument is not an array
sr: %s: други аргумент није низ

en: %s: cannot use %s as second argument
sr: %s: не могу да користим „%s“ као други аргумент

en: %s: first argument cannot be SYMTAB without a second argument
sr: %s: први аргумент не може бити „SYMTAB“ без другог аргумента

en: %s: first argument cannot be FUNCTAB without a second argument
sr: %s: први аргумент не може бити „FUNCTAB“ без другог аргумента

en: asort/asorti: using the same array as source and destination without a third argument is silly.
sr: asort/asorti: коришћење истог низа као извор и одредиште без трећег аргумента је глупо.

en: %s: cannot use a subarray of first argument for second argument
sr: %s: не могу да користим подниз првог аргумента за други аргумент

en: %s: cannot use a subarray of second argument for first argument
sr: %s: не могу да користим подниз другог аргумента за први аргумент

en: `%s' is invalid as a function name
sr: „%s“ је неисправно као назив функције

en: sort comparison function `%s' is not defined
sr: функција поређења ређања „%s“ није дефинисана

en: %s blocks must have an action part
sr: %s блока морају имати део радње

en: each rule must have a pattern or an action part
sr: свако правило мора имати шаблон или део радње

en: old awk does not support multiple `BEGIN' or `END' rules
sr: стари „awk“ не подржава више правила „BEGIN“ или „END“

en: `%s' is a built-in function, it cannot be redefined
sr: „%s“ је уграђена функција, не може бити поново дефинисана

en: regexp constant `//' looks like a C++ comment, but is not
sr: константа регуларног израза „//“ изгледа као C++ напомена, али није

en: regexp constant `/%s/' looks like a C comment, but is not
sr: константа регуларног израза „/%s/“ изгледа као C напомена, али није

en: duplicate case values in switch body: %s
sr: удвостручене вредности слова у телу прекидача: %s

en: duplicate `default' detected in switch body
sr: удвостручено „default“ је откривено у телу прекидача

en: `break' is not allowed outside a loop or switch
sr: „break“ није допуштено ван петље или прекидача

en: `continue' is not allowed outside a loop
sr: „continue“ није допуштено ван петље

en: `next' used in %s action
sr: „next“ је коришћено у „%s“ радњи

en: `nextfile' used in %s action
sr: „nextfile“ је коришћено у „%s“ радњи

en: `return' used outside function context
sr: „return“ је коришћено ван контекста функције

en: plain `print' in BEGIN or END rule should probably be `print ""'
sr: обично „print“ у правилу „BEGIN“ или „END“ треба вероватно бити „print ""“

en: `delete' is not allowed with SYMTAB
sr: „delete“ није допуштено са „SYMTAB“

en: `delete' is not allowed with FUNCTAB
sr: „delete“ није допуштено са „FUNCTAB“

en: `delete(array)' is a non-portable tawk extension
sr: „delete(array)“ је непреносиво проширење „tawk“-а

en: multistage two-way pipelines don't work
sr: вишестепене двосмерне спојке не раде

en: concatenation as I/O `>' redirection target is ambiguous
sr: надовезивање као У/И „>“ преусмерење мете је нејасно

en: regular expression on right of assignment
sr: регуларни израз са десне стране додељивања

en: regular expression on left of `~' or `!~' operator
sr: регуларни израз са леве стране оператера ~ или !~

en: old awk does not support the keyword `in' except after `for'
sr: стари „awk“ не подржава кључну реч „in“ осим након „for“

en: regular expression on right of comparison
sr: регуларни израз са десне стране поређења

en: non-redirected `getline' invalid inside `%s' rule
sr: не преусмерено „getline“ је неисправно унутар правила „%s“

en: non-redirected `getline' undefined inside END action
sr: не преусмерено „getline“ је недефинисано унутар радње „END“

en: old awk does not support multidimensional arrays
sr: стари „awk“ не подржава вишедимензионалне низове

en: call of `length' without parentheses is not portable
sr: позив „length“ без заграда није преносно

en: indirect function calls are a gawk extension
sr: индиректни позиви функције су проширења „gawk“-а

en: cannot use special variable `%s' for indirect function call
sr: не могу да користим нарочиту променљиву „%s“ за индиректни позив функције

en: attempt to use non-function `%s' in function call
sr: покушавај коришћења не-функције „%s“ у позиву функције

en: invalid subscript expression
sr: неисправан израз садржане скрипте

en: warning:
sr: упозорење:

en: fatal:
sr: кобно:

en: unexpected newline or end of string
sr: неочекивани нови ред или крај ниске

en: source files / command-line arguments must contain complete functions or rules
sr: изворне датотеке / аргументи линије наредби морају садржати потпуне функције или правила

en: cannot open source file `%s' for reading: %s
sr: не могу да отворим изворну датотеку „%s“ ради читања: %s

en: cannot open shared library `%s' for reading: %s
sr: не могу да отворим дељену библиотеку „%s“ ради читања: %s

en: reason unknown
sr: разлог није познат

en: cannot include `%s' and use it as a program file
sr: не могу да обухватим „%s“ и да је користим као датотеку програма

en: already included source file `%s'
sr: већ је обухваћена изворна датотека „%s“

en: already loaded shared library `%s'
sr: већ је учитана дељена библиотека „%s“

en: @include is a gawk extension
sr: „@include“ је проширење „gawk“-а

en: empty filename after @include
sr: празан назив датотеке након „@include“

en: @load is a gawk extension
sr: „@load“ је проширење „gawk“-а

en: empty filename after @load
sr: празан назив датотеке након „@load“

en: empty program text on command line
sr: празан текст програма на линији наредби

en: cannot read source file `%s': %s
sr: не могу да прочитам изворну датотеку „%s“: %s

en: source file `%s' is empty
sr: изворна датотека „%s“ је празна

en: error: invalid character '\%03o' in source code
sr: грешка: неисправан знак „\%03o“ у изворном коду

en: source file does not end in newline
sr: изворна датотека се не завршава у новом реду

en: unterminated regexp ends with `\' at end of file
sr: неокончани регуларни израз се завршава \ на крају датотеке

en: %s: %d: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
sr: %s: %d: „tawk“ измењивач регуларног израза „/.../%c“ не ради у „gawk“-у

en: tawk regex modifier `/.../%c' doesn't work in gawk
sr: „tawk“ измењивач регуларног израза „/.../%c“ не ради у „gawk“-у

en: unterminated regexp
sr: неокончани регуларни израз

en: unterminated regexp at end of file
sr: неокончани регуларни израз на крају датотеке

en: use of `\ #...' line continuation is not portable
sr: употреба настављања реда „\ #...“ није преносива

en: backslash not last character on line
sr: контра оса црта није последњи знак у реду

en: multidimensional arrays are a gawk extension
sr: вишедимензионални низови су проширења „gawk“-а

en: POSIX does not allow operator `%s'
sr: „POSIX“ не допушта оператора „%s“

en: operator `%s' is not supported in old awk
sr: оператор „%s“ није подржан у старом „awk“-у

en: unterminated string
sr: неокончана ниска

en: POSIX does not allow physical newlines in string values
sr: „POSIX“ не допушта физичке нове редове у вредностима ниске

en: backslash string continuation is not portable
sr: настављање ниске контра косом цртом није преносиво

en: invalid char '%c' in expression
sr: неисправни знак „%c“ у изразу

en: `%s' is a gawk extension
sr: „%s“ је проширење „gawk“-а

en: POSIX does not allow `%s'
sr: „POSIX“ не допушта „%s“

en: `%s' is not supported in old awk
sr: „%s“ није подржано у старом „awk“-у

en: `goto' considered harmful!
sr: „goto“ се сматра опасним!

en: %d is invalid as number of arguments for %s
sr: %d није исправно као број аргумената за „%s“

en: %s: string literal as last argument of substitute has no effect
sr: %s: дословност ниске као последњи аргумент заменика нема дејства

en: %s third parameter is not a changeable object
sr: „%s“ трећи параметар није променљиви објекат

en: match: third argument is a gawk extension
sr: упореди: трећи аргумент је проширење „gawk“-а

en: close: second argument is a gawk extension
sr: затвори: други аргумент је проширење „gawk“-а

en: use of dcgettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
sr: коришћење „dcgettext(_"...") је нетачно: уклоните водећу подвлаку

en: use of dcngettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
sr: коришћење „dcngettext(_"...") је нетачно: уклоните водећу подвлаку

en: index: regexp constant as second argument is not allowed
sr: индекс: константа регуларног израза као други аргумент није допуштена

en: function `%s': parameter `%s' shadows global variable
sr: функција „%s“: параметар %s“ засенчује општу променљиву

en: could not open `%s' for writing: %s
sr: не могу да отворим „%s“ за упис: %s

en: sending variable list to standard error
sr: шаљем списак променљиве на стандардну грешку

en: %s: close failed: %s
sr: %s: затварање није успело: %s

en: shadow_funcs() called twice!
sr: „shadow_funcs()“ је позвана два пута!

