idutils 4.5 - en to pl translation catalogue (127 entries)

en: write error
pl: błąd zapisu

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja '-W %s' musi mieć argument

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: unable to record current working directory
pl: nnie udało się zapisać bieżącego katalogu roboczego

en: failed to return to initial working directory
pl: nie udało się wrócić do początkowego katalogu roboczego

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędne odniesienie wstecz

en: Unmatched [ or [^
pl: Niesparowane [ lub [^

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: invalid `--separator' style: `%s'
pl: błędny styl `--separator': `%s'

en: can't determine the io_size of a string!
pl: nie można określić io_size łańcucha!

en: can't open `%s'
pl: nie można otworzyć `%s'

en: `%s' is not an ID file! (bad magic #)
pl: `%s' nie jest plikiem ID! (błędna liczba magiczna)

en: `%s' is version %d, but I only grok version %d
pl: `%s' jest w wersji %d, ten program obsługuje tylko %d

en: unsupported size in io_read (): %d
pl: nieobsługiwany rozmiar w io_read (): %d

en: unknown I/O type: %d
pl: nieznany typ we/wy: %d

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
pl: nie można przydzielić %ld bajtów na tablicę haszującą: pamięć wyczerpana

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
pl: Obciążenie=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Rehash=%d,
pl: Ponownie mieszanie=%d,

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
pl: Kolizje=%ld/%ld=%.0f%%

en: unsupported size in io_write (): %d
pl: nieobsługiwany rozmiar w io_write (): %d

en: unrecognized language: `%s'
pl: nierozpoznany język: `%s'

en: can't allocate language args obstack: memory exhausted
pl: nie można przydzielić obstack dla argumentów języka: pamięć wyczerpana

en: can't allocate language args: memory exhausted
pl: nie można przydzielić argumentów języka: pamięć wyczerpana

en: language name expected following `%s' in file `%s'
pl: oczekiwano nazwy języka zakończonej `%s' w pliku `%s'

en: can't open language map file `%s'
pl: nie można otworzyć pliku mapowań języka `%s'

en: can't get size of map file `%s'
pl: nie można uzyskać rozmiaru pliku mapowań `%s'

en: can't read language map file `%s'
pl: nie można odczytać pliku mapowań `%s'

en: can't read entire language map file `%s'
pl: nie można odczytać całego pliku mapowań `%s'

en: C language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
pl: Język C:
      -k,--keep=ZNAKI        Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               zachowanie wyniku
      -i,--ignore=ZNAKI      Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               pominięcie wyniku
      -u,--strip-underscore  Usunięcie wiodącego podkreślenia z łańcuchów
                               jednoznacznikowych

en: C++ language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
pl: Język C++:
      -k,--keep=ZNAKI        Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               zachowanie wyniku
      -i,--ignore=ZNAKI      Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               pominięcie wyniku
      -u,--strip-underscore  Usunięcie wiodącego podkreślenia z łańcuchów
                               jednoznacznikowych

en: Java language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
pl: Język Java:
      -k,--keep=ZNAKI        Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               zachowanie wyniku
      -i,--ignore=ZNAKI      Dopuszczenie ZNAKÓW w łańcuchach jednoznacznikowych,
                               pominięcie wyniku
      -u,--strip-underscore  Usunięcie wiodącego podkreślenia z łańcuchów
                               jednoznacznikowych

en: junk: `%c'
pl: śmieć: `%c'

en: junk: `\%03o'
pl: śmieć: `\%03o'

en: Assembly language:
      -c,--comment=CHARS     Any of CHARS starts a comment until end-of-line
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in tokens, and keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in tokens, and toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from tokens
      -n,--no-cpp            Don't handle C pre-processor directives
pl: Język asemblera:
      -c,--comment=ZNAKI     Każdy ze ZNAKÓW rozpoczyna komentarz do końca linii
      -k,--keep=ZNAKI        Dopuszczenie ZNAKÓW w znacznikach, zachowanie wyniku
      -i,--ignore=ZNAKI      Dopuszczenie ZNAKÓW w znacznikach, pominięcie wyniku
      -u,--strip-underscore  Usunięcie wiodącego podkreślenia ze znaczników
      -n,--no-cpp            Nie obsługiwanie dyrektyw preprocesora C

en: Text language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
pl: Język tekstowy:
      -i,--include=KLASA-ZNAKÓW  Traktowanie znaków z KLASY jako składników
                                 znaczników
      -x,--exclude=KLASA-ZNAKÓW  Traktowanie znaków z KLASY jako separatorów
                                 znaczników