en: there were shadowed variables
sr: било је засенчених променљивих

en: function name `%s' previously defined
sr: назив функције „%s“ је претходно дефинисан

en: function `%s': cannot use function name as parameter name
sr: функција „%s“: не могу да користим назив функције као назив параметра

en: function `%s': cannot use special variable `%s' as a function parameter
sr: функција „%s“: не могу да користим нарочиту променљиву „%s“ као параметар функције

en: function `%s': parameter `%s' cannot contain a namespace
sr: функција „%s“: параметар „%s“ не може садржати називни простор

en: function `%s': parameter #%d, `%s', duplicates parameter #%d
sr: функција „%s“: параметар #%d, „%s“, удвостручени параметар #%d

en: function `%s' called but never defined
sr: функција „%s“ је позвана али није никада дефинисана

en: function `%s' defined but never called directly
sr: функција „%s“ је дефинисана али никада није позвана директно

en: regexp constant for parameter #%d yields boolean value
sr: константа регуларног израза за параметар #%d даје логичку вредност

en: function `%s' called with space between name and `(',
    or used as a variable or an array
sr: функција „%s“ је позвана са простором између назива и (,
    или је коришћена као променљива или низ

en: division by zero attempted
sr: покушано је дељње нулом

en: division by zero attempted in `%%'
sr: покушано је дељње нулом у „%%“

en: cannot assign a value to the result of a field post-increment expression
sr: не могу да доделим вредност резултату пост-повећавајућем изразу поља

en: invalid target of assignment (opcode %s)
sr: неисправна мета додељивања (опкод %s)

en: statement has no effect
sr: изјава нема дејства

en: identifier %s: qualified names not allowed in traditional / POSIX mode
sr: одредник „%s“: квалификовани називи нису допуштени у традиционалном „/ POSIX“ режиму

en: identifier %s: namespace separator is two colons, not one
sr: одредник „%s“: раздвојник називног простора су две двотачке, не једна

en: qualified identifier `%s' is badly formed
sr: квалификовани одредник „%s“ је лоше обликован

en: identifier `%s': namespace separator can only appear once in a qualified name
sr: одре „%s“: раздвојник називног простора може се појавити само једном у квалификованом називу

en: using reserved identifier `%s' as a namespace is not allowed
sr: коришћење резервисаног одредника „%s“ као називни простор није допуштено

en: using reserved identifier `%s' as second component of a qualified name is not allowed
sr: коришћење резервисаног одредника „%s“ као другог састојка квалификованог назива није допуштено

en: @namespace is a gawk extension
sr: „@namespace“ је проширење „gawk“-а

en: namespace name `%s' must meet identifier naming rules
sr: назив називног простора „%s“ мора задовољити правила именовања одредника

en: %s: called with %d arguments
sr: %s: позвано са %d аргумента

en: %s to "%s" failed: %s
sr: „%s“ до „%s“ није успело: %s

en: standard output
sr: стандардни излаз

en: standard error
sr: стандардна грешка

en: %s: received non-numeric argument
sr: %s: примих не-бројевни аргумент

en: exp: argument %g is out of range
sr: изр: аргумент „%g“ је ван опсега

en: %s: received non-string argument
sr: %s: примих аргумент не-ниске

en: fflush: cannot flush: pipe `%.*s' opened for reading, not writing
sr: fflush: не могу да исперем: спојка „%.*s“ је отворена за читање, не за писање

en: fflush: cannot flush: file `%.*s' opened for reading, not writing
sr: fflush: не могу да исперем: датотека „%.*s“ је отворена за читање, не за писање

en: fflush: cannot flush file `%.*s': %s
sr: fflush: не могу да исперем датотеку „%.*s“: %s

en: fflush: cannot flush: two-way pipe `%.*s' has closed write end
sr: fflush: не могу да исперем: двосмерна спојка „%.*s“ је затворила крај писања

en: fflush: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
sr: fflush: „%.*s“ није отворена датотека, спојка или ко-процесс

en: %s: received non-string first argument
sr: %s: примих први аргумент не-ниске

en: %s: received non-string second argument
sr: %s: примих други аргумент не-ниске

en: length: received array argument
sr: дужина: примих аргумент низа

en: `length(array)' is a gawk extension
sr: „length(array)“ је проширење „gawk“-а

en: %s: received negative argument %g
sr: %s: примих негативни аргумент %g

en: fatal: must use `count$' on all formats or none
sr: кобно: мора се користити „count$“ на свим форматима или нигде

en: field width is ignored for `%%' specifier
sr: ширина поља је занемарена за „%%“ наводиоца

en: precision is ignored for `%%' specifier
sr: прецизност је занемарена за „%%“ наводиоца

en: field width and precision are ignored for `%%' specifier
sr: ширина поља и прецизност су занемарене за „%%“ наводиоца

en: fatal: `$' is not permitted in awk formats
sr: кобно: „$“ није допуштено у форматима „awk“-а

en: fatal: argument index with `$' must be > 0
sr: кобно: индекс аргумента са „$“ мора бити > 0

en: fatal: argument index %ld greater than total number of supplied arguments
sr: кобно: индекс аргумента %ld је већи од укупног броја достављених аргумената

en: fatal: `$' not permitted after period in format
sr: кобно: „$“ није дозвољено након тачке у формату

en: fatal: no `$' supplied for positional field width or precision
sr: кобно: „$“ није достављно за позициону ширину поља или прецизност

en: `%c' is meaningless in awk formats; ignored
sr: „%c“ је безначајно у форматима „awk“-а; занемарено

en: fatal: `%c' is not permitted in POSIX awk formats
sr: кобно: „%c“ није дозвољено у форматима „POSIX awk“-а

en: [s]printf: value %g is too big for %%c format
sr: [s]printf: вредност %g је превелика за „%%c“ формат

en: [s]printf: value %g is not a valid wide character
sr: [s]printf: вредност %g није исправан знак ширине

en: [s]printf: value %g is out of range for `%%%c' format
sr: [s]printf: вредност %g је ван опсега за „%%%c“ формат

en: [s]printf: value %s is out of range for `%%%c' format
sr: [s]printf: вредност „%s“ је ван опсега за „%%%c“ формат

en: %%%c format is POSIX standard but not portable to other awks
sr: „%%%c“ формат је „POSIX“ стандард али није преносив на друге „awk“-се

en: ignoring unknown format specifier character `%c': no argument converted
sr: занемарујем непознат знак одредника формата „%c“: ниједан аргумент није претворен

en: fatal: not enough arguments to satisfy format string
sr: кобно: нема довољно аргумената за задовољење ниске формата

en: ^ ran out for this one
sr: ^ је истекло за овај један

en: [s]printf: format specifier does not have control letter
sr: [s]printf: одредник формата нема контролно слово

en: too many arguments supplied for format string
sr: превише аргумената је достављено за ниску формата

en: %s: received non-string format string argument
sr: %s: примих формат не-ниске аргумента ниске

en: sprintf: no arguments
sr: sprintf: нема аргумената

en: printf: no arguments
sr: printf: нема аргумената

en: printf: attempt to write to closed write end of two-way pipe
sr: printf: покушах да пишем на затворени крај писања двосмерне спојке

en: %s: received non-numeric third argument
sr: %s: примих трећи аргумент који није број

en: %s: received non-numeric second argument
sr: %s: примих други аргумент који није број

en: substr: length %g is not >= 1
sr: substr: дужина %g није >= 1

en: substr: length %g is not >= 0
sr: substr: дужина %g није >= 0

en: substr: non-integer length %g will be truncated
sr: substr: дужина не-целог броја %g биће скраћена

en: substr: length %g too big for string indexing, truncating to %g
sr: substr: дужина %g је превелика за индексирање ниске, скраћујем на %g

en: substr: start index %g is invalid, using 1
sr: substr: индекс почетка %g је неисправан, користим 1

en: substr: non-integer start index %g will be truncated
sr: substr: индекс почетка не-целог броја %g биће скраћен

en: substr: source string is zero length
sr: substr: изворна ниска је нулте дужине

en: substr: start index %g is past end of string
sr: substr: индекс почетка %g је прешао крај ниске

en: substr: length %g at start index %g exceeds length of first argument (%lu)
sr: substr: дужина %g на индексу почетка %g превазилази дужину првог аргумента (%lu)

en: strftime: format value in PROCINFO["strftime"] has numeric type
sr: strftime: вредност формата у „PROCINFO["strftime"]“ има бројевну врсту

en: strftime: second argument less than 0 or too big for time_t
sr: strftime: други аргумент је мањи од 0 или је превелик за „time_t“

en: strftime: second argument out of range for time_t
sr: strftime: други аргумент је ван опсега за „time_t“

en: strftime: received empty format string
sr: strftime: примих празну ниску формата

en: mktime: at least one of the values is out of the default range
sr: mktime: барем једна од вредности је ван основног опсега

en: 'system' function not allowed in sandbox mode
sr: функција „system“ није допуштена у режиму изолованог окружења

en: print: attempt to write to closed write end of two-way pipe
sr: print: покушах да пишем на затворени крај писања двосмерне спојке

en: reference to uninitialized field `$%d'
sr: упута на незапочето поље „$%d“

en: %s: received non-numeric first argument
sr: %s: примих први аргумент који није број

en: match: third argument is not an array
sr: match: трећи аргумент није низ

en: %s: cannot use %s as third argument
sr: %s: не могу да користим „%s“ као трећи аргумент

en: gensub: third argument `%.*s' treated as 1
sr: gensub: трећи аргумент „%.*s“ се сматра 1

en: %s: can be called indirectly only with two arguments
sr: %s: може бити позвано индиректно само са два аргумента

en: indirect call to gensub requires three or four arguments
sr: индиректан позив за „gensub“ захтева три или четири аргумента

en: indirect call to match requires two or three arguments
sr: индиректан позив за поклапање захтева два или три аргумента

en: indirect call to %s requires two to four arguments
sr: индиректан позив ка „%s“ захтева од два до четири аргумента

en: lshift(%f, %f): negative values are not allowed
sr: lshift(%f, %f): негативне вредности нису допуштене

en: lshift(%f, %f): fractional values will be truncated
sr: lshift(%f, %f): разломачке вредности биће скраћене

en: lshift(%f, %f): too large shift value will give strange results
sr: lshift(%f, %f): превелика вредност помака даће чудне резултате

en: rshift(%f, %f): negative values are not allowed
sr: rshift(%f, %f): негативне вредности нису допуштене

en: rshift(%f, %f): fractional values will be truncated
sr: rshift(%f, %f): разломачке вредности биће скраћене

en: rshift(%f, %f): too large shift value will give strange results
sr: rshift(%f, %f): превелика вредност помака даће чудне резултате

en: %s: called with less than two arguments
sr: %s: позвана са мање од два аргумента

en: %s: argument %d is non-numeric
sr: %s: аргумент %d није број

en: %s: argument %d negative value %g is not allowed
sr: %s: аргумента %d негативна вредност %g није допуштена

en: compl(%f): negative value is not allowed
sr: compl(%f): негативна вредност није допуштена

en: compl(%f): fractional value will be truncated
sr: compl(%f): разломачка вредност биће скраћена

en: dcgettext: `%s' is not a valid locale category
sr: dcgettext: „%s“ није исправна локална категорија

en: %s: received non-string third argument
sr: %s: примих трећи аргумент не-ниске

en: %s: received non-string fifth argument
sr: %s: примих пети аргумент не-ниске

en: %s: received non-string fourth argument
sr: %s: примих четврти аргумент не-ниске

en: intdiv: third argument is not an array
sr: intdiv: трећи аргумент није низ

en: intdiv: division by zero attempted
sr: intdiv: покушано је дељење нулом

en: typeof: second argument is not an array
sr: typeof: други аргумент није низ

en: typeof detected invalid flags combination `%s'; please file a bug report
sr: „typeof“ открива неисправну комбинацију заставица „%s“; будите љубазни попуните извештај о грешци

en: typeof: unknown argument type `%s'
sr: typeof: непозната врста аргумента „%s“

en: cannot add a new file (%.*s) to ARGV in sandbox mode
sr: не могу да додам нову датотеку (%.*s) „ARGV“-у у режиму изолованог окружења

en: Type (g)awk statement(s). End with the command `end'
sr: Упишите исказ(е) „(g)awkд-а. Завршите наредбом „end“

en: invalid frame number: %d
sr: неисправан број оквира: %d

en: info: invalid option - `%s'
sr: info: неисправна опција – „%s“

en: source: `%s': already sourced
sr: source: „%s“: већ је изворовано

en: save: `%s': command not permitted
sr: save: „%s“: наредба није дозвољена

en: cannot use command `commands' for breakpoint/watchpoint commands
sr: не могу користити наредбу „commands“ за наредбе тачке прекида/тачке посматрања

en: no breakpoint/watchpoint has been set yet
sr: још увек није постављена тачка прекида/тачка посматрања

en: invalid breakpoint/watchpoint number
sr: неисправан број тачке прекида/тачке посматрања

en: Type commands for when %s %d is hit, one per line.
sr: Упишите наредбе када је „%s %d“ покренуто, по једну у реду.

en: End with the command `end'
sr: Завршите наредбом „end“

en: `end' valid only in command `commands' or `eval'
sr: „end“ је исправно само у наредби „commands“ или „eval“

en: `silent' valid only in command `commands'
sr: „silent“ је исправно само у наредби „commands“

en: trace: invalid option - `%s'
sr: trace: неисправна опција – „%s“

en: condition: invalid breakpoint/watchpoint number
sr: condition: неисправан број тачке прекида/тачке посматрања

en: argument not a string
sr: аргумент није ниска

en: option: invalid parameter - `%s'
sr: option: неисправан параметар – „%s“

en: no such function - `%s'
sr: нема такве функције – „%s“

en: enable: invalid option - `%s'
sr: enable: неисправна опција – „%s“

en: invalid range specification: %d - %d
sr: неисправна одредница опсега: %d – %d

en: non-numeric value for field number
sr: вредност која није број за број поља

en: non-numeric value found, numeric expected
sr: нађох не-бројевну вредност, очекивах бројевну

en: non-zero integer value
sr: не-нулта вредност целог броја

en: backtrace [N] - print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames
sr: backtrace [N] – исписује траг свих или N најунутрашњијих (најспољашњијих ако је N < 0) оквира

en: break [[filename:]N|function] - set breakpoint at the specified location
sr: break [[датотека:]N|функција] – поставља тачку прекида на наведено место

en: clear [[filename:]N|function] - delete breakpoints previously set
sr: clear [[датотека:]N|функција] – брише претходно постављене тачке прекида

en: commands [num] - starts a list of commands to be executed at a breakpoint(watchpoint) hit
sr: commands [број] – започиње списак наредби које ће бити извршене при поготку тачке прекида (тачке посматрања)

en: condition num [expr] - set or clear breakpoint or watchpoint condition
sr: condition num [израз] – поставља или брише услов тачке прекида или тачке посматрања

en: continue [COUNT] - continue program being debugged
sr: continue [БРОЈ] – наставља са програмом који се прочишћава

en: delete [breakpoints] [range] - delete specified breakpoints
sr: delete [тачке прекида] [опсег] – брише наведене тачке прекида

en: disable [breakpoints] [range] - disable specified breakpoints
sr: disable [тачке прекида] [опсег] – онемогућује наведене тачке прекида

en: display [var] - print value of variable each time the program stops
sr: display [пром] – исписује вредност променљиве при сваком заустављању програма

en: down [N] - move N frames down the stack
sr: down [N] – премешта N оквира низ спремник

en: dump [filename] - dump instructions to file or stdout
sr: dump [датотека] – избацује инструкције у датотеку или стандардни излаз

en: enable [once|del] [breakpoints] [range] - enable specified breakpoints
sr: enable [једном|брише] [тачке прекида] [опсег] – омогућује неведене тачке прекида

en: end - end a list of commands or awk statements
sr: end – завршава списак наредби или исказе „awk“-а

en: eval stmt|[p1, p2, ...] - evaluate awk statement(s)
sr: eval stmt|[p1, p2, ...] – процењује исказ(е) „awk“-а

en: exit - (same as quit) exit debugger
sr: exit – (исто као „quit“) излази из прочишћавача

en: finish - execute until selected stack frame returns
sr: finish – извршава све до повратка изабраног оквира спремника

en: frame [N] - select and print stack frame number N
sr: frame [N] – бира и исписује број оквира спремника N

en: help [command] - print list of commands or explanation of command
sr: help [наредба] – исписује списак наредби или објашњење наредбе

en: ignore N COUNT - set ignore-count of breakpoint number N to COUNT
sr: ignore N БРОЈ – поставља укупност занемаривања броја тачке прекида N на БРОЈ

en: info topic - source|sources|variables|functions|break|frame|args|locals|display|watch
sr: info topic – извор|извори|променљиве|функције|прекид|оквир|аргументи|места|приказ|посматрај

en: list [-|+|[filename:]lineno|function|range] - list specified line(s)
sr: list [-|+|[датотека:]бр.реда|функција|опсег] – исписује наведени ред

en: next [COUNT] - step program, proceeding through subroutine calls
sr: next [УКУПНО] – прави корак програма, настављајући кроз позиве подрутине

en: nexti [COUNT] - step one instruction, but proceed through subroutine calls
sr: nexti [УКУПНО] – прави корак једне инструкције, али наставља кроз позиве подрутине

en: option [name[=value]] - set or display debugger option(s)
sr: option [назив[=вредност]] – поставља или приказује опције прочишћавача

en: print var [var] - print value of a variable or array
sr: print var [пром] – исписује вредност променљиве или низа

en: printf format, [arg], ... - formatted output
sr: printf format, [арг], ... – обликован излаз

en: quit - exit debugger
sr: quit – напушта прочишћавача

en: return [value] - make selected stack frame return to its caller
sr: return [вредност] – чини да се изабрани оквир спремника врати свом позивару

en: run - start or restart executing program
sr: run – покреће или поново покреће извршавање програма

en: save filename - save commands from the session to file
sr: save датотека – чува наредбе из сесије у датотеку

en: set var = value - assign value to a scalar variable
sr: set var = вредност – додељује вредност променљивој скалара

en: silent - suspends usual message when stopped at a breakpoint/watchpoint
sr: silent – обуставља обичну поруку када је заустављен на тачки прекида/тачки посматрања

en: source file - execute commands from file
sr: source датотека – извршава наредбе из датотеке

en: step [COUNT] - step program until it reaches a different source line
sr: step [УКУПНО] – прави корак програма све док не достигне другачији изворни ред

en: stepi [COUNT] - step one instruction exactly
sr: stepi [УКУПНО] – прави корак тачно једне инструкције

en: tbreak [[filename:]N|function] - set a temporary breakpoint
sr: tbreak [[датотека:]N|функција] – поставља привремену тачку прекида

en: trace on|off - print instruction before executing
sr: trace укљ|искљ – исписује инструкције пре извршавања

en: undisplay [N] - remove variable(s) from automatic display list
sr: undisplay [N] – уклања променљиве са самосталног списак приказа

en: until [[filename:]N|function] - execute until program reaches a different line or line N within current frame
sr: until [[датотека:]N|функција] – извршава све док програм не достигне другачији ред или ред N унутар текућег оквира

en: unwatch [N] - remove variable(s) from watch list
sr: unwatch [N] – уклања променљиве са списка посматрања

en: up [N] - move N frames up the stack
sr: up [N] – премешта N оквира уз спремник

en: watch var - set a watchpoint for a variable
sr: watch пром – поставља тачку посматрања за променљиву

en: where [N] - (same as backtrace) print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames
sr: where [N] – (isto kao „backtrace“) исписује траг свих или N најунутрашњијих (најспољашњијих ако је N < 0) оквира

en: error:
sr: грешка:

en: cannot read command: %s
sr: не могу да прочитам наредбу: %s

en: cannot read command: %s
sr: не могу да прочитам наредбу: %s

en: invalid character in command
sr: неисправан знак у наредби

en: unknown command - `%.*s', try help
sr: непозната наредба – „%.*s“, пробајте „help“

en: invalid character
sr: погрешан знак

en: undefined command: %s
sr: недефинисана наредба: %s

en: set or show the number of lines to keep in history file
sr: поставља или приказује број редова за задржавање у датотеци историјата

en: set or show the list command window size
sr: поставља или приказује величину прозора списка наредби

en: set or show gawk output file
sr: поставља или приказује излазну датотеку „gawk“-а

en: set or show debugger prompt
sr: поставља или приказује упит прочишћавача

en: (un)set or show saving of command history (value=on|off)
sr: (поништава)поставља или приказује чување историјата наредбе (value=укљ|искљ)

en: (un)set or show saving of options (value=on|off)
sr: (поништава)поставља или приказује чување опција (value=укљ|искљ)

en: (un)set or show instruction tracing (value=on|off)
sr: (поништава)поставља или приказује праћење инструкција (value=укљ|искљ)

en: program not running
sr: програм није покренут

en: source file `%s' is empty.
sr: изворна датотека „%s“ је празна.

en: no current source file
sr: нема текуће изворне датотеке

en: cannot find source file named `%s': %s
sr: не могу да нађем изворну датотеку „%s“: %s

en: warning: source file `%s' modified since program compilation.
sr: упозорење: изворна датотека „%s“ је измењена од превођења програма.

en: line number %d out of range; `%s' has %d lines
sr: број реда %d је ван опсега; „%s“ има %d реда

en: unexpected eof while reading file `%s', line %d
sr: неочекивани крај датотеке приликом читања „%s“, ред бр. %d

en: source file `%s' modified since start of program execution
sr: изворна датотека „%s“ је измењена од почетка извршавања програма

en: Current source file: %s
sr: Текућа изворна датотека: %s

en: Number of lines: %d
sr: Број редова: %d

en: Source file (lines): %s (%d)
sr: Изворна датотека (редова): %s (%d)

en: Number  Disp  Enabled  Location
sr: Број  Прик  Омогућено  Место

en: 	number of hits = %ld
sr: 	број погодака = %ld

en: 	ignore next %ld hit(s)
sr: 	занемари следећа %ld поготка

en: 	stop condition: %s
sr: 	услов заустављања: %s

en: 	commands:
sr: 	наредбе:

en: Current frame:
sr: Текући оквир:

en: Called by frame:
sr: Позвано оквиром:

en: Caller of frame:
sr: Позивар оквира:

en: None in main().
sr: Ничега у „main()“.

en: No arguments.
sr: Нема аргумената.

en: No locals.
sr: Нема месних.

en: All defined variables:
sr: Све дефинисане променљиве:

en: All defined functions:
sr: Све дефинисане функције:

en: Auto-display variables:
sr: Променљиве само-приказивања:

en: Watch variables:
sr: Променљиве посматрања:

en: no symbol `%s' in current context
sr: нема симбола „%s“ у текућем контексту

en: `%s' is not an array
sr: „%s“ није низ

en: $%ld = uninitialized field
sr: $%ld = незапочето поље

en: array `%s' is empty
sr: низ „%s“ је празан

en: subscript "%.*s" is not in array `%s'
sr: подскрипта „%.*s“ није у низу „%s“

en: `%s["%.*s"]' is not an array
sr: „%s["%.*s"]“ није у низу

en: `%s' is not a scalar variable
sr: „%s“ није променљива скалара

en: attempt to use array `%s["%.*s"]' in a scalar context
sr: покушах да користим низ „%s["%.*s"]“ у контексту скалара

en: attempt to use scalar `%s["%.*s"]' as array
sr: покушах да користим скалар „%s["%.*s"]“ као низ

en: `%s' is a function
sr: „%s“ јесте функција

en: watchpoint %d is unconditional
sr: тачка посматрања %d је безусловна

en: no display item numbered %ld
sr: нема ставке приказа под бројем %ld

en: no watch item numbered %ld
sr: нема ставке посматрања под бројем %ld

en: %d: subscript "%.*s" is not in array `%s'
sr: %d: подскрипта „%.*s“ није у низу „%s“

en: attempt to use scalar value as array
sr: покушах да користим вредност скалара као низ

en: Watchpoint %d deleted because parameter is out of scope.
sr: Тачка посматрања %d је обрисана јер је параметар ван досега.

en: Display %d deleted because parameter is out of scope.
sr: Приказ %d је обрисан јер је параметар ван досега.

en:  in file `%s', line %d
sr:  у датотеци „%s“, ред бр. %d

en:  at `%s':%d
sr:  у „%s“:%d

en: #%ld	in
sr: #%ld	у

en: More stack frames follow ...
sr: Још оквира спремника следи ...

en: invalid frame number
sr: неисправан број оквира

en: Note: breakpoint %d (enabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
sr: Напомена: тачка прекида %d (омогућена, занемарујем следећа %ld поготка), такође постављено на „%s:%d“

en: Note: breakpoint %d (enabled), also set at %s:%d
sr: Напомена: тачка прекида %d (омогућена), такође постављено на „%s:%d“

en: Note: breakpoint %d (disabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
sr: Напомена: тачка прекида %d (онемогућена, занемарујем следећа %ld поготка), такође постављено на „%s:%d“

en: Note: breakpoint %d (disabled), also set at %s:%d
sr: Напомена: тачка прекида %d (онемогућена), такође постављено на „%s:%d“

en: Breakpoint %d set at file `%s', line %d
sr: Тачка прекида %d постављена у датотеци „%s“, ред %d

en: cannot set breakpoint in file `%s'
sr: не могу да подесим тачку прекида у датотеци „%s“

en: line number %d in file `%s' is out of range
sr: број реда %d у датотеци „%s“ је ван опсега

en: internal error: cannot find rule
sr: унутрашња грешка: не могу да нађем правило

en: cannot set breakpoint at `%s':%d
sr: не могу да подесим тачку прекида на „%s“:%d

en: cannot set breakpoint in function `%s'
sr: не могу да поставим тачку прекида у функцији „%s“

en: breakpoint %d set at file `%s', line %d is unconditional
sr: тачка прекида %d је постављена у датотеци „%s“, ред %d је безусловна

en: line number %d in file `%s' out of range
sr: број реда %d у датотеци „%s“ је ван опсега

en: Deleted breakpoint %d
sr: Обрисах тачку прекида %d

en: No breakpoint(s) at entry to function `%s'
sr: Нема тачке прекида у уносу за функцију „%s“

en: No breakpoint at file `%s', line #%d
sr: Нема тачке прекида у датотеци „%s“, ред #%d

en: invalid breakpoint number
sr: неисправан број тачке прекида

en: Delete all breakpoints? (y or n)
sr: Да обришем све тачке прекида? (д или н)

en: y
sr: д

en: Will ignore next %ld crossing(s) of breakpoint %d.
sr: Занемарићу следећа %ld укрштања тачке прекида %d.

en: Will stop next time breakpoint %d is reached.
sr: Зауставићу се када се следећи пут достигне тачка прекида %d.

en: Can only debug programs provided with the `-f' option.
sr: Могу да прочистим само програме достављене опцијом „-f“.

en: Restarting ...
sr: Поново покрећем ...

en: Failed to restart debugger
sr: Нисам успео поново да покренем прочишћавача

en: Program already running. Restart from beginning (y/n)?
sr: Програм је већ покренут. Да покренем поново од почетка (д/н)?

en: Program not restarted
sr: Програм није поново покренут

en: error: cannot restart, operation not allowed
sr: грешка: не могу поново да покренем, операција није допуштена

en: error (%s): cannot restart, ignoring rest of the commands
sr: грешка (%s): не могу поново да покренем, занемарујем остатак наредбе

en: Starting program:
sr: Покрећем програм:

en: Program exited abnormally with exit value: %d
sr: Програм је изашао ненормално са вредношћу излаза: %d

en: Program exited normally with exit value: %d
sr: Програм је изашао нормално са вредношћу излаза: %d

en: The program is running. Exit anyway (y/n)?
sr: Програм ради. Да ипак изађем (д/н)?

en: Not stopped at any breakpoint; argument ignored.
sr: Није заустављен ни на једној тачки прекида; аргумент је занемарен.

en: invalid breakpoint number %d
sr: неисправан број тачке прекида %d

en: Will ignore next %ld crossings of breakpoint %d.
sr: Занемарићу следећа %ld укрштања тачке прекида %d.

en: 'finish' not meaningful in the outermost frame main()
sr: „finish“ није значајно у најудаљенијој оквирној „main()“

en: Run until return from
sr: Ради до повратка из

en: 'return' not meaningful in the outermost frame main()
sr: „return“ није значајно у најудаљенијој оквирној „main()“

en: cannot find specified location in function `%s'
sr: не могу да нађем наведену локацију у функцији „%s“

en: invalid source line %d in file `%s'
sr: неисправан изворни ред %d у датотеци „%s“

en: cannot find specified location %d in file `%s'
sr: не могу да нађем наведену локацију %d у датотеци „%s“

en: element not in array
sr: елемент није у низу

en: untyped variable
sr: безврсна променљива

en: Stopping in %s ...
sr: Стајем у „%s“ ...

en: 'finish' not meaningful with non-local jump '%s'
sr: „finish“ није од значаја са не-локалним скоком „%s“

en: 'until' not meaningful with non-local jump '%s'
sr: „until“ није од значаја са не-локалним скоком „%s“

note: TRANSLATORS: don't translate the 'q' inside the brackets.
en: 	------[Enter] to continue or [q] + [Enter] to quit------
sr: 	------[Унеси] за наставак или [q] + [Унеси] за прекид------

en: ["%.*s"] not in array `%s'
sr: ["%.*s"] није у низу „%s“

en: sending output to stdout
sr: шаљем излаз на стандардни излаз

en: invalid number
sr: неисправан број

en: `%s' not allowed in current context; statement ignored
sr: „%s“ није допуштено у текућем контексту; исказ је занемарен

en: `return' not allowed in current context; statement ignored
sr: „return“ није допуштено у текућем контексту; исказ је занемарен

en: fatal error during eval, need to restart.
sr: кобна грешка за време процене, потребно је поновно покреање.