en: Perl language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
      -d,--dtags  Include documentation tags
pl: Język Perl:
      -i,--include=KLASA-ZNAKÓW  Traktowanie znaków z KLASY jako składników
                                 znaczników
      -x,--exclude=KLASA-ZNAKÓW  Traktowanie znaków z KLASY jako separatorów
                                 znaczników
      -d,--dtags             Dołączenie znaczników dokumentacji

en: Lisp language:
pl: Język Lisp:

en: can't read directory `%s' (`.' from `%s')
pl: nie można odczytać katalogu `%s' (`.' z `%s')

en: notice: `%s' was a %s, but is now a %s!
pl: uwaga: `%s' było %s, teraz jest %s!

en: file
pl: plikiem

en: directory
pl: katalogiem

en: warning: `%s' and `%s' are the same file, but yield different scans!
pl: uwaga: `%s' i `%s' to ten sam plik, ale uzyskany w różnych przebiegach!

en: notice: scan parameters changed for `%s'
pl: uwaga: parametry przeszukiwania zmienione dla `%s'

en: can't mix --include and --exclude options
pl: nie można mieszać opcji --include i --exclude

en: can't get working directory
pl: nie można uzyskać bieżącego katalogu

en: can't chdir to `%s'
pl: nie można wykonać chdir do `%s'

en: can't chdir to `%s' from `%s'
pl: nie można wykonać chdir do `%s' z `%s'

en: can't lstat `%s' from `%s'
pl: nie można wykonać lstat `%s' z `%s'

en: can't stat `%s' from `%s'
pl: nie można wykonać stat `%s' z `%s'

en: Try `%s --help' for more information.
pl: `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Usage: %s [OPTION] FILENAME [FILENAME2]
pl: Składnia: %s [OPCJA] NAZWA_PLIKU [NAZWA_PLIKU_2]

en: List identifiers that occur in FILENAME, or if FILENAME2 is
    also given list the identifiers that occur in both files.
    
      -f, --file=FILE  file name of ID database
          --help       display this help and exit
          --version    output version information and exit
pl: Wypisanie identyfikatorów występujących w NAZWIE_PLIKU lub, jeśli podano
    także NAZWĘ_PLIKU_2, występujących w obu nazwach.
    
      -f, --file=PLIK  nazwa pliku bazy danych ID
          --help       wyświetlenie tego opisu i zakończenie
          --version    wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: 
    Report bugs to
pl: 
    Proszę zgłaszać błędy na adres

en: no file name arguments
pl: brak argumentów plikowych

en: too many file name arguments
pl: zbyt dużo argumentów plikowych

en: can't locate `ID'
pl: nie można odnaleźć `ID'

en: `%s' is ambiguous
pl: `%s' jest niejednoznaczny

en: `%s' not found
pl: nie znaleziono `%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [PATTERN]...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [WZORZEC]...

en: Print constituent file names that match PATTERN,
    using shell-style wildcards.
      -f, --file=FILE        file name of ID database
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline'
          --help             display this help and exit
          --version          output version information and exit
pl: Wypisanie pasujących do WZORCA składowych nazw plików
    przy użyciu masek w stylu powłoki.
      -f, --file=PLIK        nazwa pliku bazy danych ID
      -S, --separator=STYL   STYL to jeden z `braces' (nawiasy), `space' (spacja),
                             `newline' (nowa linia)
          --help             wyświetlenie tego opisu i zakończenie
          --version          wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... WZORZEC...

en: Query ID database and report results.
    By default, output consists of multiple lines, each line containing the
    matched identifier followed by the list of file names in which it occurs.
    
      -f, --file=FILE       file name of ID database
    
      -i, --ignore-case     match PATTERN case insensitively
      -l, --literal         match PATTERN as a literal string
      -r, --regexp          match PATTERN as a regular expression
      -w, --word            match PATTERN as a delimited word
      -s, --substring       match PATTERN as a substring
                Note: If PATTERN contains extended regular expression meta-
                characters, it is interpreted as a regular expression substring.
                Otherwise, PATTERN is interpreted as a literal word.
    