en: no symbol `%s' in current context
sr: нема симбола „%s“ у текућем контексту

en: unknown nodetype %d
sr: непозната врста чвора %d

en: unknown opcode %d
sr: непознат опкод %d

en: opcode %s not an operator or keyword
sr: опкод „“ није оператер или кључна реч%s

en: buffer overflow in genflags2str
sr: прекорачење међумеморије у „genflags2str“

en: 
    	# Function Call Stack:
sr: 
    	# Функција Позив Спремник:

en: `IGNORECASE' is a gawk extension
sr: „IGNORECASE“ је проширење „gawk“-а

en: `BINMODE' is a gawk extension
sr: „BINMODE“ је проширење „gawk“-а

en: BINMODE value `%s' is invalid, treated as 3
sr: „BINMODE“ вредност „%s“ је неисправна, сматра се 3

en: bad `%sFMT' specification `%s'
sr: лоша „%sFMT“ одредба „%s“

en: turning off `--lint' due to assignment to `LINT'
sr: искључујем „--lint“ услед додељивања „LINT“-у

en: reference to uninitialized argument `%s'
sr: упута на незапочети аргумент „%s“

en: reference to uninitialized variable `%s'
sr: упута на незапочету променљиву „%s“

en: attempt to field reference from non-numeric value
sr: покушај до упуте поља из не-бројевне вредности

en: attempt to field reference from null string
sr: покушај до упуте поља из ништавне ниске

en: attempt to access field %ld
sr: покушај приступа пољу %ld

en: reference to uninitialized field `$%ld'
sr: упута на незапочето поље „$%ld“

en: function `%s' called with more arguments than declared
sr: функција „%s“ је позвана са више аргумената него што је објављено

en: unwind_stack: unexpected type `%s'
sr: unwind_stack: неочекивана врста „%s“

en: division by zero attempted in `/='
sr: покушано је дељње нулом у „/=“

en: division by zero attempted in `%%='
sr: покушано је дељње нулом у „%%=“

en: extensions are not allowed in sandbox mode
sr: проширења нису допуштена у режиму изолованог окружења

en: -l / @load are gawk extensions
sr: „-l / @load“ јесу проширења „gawk“-а

en: load_ext: received NULL lib_name
sr: load_ext: примих НИШТАВНО „lib_name“

en: load_ext: cannot open library `%s': %s
sr: load_ext: не могу да отворим библиотеку „%s“: %s

en: load_ext: library `%s': does not define `plugin_is_GPL_compatible': %s
sr: load_ext: библиотека „%s“: не дефинише „plugin_is_GPL_compatible“: %s

en: load_ext: library `%s': cannot call function `%s': %s
sr: load_ext: библиотека „%s“: не могу да позовем функцију „%s“: %s

en: load_ext: library `%s' initialization routine `%s' failed
sr: load_ext: рутина покретања „%s“ библиотеке „%s“ није успела

en: make_builtin: missing function name
sr: make_builtin: недостаје назив функције

en: make_builtin: cannot use gawk built-in `%s' as function name
sr: make_builtin: не могу користити „gawk“ уграђеност „%s“ као назив функције

en: make_builtin: cannot use gawk built-in `%s' as namespace name
sr: make_builtin: не могу користити „gawk“ уграђеност „%s“ као назив називног простора

en: make_builtin: cannot redefine function `%s'
sr: make_builtin: не могу да редефинишем „%s“

en: make_builtin: function `%s' already defined
sr: make_builtin: функција „%s“ је већ дефинисана

en: make_builtin: function name `%s' previously defined
sr: make_builtin: назив функције „%s“ је претходно дефинисан

en: make_builtin: negative argument count for function `%s'
sr: make_builtin: негативна укупност аргумента за функцију „%s“

en: function `%s': argument #%d: attempt to use scalar as an array
sr: функција „%s“: аргумент #%d: покушај коришћења скалара као низа

en: function `%s': argument #%d: attempt to use array as a scalar
sr: функција „%s“: аргумент #%d: покушај коришћења низа као скалара

en: dynamic loading of libraries is not supported
sr: динамичко учитавање библиотека није подржано

en: stat: unable to read symbolic link `%s'
sr: stat: не могу да читам симболичку везу „%s“

en: stat: first argument is not a string
sr: stat: први аргумент није ниска

en: stat: second argument is not an array
sr: stat: други аргумент није низ

en: stat: bad parameters
sr: stat: лоши параметри

en: fts init: could not create variable %s
sr: fts init: не могу да направим променљиву „%s“

en: fts is not supported on this system
sr: „fts“ није подржано на овом систему

en: fill_stat_element: could not create array, out of memory
sr: fill_stat_element: не могу да направим низ, нема више меморије

en: fill_stat_element: could not set element
sr: fill_stat_element: не могу да поставим елемент

en: fill_path_element: could not set element
sr: fill_path_element: не могу да поставим елемент

en: fill_error_element: could not set element
sr: fill_error_element: не могу да поставим елемент

en: fts-process: could not create array
sr: fts-process: не могу да направим низ

en: fts-process: could not set element
sr: fts-process: не могу да поставим елемент

en: fts: called with incorrect number of arguments, expecting 3
sr: fts: позвано са нетачним бројем аргумената, очекујем 3

en: fts: first argument is not an array
sr: fts: први аргумент није низ

en: fts: second argument is not a number
sr: fts: други аргумент није број

en: fts: third argument is not an array
sr: fts: трећи аргумент није низ

en: fts: could not flatten array
sr: fts: не могу да поравнам низ

en: fts: ignoring sneaky FTS_NOSTAT flag. nyah, nyah, nyah.
sr: fts: занемарујем подлу „FTS_NOSTAT“ заставицу. ња, ња, ња.

en: fnmatch: could not get first argument
sr: fnmatch: не могу да добавим први аргумент

en: fnmatch: could not get second argument
sr: fnmatch: не могу да добавим други аргумент

en: fnmatch: could not get third argument
sr: fnmatch: не могу да добавим трећи аргумент

en: fnmatch is not implemented on this system
sr: „fnmatch“ није примењено на овом систему

en: fnmatch init: could not add FNM_NOMATCH variable
sr: fnmatch init: не могу да додам „FNM_NOMATCH“ променљиву

en: fnmatch init: could not set array element %s
sr: fnmatch init: не могу да поставим елемент низа „%s“

en: fnmatch init: could not install FNM array
sr: fnmatch init: не могу да инсталирам низ „FNM“

en: fork: PROCINFO is not an array!
sr: fork: „PROCINFO“ није низ!

en: inplace::begin: in-place editing already active
sr: inplace::begin: уређивање на месту је већ активно

en: inplace::begin: expects 2 arguments but called with %d
sr: inplace::begin: очекује 2 аргумента али је позвана са %d

en: inplace::begin: cannot retrieve 1st argument as a string filename
sr: inplace::begin: не могу да довучем 1. аргумент као назив датотеке ниске

en: inplace::begin: disabling in-place editing for invalid FILENAME `%s'
sr: inplace::begin: онемогућујем уређивање на месту за неисправан НАЗИВ_ДАТОТЕКЕ „%s“

en: inplace::begin: Cannot stat `%s' (%s)
sr: inplace::begin: Не могу да добавим податке за „%s“ (%s)

en: inplace::begin: `%s' is not a regular file
sr: inplace::begin: „%s“ није обична датотека

en: inplace::begin: mkstemp(`%s') failed (%s)
sr: inplace::begin: „mkstemp(%s)“ није успело (%s)

en: inplace::begin: chmod failed (%s)
sr: inplace::begin: „chmod“ није успело (%s)

en: inplace::begin: dup(stdout) failed (%s)
sr: inplace::begin: „dup(stdout)“ није успело (%s)

en: inplace::begin: dup2(%d, stdout) failed (%s)
sr: inplace::begin: „dup2(%d, stdout)“ није успело (%s)

en: inplace::begin: close(%d) failed (%s)
sr: inplace::begin: „close(%d)“ није успело (%s)

en: inplace::end: expects 2 arguments but called with %d
sr: inplace::end: очекује 2 аргумента али је позвана са %d

en: inplace::end: cannot retrieve 1st argument as a string filename
sr: inplace::end: не могу да довучем 1. аргумент као назив датотеке ниске

en: inplace::end: in-place editing not active
sr: inplace::end: уређивање на месту није активно

en: inplace::end: dup2(%d, stdout) failed (%s)
sr: inplace::end: „dup2(%d, stdout)“ није успело (%s)

en: inplace::end: close(%d) failed (%s)
sr: inplace::end: „close(%d)“ није успело (%s)

en: inplace::end: fsetpos(stdout) failed (%s)
sr: inplace::end: „fsetpos(stdout)“ није успело (%s)

en: inplace::end: link(`%s', `%s') failed (%s)
sr: inplace::end: „link(%s, %s)“ није успело (%s)

en: inplace::end: rename(`%s', `%s') failed (%s)
sr: inplace::end: „rename(%s, %s)“ није успело (%s)

en: ord: first argument is not a string
sr: ord: први аргумент није ниска

en: chr: first argument is not a number
sr: chr: први аргумент није ниска

en: dir_take_control_of: opendir/fdopendir failed: %s
sr: dir_take_control_of: „opendir/fdopendir“ није успело: %s

en: readfile: called with wrong kind of argument
sr: readfile: позвано са погрешном врстом аргумента

en: revoutput: could not initialize REVOUT variable
sr: revoutput: не могу да започнем променљиву „REVOUT“

en: %s: first argument is not a string
sr: %s: први аргумент није ниска

en: writea: second argument is not an array
sr: writea: други аргумент није низ

en: writeall: unable to find SYMTAB array
sr: writeall: не могу да нађем „SYMTAB“ низ

en: write_array: could not flatten array
sr: write_array: не могу да поравнам низ

en: write_array: could not release flattened array
sr: write_array: не могу да објавим поравнат низ

en: array value has unknown type %d
sr: вредност низа има непознату врсту %d

en: rwarray extension: received GMP/MPFR value but compiled without GMP/MPFR support.
sr: „rwarray“ проширење: примих „GMP/MPFR“ вредност али преведену без „GMP/MPFR“ подршке.

en: cannot free number with unknown type %d
sr: не могу да ослободим број са непознатом врстом %d

en: cannot free value with unhandled type %d
sr: не могу да ослободим вредност са непознатом врстом %d

en: readall: unable to set %s::%s
sr: readall: не могу да поставим „%s::%s“

en: readall: unable to set %s
sr: readall: не могу да поставим „%s“

en: reada: clear_array failed
sr: reada: „clear_array“ није успело

en: reada: second argument is not an array
sr: reada: други аргумент није низ

en: read_array: set_array_element failed
sr: read_array: „set_array_element“ није успело

en: treating recovered value with unknown type code %d as a string
sr: сматрам опорављену вредност са непознатим кодом врсте %d као ниску

en: rwarray extension: GMP/MPFR value in file but compiled without GMP/MPFR support.
sr: „rwarray“ проширење: „GMP/MPFR“ вредност у датотеци али преведена без „GMP/MPFR“ подршке.

en: gettimeofday: not supported on this platform
sr: gettimeofday: није подржано на овој платформи

en: sleep: missing required numeric argument
sr: sleep: недостаје затражен бројевни аргумент

en: sleep: argument is negative
sr: sleep: аргумент је негативан

en: sleep: not supported on this platform
sr: sleep: није подржано на овој платформи

en: strptime: called with no arguments
sr: strptime: позвано без аргумената

en: do_strptime: argument 1 is not a string
sr: do_strptime: аргумент 1 није ниска

en: do_strptime: argument 2 is not a string
sr: do_strptime: аргумент 2 није ниска

en: input record too large
sr: запис улаза је превелик

en: NF set to negative value
sr: „NF“ је постављено на негативну вредност

en: decrementing NF is not portable to many awk versions
sr: опадајуће „NF“ није преносиво на многа издања „awk“-а

en: accessing fields from an END rule may not be portable
sr: приступање пољима из „END“ правила можда неће бити преносиво

en: split: fourth argument is a gawk extension
sr: split: четврти аргумент је проширење „gawk“-а

en: split: fourth argument is not an array
sr: split: четврти аргумент није низ

en: %s: cannot use %s as fourth argument
sr: %s: не могу да користим „%s“ као четврти аргумент

en: split: second argument is not an array
sr: split: други аргумент није низ

en: split: cannot use the same array for second and fourth args
sr: split: не могу користити исти низ за други и четврти аргумент

en: split: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
sr: split: не могу користити подниз другог аргумента за четврти аргумент

en: split: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
sr: split: не могу користити подниз четвртог аргумента за други аргумент

en: split: null string for third arg is a non-standard extension
sr: split: ништавна ниска за трећи аргумент је нестандардно проширење

en: patsplit: fourth argument is not an array
sr: patsplit: четврти аргумент није низ

en: patsplit: second argument is not an array
sr: patsplit: други аргумент није низ

en: patsplit: third argument must be non-null
sr: patsplit: трећи аргумент мора бити не-ништаван

en: patsplit: cannot use the same array for second and fourth args
sr: patsplit: не могу користити исти низ за други и четврти аргумент

en: patsplit: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
sr: patsplit: не могу користити подниз другог аргумента за четврти аргумент

en: patsplit: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
sr: patsplit: не могу користити подниз четвртог аргумента за други аргумент

en: `FIELDWIDTHS' is a gawk extension
sr: „FIELDWIDTHS“ је проширење „gawk“-а

en: `*' must be the last designator in FIELDWIDTHS
sr: „*“ мора бити последњи означавач у „FIELDWIDTHS“

en: invalid FIELDWIDTHS value, for field %d, near `%s'
sr: неисправна вредност „FIELDWIDTHS“, за поље %d, близу „%s“

en: null string for `FS' is a gawk extension
sr: ништавна ниска за „FS“ је проширење „gawk“-а

en: old awk does not support regexps as value of `FS'
sr: стари „awk“ не подржава регуларне изразе као вредност за „FS“

en: `FPAT' is a gawk extension
sr: „FPAT“ је проширење „gawk“-а

en: awk_value_to_node: received null retval
sr: awk_value_to_node: примих ништавно „retval“

en: awk_value_to_node: not in MPFR mode
sr: awk_value_to_node: није у „MPFR“ режиму

en: awk_value_to_node: MPFR not supported
sr: awk_value_to_node: „MPFR“ није подржано

en: awk_value_to_node: invalid number type `%d'
sr: awk_value_to_node: неисправна врста броја „%d“

en: add_ext_func: received NULL name_space parameter
sr: add_ext_func: примих НИШТАВНИ параметар просторног_назива

en: node_to_awk_value: detected invalid numeric flags combination `%s'; please file a bug report
sr: node_to_awk_value: откривена је неисправна комбинација бројевних заставица „%s“; будите љубазни попуните извештај о грешци

en: node_to_awk_value: received null node
sr: node_to_awk_value: примих ништавни чвор

en: node_to_awk_value: received null val
sr: node_to_awk_value: примих ништавну вредност

en: node_to_awk_value detected invalid flags combination `%s'; please file a bug report
sr: „node_to_awk_value“ је открила неисправну комбинацију заставица „%s“; будите љубазни попуните извештај о грешци

en: remove_element: received null array
sr: remove_element: примих ништавни низ

en: remove_element: received null subscript
sr: remove_element: примих ништавну подскрипту

en: api_flatten_array_typed: could not convert index %d to %s
sr: api_flatten_array_typed: не могу да претворим индекс %d у %s

en: api_flatten_array_typed: could not convert value %d to %s
sr: api_flatten_array_typed: не могу да претворим вредност %d у %s

en: api_get_mpfr: MPFR not supported
sr: api_get_mpfr: „MPFR“ није подржано

en: cannot find end of BEGINFILE rule
sr: не могу да нађем крај правила „BEGINFILE“

en: cannot open unrecognized file type `%s' for `%s'
sr: не могу да отворим непрепознату врсту датотеке „%s“ за „%s“

en: command line argument `%s' is a directory: skipped
sr: аргумент линије наредби „%s“ је директоријум: прескачем

en: cannot open file `%s' for reading: %s
sr: не могу да отворим датотеку „%s“ за читање: %s

en: close of fd %d (`%s') failed: %s
sr: затварање „fd“ %d (%s)“ није успело: %s

en: `%.*s' used for input file and for output file
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну датотеку и излазну датотеку

en: `%.*s' used for input file and input pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну датотеку и улазну спојку

en: `%.*s' used for input file and two-way pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну датотеку и двосмерну спојку

en: `%.*s' used for input file and output pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну датотеку и излазну спојку

en: unnecessary mixing of `>' and `>>' for file `%.*s'
sr: непотребно мешање > и >> за датотеку „%.*s“

en: `%.*s' used for input pipe and output file
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну спојку и излазну датотеку

en: `%.*s' used for output file and output pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за излазну датотеку и излазну спојку

en: `%.*s' used for output file and two-way pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за излазну датотеку и двосмерну спојку

en: `%.*s' used for input pipe and output pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну спојку и излазну спојку

en: `%.*s' used for input pipe and two-way pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за улазну спојку и двосмерну спојку

en: `%.*s' used for output pipe and two-way pipe
sr: „%.*s“ је коришћено за излазну спојку и двосмерну спојку

en: redirection not allowed in sandbox mode
sr: преусмерење није допуштено у режиму изолованог окружења

en: expression in `%s' redirection is a number
sr: израз у „%s“ преусмерењу је број

en: expression for `%s' redirection has null string value
sr: израз за „%s“ преусмерење има ништавну вредност ниске

en: filename `%.*s' for `%s' redirection may be result of logical expression
sr: назив датотеке „%.*s“ за „%s“ преусмерење може бити резултат логичког израза

en: get_file cannot create pipe `%s' with fd %d
sr: „get_file“ не може направити спојку „%s“ са „fd“-ом %d

en: cannot open pipe `%s' for output: %s
sr: не могу да отворим спојку „%s“ за излаз: %s

en: cannot open pipe `%s' for input: %s
sr: не могу да отворим спојку „%s“ за улаз: %s

en: get_file socket creation not supported on this platform for `%s' with fd %d
sr: стварање прикључнице „get_file“ није подржано на овој платформи за „%s“ са описником датотеке %d

en: cannot open two way pipe `%s' for input/output: %s
sr: не могу да отворим двосмерну спојку „%s“ за улаз/излаз: %s

en: cannot redirect from `%s': %s
sr: не могу да преусмерим са „%s“: %s

en: cannot redirect to `%s': %s
sr: не могу да преусмерим ка „%s“: %s

en: reached system limit for open files: starting to multiplex file descriptors
sr: достигнуто је ограничење система за отворене датотеке: почињем са мултиплексирањем описника датотека

en: close of `%s' failed: %s
sr: затварање „%s“ није успело: %s

en: too many pipes or input files open
sr: превише спојки или отворених улазних датотека

en: close: second argument must be `to' or `from'
sr: close: други аргумент мора бити „to“ или „from“

en: close: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
sr: close: „%.*s“ није отворена датотека, спојка или ко-процесс

en: close of redirection that was never opened
sr: затварање преусмерења које никада није отворено

en: close: redirection `%s' not opened with `|&', second argument ignored
sr: close: преусмерење „%s“ није отворено са |&, други аргумент је занемарен

en: failure status (%d) on pipe close of `%s': %s
sr: стање неуспеха (%d) при затварању спојке од „%s“: %s

en: failure status (%d) on two-way pipe close of `%s': %s
sr: стање неуспеха (%d) при затварању двосмерне спојке од „%s“: %s

en: failure status (%d) on file close of `%s': %s
sr: стање неуспеха (%d) при затварању датотеке од „%s“: %s

en: no explicit close of socket `%s' provided
sr: није обезбеђено изричито затварање прикључнице „%s“

en: no explicit close of co-process `%s' provided
sr: није обезбеђено изричито затварање ко-процеса „%s“

en: no explicit close of pipe `%s' provided
sr: није обезбеђено изричито затварање спојке „%s“

en: no explicit close of file `%s' provided
sr: није обезбеђено изричито затварање датотеке „%s“

en: fflush: cannot flush standard output: %s
sr: fflush: не могу да исперем стандардни излаз: %s

en: fflush: cannot flush standard error: %s
sr: fflush: не могу да исперем стандардну грешку: %s

en: error writing standard output: %s
sr: грешка писања стандардног излаза: %s

en: error writing standard error: %s
sr: грешка писања стандардне грешке: %s

en: pipe flush of `%s' failed: %s
sr: испирање спојке „%s“ није успело: %s

en: co-process flush of pipe to `%s' failed: %s
sr: испирање спојке ко-процеса у „%s“ није успело: %s

en: file flush of `%s' failed: %s
sr: испирање датотеке „%s“ није успело: %s

en: local port %s invalid in `/inet': %s
sr: локални прикључник „%s“ је неисправан у „/inet“: %s

en: local port %s invalid in `/inet'
sr: локални прикључник „%s“ је неисправан у „/inet“

en: remote host and port information (%s, %s) invalid: %s
sr: удаљени домаћин и информације прикључника (%s, %s) су неисправни: %s

en: remote host and port information (%s, %s) invalid
sr: удаљени домаћин и информације прикључника (%s, %s) су неисправни

en: TCP/IP communications are not supported
sr: „TCP/IP“ комуникације нису подржане

en: could not open `%s', mode `%s'
sr: не могу да отворим „%s“, режим „%s“

en: close of master pty failed: %s
sr: затарање главног „pty“ није успело: %s

en: close of stdout in child failed: %s
sr: затварање стандардног излаза у породу није успело: %s

en: moving slave pty to stdout in child failed (dup: %s)
sr: премештање подређеног „pty“ на стандардни излаз у породу није успело (dup: %s)

en: close of stdin in child failed: %s
sr: затварање стандардног улаза у породу није успело: %s

en: moving slave pty to stdin in child failed (dup: %s)
sr: премештање подређеног „pty“ на стандардни улаз у породу није успело (dup: %s)

en: close of slave pty failed: %s
sr: затарање помоћног „pty“ није успело: %s

en: could not create child process or open pty
sr: не могу да направим породни процес или да отворим „pty“

en: moving pipe to stdout in child failed (dup: %s)
sr: премештање спојке на стандардни излаз у породу није успело (dup: %s)

en: moving pipe to stdin in child failed (dup: %s)
sr: премештање спојке на стандардни улаз у породу није успело (dup: %s)

en: restoring stdout in parent process failed
sr: повраћај стандардног излаза у родитељском процесу није успело

en: restoring stdin in parent process failed
sr: повраћај стандардног улаза у родитељском процесу није успело

en: close of pipe failed: %s
sr: затварање спојке није успело: %s

en: `|&' not supported
sr: „|&“ није подржано

en: cannot open pipe `%s': %s
sr: не могу да отворим спојку „%s“: %s

en: cannot create child process for `%s' (fork: %s)
sr: не могу да направим процес порода за „%s“ (fork: %s)

en: getline: attempt to read from closed read end of two-way pipe
sr: getline: покушах да читам из затвореног краја читања двосмерне спојке

en: register_input_parser: received NULL pointer
sr: register_input_parser: примих НИШТАВНИ показивач

en: input parser `%s' conflicts with previously installed input parser `%s'
sr: обрађивач улаза „%s“ се сукобљава са претходно инсталираним обрађивачем улаза „%s“

en: input parser `%s' failed to open `%s'
sr: обрађивач улаза „%s“ није успео да се отвори „%s“

en: register_output_wrapper: received NULL pointer
sr: register_output_wrapper: примих НИШТАВНИ показивач

en: output wrapper `%s' conflicts with previously installed output wrapper `%s'
sr: умотавач излаза „%s“ се сукобљава са претходно инсталираним употавачем излаза „%s“

en: output wrapper `%s' failed to open `%s'
sr: умотавач излаза „%s“ није успео да се отвори „%s“

en: register_output_processor: received NULL pointer
sr: register_output_processor: примих НИШТАВНИ показивач

en: two-way processor `%s' conflicts with previously installed two-way processor `%s'
sr: двосмерни процесор „%s“ се сукобљава претходно инсталираним двосмерним процесором „%s“

en: two way processor `%s' failed to open `%s'
sr: двосмерни процесор „%s“ није успео да се отвори „%s“

en: data file `%s' is empty
sr: датотека података „%s“ је празна

en: could not allocate more input memory
sr: не могу да доделим још меморије улаза

en: multicharacter value of `RS' is a gawk extension
sr: вредност мултизнака „RS“ је проширење „gawk“-а

en: IPv6 communication is not supported
sr: „IPv6“ комуникација није подржана

en: %s: fatal: persistent memory allocator failed to initialize: return value %d, pma.c line: %d.
sr: %s: кобно: додељивач трајне меморије није успео да се покрене: резултна вредност %d, „pma.c“ ред: %d.

en: persistent memory is not supported
sr: трајна меморија није подржана

en: environment variable `POSIXLY_CORRECT' set: turning on `--posix'
sr: променљива окружења „POSIXLY_CORRECT“ је постављена: укључујем „--posix“

en: `--posix' overrides `--traditional'
sr: „--posix“ превазилази „--traditional“

en: `--posix'/`--traditional' overrides `--non-decimal-data'
sr: „--posix“/„--traditional“ превазилази „--non-decimal-data“

en: `--posix' overrides `--characters-as-bytes'
sr: „--posix“ превазилази „--characters-as-bytes“

en: running %s setuid root may be a security problem
sr: покретање „%s setuid root“ може бити безбедносни проблем

en: The -r/--re-interval options no longer have any effect
sr: Опције „-r/--re-interval“ немају више никакво дејство

en: cannot set binary mode on stdin: %s
sr: не могу да поставим бинарни режим на стандардни улаз: %s

en: cannot set binary mode on stdout: %s
sr: не могу да поставим бинарни режим на стандардни излаз: %s

en: cannot set binary mode on stderr: %s
sr: не могу да поставим бинарни режим на стандардну грешку: %s

en: no program text at all!
sr: уопште нема текста програма!

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] -f progfile [--] file ...
sr: Употреба: %s [опције „POSIX“ или Гну стила] -f датотека_програма [--] датотека ...

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] [--] %cprogram%c file ...
sr: Употреба: %s [опције „POSIX“ или Гну стила] [--] %cпрограм%c датотека ...

en: POSIX options:		GNU long options: (standard)
sr: „POSIX“ опције:		Дуге Гну опције: (стандард)

en: 	-f progfile		--file=progfile
sr: 	-f дттка програма	--file=датотека програма

en: 	-F fs			--field-separator=fs
sr: 	-F рп			--field-separator=рп

en: 	-v var=val		--assign=var=val
sr: 	-v пром=вред		--assign=пром=вред

en: Short options:		GNU long options: (extensions)
sr: Кратке опције:		Дуге Гну опције: (проширења)

en: 	-d[file]		--dump-variables[=file]
sr: 	-d[дттка]		--dump-variables[=датотека]

en: 	-D[file]		--debug[=file]
sr: 	-D[дттка]		--debug[=датотека]

en: 	-e 'program-text'	--source='program-text'
sr: 	-e 'текст-програма'	--source='текст програма'

en: 	-E file			--exec=file
sr: 	-E дттка		--exec=датотека

en: 	-i includefile		--include=includefile
sr: 	-i укључи_дттку		--include=укључи_датотеку

en: 	-l library		--load=library
sr: 	-l библиотека		--load=библиотека

en: 	-o[file]		--pretty-print[=file]
sr: 	-o[дттка]		--pretty-print[=датотека]

en: 	-p[file]		--profile[=file]
sr: 	-p[дттка]		--profile[=датотека]

en: 	-Z locale-name		--locale=locale-name
sr: 	-Z језик		--locale=језик

note: TRANSLATORS: --help output (end) no-wrap
en: 
    To report bugs, use the `gawkbug' program.
    For full instructions, see the node `Bugs' in `gawk.info'
    which is section `Reporting Problems and Bugs' in the
    printed version.  This same information may be found at
    https://www.gnu.org/software/gawk/manual/html_node/Bugs.html.
    PLEASE do NOT try to report bugs by posting in comp.lang.awk,
    or by using a web forum such as Stack Overflow.
sr: 
    Да известите о грешкама, користите програм „gawkbug“.
    За потпуним упутама, видите чвор „Bugs“ у „gawk.info“
    што је у одељку „Reporting Problems and Bugs“ у штампаном
    издању.  Те исте информације можете наћи на адреси
    „https://www.gnu.org/software/gawk/manual/html_node/Bugs.html“.
    НЕ ПОКУШАВАЈТЕ да известите о грешкама објављујући у „comp.lang.awk“-у,
    или користећи веб форум као што је „Stack Overflow“.

en: Source code for gawk may be obtained from
    %s/gawk-%s.tar.gz
sr: Изворни код за „gawk“ се може добити са
    %s/gawk-%s.tar.gz

en: gawk is a pattern scanning and processing language.
    By default it reads standard input and writes standard output.
sr: „gawk“ је језик скенирања и обраде шаблона.
    У основи чита стандардни улаз и исписује стандардни излаз.

en: Examples:
    	%s '{ sum += $1 }; END { print sum }' file
    	%s -F: '{ print $1 }' /etc/passwd
sr: Примери:
    	%s '{ sum += $1 }; END { print sum }' file
    	%s -F: '{ print $1 }' /etc/passwd

en: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
sr: Ауторска права © 1989, 1991–%d Free Software Foundation.
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под
    условима Гнуове Опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина Слободног
    Софтвера; било верзије 3 Лиценце или (по вашем избору) било које новије
    верзије.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program. If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, видите: „http://www.gnu.org/licenses/“.

en: -Ft does not set FS to tab in POSIX awk
sr: „-Ft“ не поставља „FS“ на табулатор у „POSIX awk“-у

en: %s: `%s' argument to `-v' not in `var=value' form
sr: %s: „%s“ аргумент за „-v“ није у облику „var=вредност“

en: `%s' is not a legal variable name
sr: „%s“ није исправан назив променљиве

en: `%s' is not a variable name, looking for file `%s=%s'
sr: „%s“ није назив променљиве, тражим датотеку „%s=%s“

en: cannot use gawk builtin `%s' as variable name
sr: не могу да користим „gawk“ уграђеност „%s“ као назив променљиве

en: cannot use function `%s' as variable name
sr: не могу да користим функцију „%s“ као назив променљиве

en: floating point exception
sr: изузетак покретног зареза

en: fatal error: internal error
sr: кобна грешка: унутрашња грешка

en: fatal error: internal error: segfault
sr: кобна грешка: унутрашња грешка: неуспех сегментације

en: fatal error: internal error: stack overflow
sr: кобна грешка: унутрашња грешка: прекорачење спремника

en: no pre-opened fd %d
sr: нема унапред отвореног описника датотеке %d

en: could not pre-open /dev/null for fd %d
sr: не могу унапред да отворим „/dev/null“ за описника датотеке %d

en: empty argument to `-e/--source' ignored
sr: празан аргумент за „-e/--source“ је занемарен

en: `--profile' overrides `--pretty-print'
sr: „--profile“ превазилази „--pretty-print“

en: -M ignored: MPFR/GMP support not compiled in
sr: „-M“ је занемарено: „MPFR/GMP“ подршка није преведена

en: Use `GAWK_PERSIST_FILE=%s gawk ...' instead of --persist.
sr: Користите „GAWK_PERSIST_FILE=%s gawk ...“ уместо „--persist“.

en: Persistent memory is not supported.
sr: Трајна меморија није подржана.

en: %s: option `-W %s' unrecognized, ignored
sr: %s: опција „-W %s“ није препозната, занемарено

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: опција захтева аргумент –– „%c“

en: %s: fatal: cannot stat %s: %s
sr: %s: кобно: не могу да добавим стање „%s“: %s

en: %s: fatal: using persistent memory is not allowed when running as root.
sr: %s: кобно: коришћење трајне меморије није дозвољено када се ради као администратор.

en: %s: warning: %s is not owned by euid %d.
sr: %s: упозорење: „%s“ није у власништву еуид-а %d.

en: PREC value `%.*s' is invalid
sr: „PREC“ вредност „%.*s“ је неисправна

en: ROUNDMODE value `%.*s' is invalid
sr: „ROUNDMODE“ вредност „%.*s“ је неисправна

en: atan2: received non-numeric first argument
sr: atan2: примих први аргумент који није број

en: atan2: received non-numeric second argument
sr: atan2: примих други аргумент који није број

en: %s: received negative argument %.*s
sr: %s: примих негативни аргумент „%.*s“

en: int: received non-numeric argument
sr: int: примих не-бројевни аргумент

en: compl: received non-numeric argument
sr: compl: примих аргумент који није број

en: compl(%Rg): negative value is not allowed
sr: compl(%Rg): негативна вредност није допуштена

en: comp(%Rg): fractional value will be truncated
sr: comp(%Rg): разломачка вредност биће скраћена

en: compl(%Zd): negative values are not allowed
sr: compl(%Zd): негативне вредности нису допуштене

en: %s: received non-numeric argument #%d
sr: %s: примих аргумент који није број #%d

en: %s: argument #%d has invalid value %Rg, using 0
sr: %s: аргумент #%d има неисправну вредност „%Rg“, користићу 0

en: %s: argument #%d negative value %Rg is not allowed
sr: %s: аргумент #%d негативна вредност „%Rg“ није допуштена

en: %s: argument #%d fractional value %Rg will be truncated
sr: %s: аргумент #%d разломачка вредност „%Rg“ биће скраћена

en: %s: argument #%d negative value %Zd is not allowed
sr: %s: аргумент #%d негативна вредност „%Zd“ није допуштена

en: and: called with less than two arguments
sr: and: позвано са мање од два аргумента

en: or: called with less than two arguments
sr: or: позванo са мање од два аргумента

en: xor: called with less than two arguments
sr: xor: позванo са мање од два аргумента

en: srand: received non-numeric argument
sr: srand: примих аргумент који није број

en: intdiv: received non-numeric first argument
sr: intdiv: примих први аргумент који није број

en: intdiv: received non-numeric second argument
sr: intdiv: примих други аргумент који није број

en: cmd. line:
sr: линија наредби:

en: could not make typed regex
sr: не могу да направим укуцани регуларни израз

en: old awk does not support the `\%c' escape sequence
sr: стари „awk“ не подржава „\%c“ као низ промене реда

en: POSIX does not allow `\x' escapes
sr: „POSIX“ не допушта „\x“ као промену реда

en: no hex digits in `\x' escape sequence
sr: нема хексадецималних цифара у „\x“ низу промене реда

en: hex escape \x%.*s of %d characters probably not interpreted the way you expect
sr: хексадецимална промена реда „\x%.*s“ %d знака вероватно није протумачена онако како сте очекивали

en: escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
sr: низ промене реда „\%c“ је узет као обичан „%c“

en: Invalid multibyte data detected. There may be a mismatch between your data and your locale
sr: Откривени су неисправни вишебајтни подаци. Може бити неподударања између ваших података и вашег језика

en: %s %s `%s': could not get fd flags: (fcntl F_GETFD: %s)
sr: %s %s „%s“: не могу да добавим заставице описника датотеке: (fcntl F_GETFD: %s)

en: %s %s `%s': could not set close-on-exec: (fcntl F_SETFD: %s)
sr: %s %s „%s“: не могу да поставим затварање након извршења: (fcntl F_GETFD: %s)

en: Program indentation level too deep. Consider refactoring your code
sr: Ниво увлачења програма је предубок. Размислите о рефакторисању вашег кода

en: sending profile to standard error
sr: шаљем профил на стандардну грешку

en: 	# %s rule(s)
sr: 	# %s правило(а)

en: 	# Rule(s)
sr: 	# Правило(а)

en: internal error: %s with null vname
sr: унутрашња грешка: „%s“ са ништавним називом променљиве

en: internal error: builtin with null fname
sr: унутрашња грешка: уграђеност са ништавним називом датотеке

en: %s# Loaded extensions (-l and/or @load)
sr: %s# Учитана проширења („-l“ и/или „@load“)

en: 
    # Included files (-i and/or @include)
sr: 
    # Обухваћене датотеке („-i“ и/или „@include“)

en: 	# gawk profile, created %s
sr: 	# „gawk“ профил, направљено „%s“

en: 
    	# Functions, listed alphabetically
sr: 
    	# Функције, исписане азбучним редом

en: redir2str: unknown redirection type %d
sr: redir2str: непозната врста преусмерења %d

en: behavior of matching a regexp containing NUL characters is not defined by POSIX
sr: понашање поклапања регуларног израза који садржи НИШТАВНЕ знаке није дефинисано „POSIX“-ом

en: invalid NUL byte in dynamic regexp
sr: неисправан НИШТАВНИ бајт у динамичком регуларном изразу

en: regexp escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
sr: низ промене реда регуларног израза „\%c“ је узет као обичан „%c“

en: regexp escape sequence `\%c' is not a known regexp operator
sr: низ промене реда регуларног израза „\%c“ није познат оператер регуларног израза

en: regexp component `%.*s' should probably be `[%.*s]'
sr: састојак регуларног израза „%.*s“ треба вероватно бити „[%.*s]“

en: unbalanced [
sr: неуравнотежена [

en: invalid character class
sr: неисправна класа знака

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sr: синтакса класе знака је [[:space:]], а не [:space:]

en: unfinished \ escape
sr: недовршена \ промене реда

en: ? at start of expression
sr: ? на почетку израза

en: * at start of expression
sr: * на почетку израза

en: + at start of expression
sr: + на почетку израза

en: {...} at start of expression
sr: {...} на почетку израза

en: invalid content of \{\}
sr: неисправан садржај \{\}

en: regular expression too big
sr: регуларни израз је превелик

en: stray \ before unprintable character
sr: залутала \ пре неисписивог знака

en: stray \ before white space
sr: залутала \ пре празнине

en: stray \ before %lc
sr: залутала \ пре „%lc“

en: stray \
sr: залутала \

en: unbalanced (
sr: неуравнотежена (

en: no syntax specified
sr: није наведена синтакса

en: unbalanced )
sr: неуравнотежена )

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не допушта аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не допушта аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је нејасна

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не допушта аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларни израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак успоређивања

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Пратећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна упута

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларан израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: current setting of -M/--bignum does not match saved setting in PMA backing file
sr: тренутна поставка за „-M/--bignum“ не одговара сачуваној поставци у PMA датотеци резерве

en: function `%s': cannot use function `%s' as a parameter name
sr: функција „%s“: не могу да користим функцију „%s“ као назив параметра

en: cannot pop main context
sr: не могу да прикажем главни контекст у првом плану