      -k, --key=STYLE       STYLE is one of `token', `pattern' or `none'
      -R, --result=STYLE    STYLE is one of `filenames', `grep', `edit' or `none'
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline' and
                            only applies to file names when `--result=filenames'
                The above STYLE options control how query results are presented.
                Defaults are --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=FREQ  find tokens that occur FREQ times, where FREQ
                            is a range expressed as `N..M'.  If N is omitted, it
                            defaults to 1, if M is omitted it defaults to MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=LEN   find tokens whose names are ambiguous for LEN chars
    
      -x, --hex             only find numbers expressed as hexadecimal
      -d, --decimal         only find numbers expressed as decimal
      -o, --octal           only find numbers expressed as octal
                By default, searches match numbers of any radix.
    
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
pl: Odpytanie bazy danych ID i zgłoszenie wyników.
    Domyślnie wyjście składa się z wielu linii, z których każda zawiera pasujący
    identyfikator, po którym następuje lista nazw plików, w których występuje.
    
      -f, --file=PLIK       nazwa pliku bazy danych ID
    
      -i, --ignore-case     dopasowywanie WZORCA z pominięciem wielkości liter
      -l, --literal         dopasowywanie WZORCA jako dokładnego łańcucha
      -r, --regexp          dopasowywanie WZORCA jako wyrażenia regularnego
      -w, --word            dopasowywanie WZORCA jako ograniczonego słowa
      -s, --substring       dopasowywanie WZORCA jako podciągu
                Uwaga: jeśli WZORZEC zawiera metaznaki rozszerzonych wyrażeń
                regularnych, jest interpretowany jako podciąg wyrażenia regularnego.
                W przeciwnym wypadku WZORZEC jest interpretowany jako dokładne słowo.
    
      -k, --key=STYL        STYL to jeden z: `token', `pattern' (wzorzec) lub
                              `none' (brak)
      -R, --result=STYL     STYL to jeden z: `filenames' (nazwy plików), `grep',
                              `edit' lub `none' (brak)
      -S, --separator=STYL  STYL to jeden z `braces' (nawiasy), `space' (spacja)
                              lub `newline' (nowa linia) i dotyczy tylko nazw
                              plików kiedy `--result=filenames'
                Powyższe opcje STYLU określają sposób prezentacji wyników zapytań.
                Domyślne to --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=ILE   szukanie znaczników występujących ILE razy, gdzie ILE
                              to przedział wyrażony jako `N..M'. Jeśli pominięto N,
                              zakładane jest 1; jeśli pominięto M, zakładane jest
                              MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=ILE   szukanie znaczników o nazwach niejednoznacznych na ILU
                              znakach
      -x, --hex             szukanie tylko liczb wyrażonych szesnastkowo
      -d, --decimal         szukanie tylko liczb wyrażonych dziesiętnie
      -o, --octal           szukanie tylko liczb wyrażonych ósemkowo
                Domyślnie szukanie dopasowuje liczby o dowolnej podstawie.
    
          --help            wyświetlenie tego opisu i zakończenie
          --version         wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: notice: use of `-e' is deprecated, use `-r' instead
pl: uwaga: użycie `-e' jest przestarzałe, proszę używać `-r'

en: All identifiers are non-ambiguous within the first %d characters
pl: Wszystkie identyfikatory są niejednoznaczne w zakresie pierwszych %d znaków

en: invalid `--key' style: `%s'
pl: błędny styl `--key': `%s'

en: invalid `--result' style: `%s'
pl: błędny styl `--result': `%s'

en: can't match regular-expression: memory exhausted
pl: nie można dopasować wyrażenia regularnego: pamięć wyczerpana

en: edit? [y1-9^S/nq]
pl: modyfikować? [y1-9^S/nq]

en: can't fork
pl: nie można wykonać fork

en: can't exec `%s'
pl: nie można wykonać exec `%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [PLIK]...

en: Build an identifier database.
      -o, --output=OUTFILE    file name of ID database output
      -f, --file=OUTFILE      synonym for --output
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
      -v, --verbose           report per file statistics
      -s, --statistics        report statistics at end of run
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
           --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    FILE may be a file name, or a directory name to recursively search.
    If no FILE is given, the current directory is searched by default.
    Note that the `--include' and `--exclude' options are mutually-exclusive.
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
pl: Budowanie bazy danych identyfikatorów.
      -o, --output=WYJŚCIE    nazwa pliku wyjściowego bazy danych ID
      -f, --file=WYJŚCIE      synonim --output
      -i, --include=JĘZYKI    dołączenie języków do JĘZYKÓW (domyślnie:
                                "C C++ asm")
      -x, --exclude=JĘZYKI    wykluczenie języków z JĘZYKÓW
      -l, --lang-option=J:OPC przekazanie OPCji jako domyślnej dla języka J
                                (p. niżej)
      -m, --lang-map=MAPA     użycie pliku MAPY do mapowania nazwplików na języki
                                źródłowe
      -d, --default-lang=JĘZYK  użycie JĘZYKA jako domyślnego języka źródłowego
      -p, --prune=NAZWY       wykluczenie plików i/lub katalogów o tych nazwach
      -v, --verbose           informowanie o statystykach dla każdego pliku
      -s, --statistics        informowanie o statystykach na końcu działania
    
          --files0-from=P     tokenizowanie tylko plików określonych przez
                                nazwy zakończone znakiem NUL z pliku P
    
          --help              wyświetlenie tego opisu i zakończenie
          --version           wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie
    
    PLIK może być nazwą pliku lub nazwą katalogu do rekurencyjnego przeszukania.
    Jeśli nie podano PLIKU, domyślnie przeszukiwany jest katalog bieżący.
    Uwaga: opcje `--include' i `--exclude' wzajemnie się wykluczają.
    
    Następujące argumenty odnoszą się do skanerów dla poszczególnych języków:

en: extra operand %s
pl: nadmiarowy argument %s

en: file operands cannot be combined with --files0-from
pl: argumenty dotyczące plików nie mogą być łączone z --files0-from

en: cannot open %s for reading
pl: nie można otworzyć %s do odczytu

en: %s: read error
pl: %s: błąd odczytu

en: when reading file names from stdin, no file name of %s allowed
pl: przy odczycie nazw plików ze standardowego wejścia, nazwa pliku %s jest niedozwolona

en: invalid zero-length file name
pl: błędna nazwa pliku zerowej długości

en: nothing to do
pl: nie ma nic do zrobienia

en: can't create `%s' in `%s'
pl: nie można utworzyć `%s' w `%s'

en: can't modify `%s'
pl: nie można zmodyfikować `%s'

en: can't stat `%s'
pl: nie można wykonać stat na `%s'

en:   new = %d/%d
pl:   nowy = %d/%d

en: Name=%ld,
pl: Nazwa=%ld,

en: Number=%ld,
pl: Numer=%ld,

en: String=%ld,
pl: Łańcuch=%ld,

en: Literal=%ld,
pl: Literał=%ld,

en: Comment=%ld
pl: Komentarz=%ld

en: Files=%ld,
pl: Pliki=%ld,

en: Tokens=%ld,
pl: Znaczniki=%ld,

en: Bytes=%ld Kb,
pl: Bajty=%ld Kb,

en: Heap=%llu+%llu Kb,
pl: Sterta=%llu+%llu Kb,

en: Output=%ld (%ld tok, %ld hit)
pl: Wynik=%ld (%ld tok, %ld hit)

en: , Freq=%ld/%ld=%.2f
pl: , Częstość=%ld/%ld=%.2f

en: Sorting tokens...
pl: Sortowanie znaczników...

en: Writing `%s'...
pl: Zapisuję `%s'...

en: can't create `%s'
pl: nie można utworzyć `%s'

en: internal limitation: offset of 2^32 or larger
pl: ograniczenie wewnętrzne: offset 2^32 lub większy

en: error closing `%s'
pl: błąd podczas zamykania `%s'

en: level %d: %ld/%ld = %.0f%%
pl: poziom %d: %ld/%ld = %.0f%%

en: Print all tokens found in a source file.
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
          --help              display this help and exit
    		      --version           output version information and exit
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
pl: Wypisanie wszystkich znaczników znalezionych w pliku źródłowym.
      -i, --include=JĘZYKI    dołączenie języków do JĘZYKÓW (domyślnie:
                                "C C++ asm")
      -x, --exclude=JĘZYKI    wykluczenie języków z JĘZYKÓW
      -l, --lang-option=J:OPC przekazanie OPCji jako domyślnej dla języka J
                                (p. poniżej)
      -m, --lang-map=MAPA     użycie pliku MAPY do mapowania nazw plików na języki
                                źródłowe
      -d, --default-lang=JĘZYK  użycie JĘZYKA jako domyślnego języka źródłowego
      -p, --prune=NAZWY       wykluczenie plików i/lub katalogów o tych nazwach
    
          --files0-from=P     tokenizowanie tylko plików określonych przez
                                nazwy zakończone znakiem NUL z pliku P
    
          --help              wyświetlenie tego opisu i zakończenie
          --version           wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie
    
    Następujące argumenty odnoszą się do skanerów dla poszczególnych języków:
