vim 5.6.11 - en to pl translation catalogue (1259 entries)

en: 			  (Unimplemented)
pl: 			  (Niezaimplementowane)

en: 
    	Last set from
pl: 
    	Ostatnie ustawienie przez

en: 
    
    Arguments:
pl: 
    
    Argumenty:

en: 
    
    usage:
pl: 
    
    zastosowanie:

en: 
              modified:
pl: 
             zmieniono:

en: 
             [not usable on this computer]
pl: 
         [nie do użytku na tym komputerze]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
pl: 
             [nie nadaje się dla tej wersji Vim-a]

en: 
             host name:
pl: 
          nazwa host-a:

en: 
             user name:
pl: 
            użytkownik:

en: 
            process ID:
pl: 
            ID procesu:

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
pl: 
        Nazwa       Ark. Zak.  Gotowość  Definicja

en: 
       or:
pl: 
       lub:

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
pl: 
      # DO zaznacznik  OD wiersza      w pliku

en: 
     jump line  col file/text
pl: 
     skok wiersz kol plik/tekst

en: 
    # %s History (newest to oldest):
pl: 
    # %s Historia (od najnowszych po najstarsze):

en: 
    # Buffer list:
pl: 
    # Lista buforów:

en: 
    # File marks:
pl: 
    # Zaznaczenia w plikach:

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
pl: 
    # Historia zaznaczeń w plikach (od najnowszych po najstarsze):

en: 
    # Jumplist (newest first):
pl: 
    # Lista odniesień (począwszy od najnowszych):

en: 
    # Last Substitute String:
    $
pl: 
    # Ostatni podstawiany ciąg:
    $

en: 
    # Registers:
pl: 
    # Rejestry:

en: 
    # global variables:
pl: 
    # zmienne globalne:

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
pl: 
    (1) Pewnie inny program obrabia ten sam plik.
        Jeśli tak, to bądź ostrożny, aby nie wypaść na dwóch różnych
        wersjach jednego i tego samego pliku po zmianach.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
pl: 
    (2) Sesja edycji dla pliku załamała się.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
pl: 
    (Może chciałbyś zapisać ten plik pod inną nazwą

en: 
    --- Auto-Commands ---
pl: 
    --- Auto-komendy ---

en: 
    --- Global option values ---
pl: 
    --- Powszechne wartości ustawień ---

en: 
    --- Local option values ---
pl: 
    --- Miejscowe wartości ustawień ---

en: 
    --- Menus ---
pl: 
    --- Menu ---

en: 
    --- Options ---
pl: 
    --- Ustawienia ---

en: 
    --- Registers ---
pl: 
    --- Rejestry ---

en: 
    --- Signs ---
pl: 
    --- Znaki ---

en: 
    --- Syntax items ---
pl: 
    --- Członki składni ---

en: 
    --- Syntax sync items ---
pl: 
    --- Punkty synchronizacji składni ---

en: 
    --- Terminal codes ---
pl: 
    --- Kody terminala ---

en: 
    --- Terminal keys ---
pl: 
    --- Klawisze terminala ---

en: 
    16 bit MS-DOS version
pl: 
    16 bitowa wersja dla MS-DOS

en: 
    32 bit MS-DOS version
pl: 
    32 bitowa wersja dla MS-DOS

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
pl: 
    Opcje rozpoznawane przez gvim (wersja Athena):

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
pl: 
    Opcje rozpoznawane przez gvim (wersja GTK+):

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
pl: 
    Argumenty rozpoznawane przez gvim (wersja Motif):

en: 
    Arguments recognised by gvim (RISC OS version):
pl: 
    Opcje rozpoznawane przez gvim (wersja RISC OS):

en: 
    Big version
pl: 
    Duża wersja

en: 
    Cannot create pipes
pl: 
    Nie mogę otworzyć rur

en: 
    Cannot execute shell
pl: 
    Nie mogę wykonać powłoki

en: 
    Cannot execute shell sh
pl: 
    Nie mogę wykonać powłoki sh

en: 
    Cannot fork
pl: 
    Nie mogę rozdzielić się

en: 
    Command terminated
pl: 
    Komenda zakończona

en: 
    Compiled
pl: 
    Skompilowany

en: 
    Found a swap file by the name "
pl: 
    Znalazłem plik wydziałowy o nazwie "

en: 
    Huge version
pl: 
    Olbrzymia wersja

en: 
    Included patches:
pl: 
    Zadane łaty:

en: 
    MS-Windows 16 bit version
pl: 
    16 bitowa wersja dla MS-Windows

en: 
    MS-Windows 16/32 bit GUI version
pl: 
    16/32 bitowa wersja GUI dla MS-Windows

en: 
    MS-Windows 32 bit GUI version
pl: 
    32 bitowa wersja GUI dla MS-Windows

en: 
    MS-Windows 32 bit console version
pl: 
    32 bitowa wersja na konsolę dla MS-Windows

en: 
    MacOS X (unix) version
pl: 
    wersja dla MacOS X (unix)

en: 
    MacOS X version
pl: 
    wersja dla MacOS X

en: 
    MacOS version
pl: 
    wersja dla MacOS

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
pl: 
    Może nie wykonano zmian albo Vim nie zaktualizował pliku wydzielania.

en: 
    More info with: "vim -h"
pl: 
    Dalsze informacje poprzez: "vim -h"

en: 
    Normal version
pl: 
    Normalna wersja

en: 
    RISC OS version
pl: 
    Wersja dla RISC OS

en: 
    Send failed. Trying to execute locally
pl: 
    Wysłanie nie powiodło się. Próbuję wykonać na miejscu

en: 
    Sending message to terminate child process.
pl: 
    Wysyłam zawiadomienie kończące pochodny proces.

en: 
    Small version
pl: 
    Mała wersja

en: 
    Tiny version
pl: 
    Malutka wersja

en: 
    Vim: Got X error
pl: 
    Vim: Dostał błąd X

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
pl: 
    OSTRZEŻENIE: Oryginalny plik może zostać zatracony lub zepsuty

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
pl: 
    [bajtów] totalne alokacje-zwolnienia %lu-%lu, w użytku %lu, maksymalne spożycie %lu

en: 
    mark line  col file/text
pl: 
    znak wiersz kol plik/tekst

en: 
    shell returned
pl: 
    powłoka zwróciła

en: 
    syncing on items
pl: 
    synchronizuję na członkach

en:              dated:
pl:               data:

en:           owned by:
pl:    posiadany przez:

en:          [cannot be opened]
pl:             [nieotwieralny]

en:          [cannot be read]
pl:         [nieodczytywalny]

en:          [does not look like a Vim swap file]
pl:          [nie wygląda na plik wydzielania Vim-a]

en:          [from Vim version 3.0]
pl:          [po Vim-ie wersja 3.0]

en:          file name:
pl:        nazwa pliku:

en:       -- none --
pl:      -- żaden --

en:       NEWER than swap file!
pl:       NOWSZE od pliku wydzielania!

en:       user exrc file: "
pl:     exrc użytkownika: "

en:      user vimrc file: "
pl:    vimrc użytkownika: "

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
pl:     Jeśli tak, to użyj ":recover" lub "vim -r

en:     If you did this already, delete the swap file "
pl:     Jeśli już tak zrobiłeś, to skasuj plik wydzielania "

en:     Quit, or continue with caution.
pl:     Zakończ lub kontynuuj przezornie.

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
pl:     wiersz=%ld  id=%d  nazwa=%s

en:     system menu file: "
pl:  systemowy plik menu: "

en:     user gvimrc file: "
pl:   gvimrc użytkownika: "

en:    #   line
pl:    # wiersz

en:    In current directory:
pl:    W bieżącym katalogu:

en:    In directory
pl:    W katalogu

en:    Using specified name:
pl:    Używam podanej nazwy:

en:    dated:
pl:    data:

en:    host name:
pl:    nazwa host-a:

en:    system vimrc file: "
pl:        vimrc systemu: "

en:   # pri kind tag
pl:   # pri rodzaj zaznaczenie

en:   (Already listed)
pl:   (Już wyliczone)

en:   2nd user exrc file: "
pl: 2-gie exrc użytkownika: "

en:   DEBUG BUILD
pl:   KOMPILACJA DEBUG

en:   Features included (+) or not (-):
pl:   Opcje zawarte (+) lub nie (-):

en:   NOT FOUND
pl:   NIE ZNALEZIONO

en:   Using tag with different case!
pl:   Używam zaznaczenia o odmiennej wielkości liter!

en:   fall-back for $VIM: "
pl:    odwet dla $VIM-a: "

en:   system gvimrc file: "
pl:     systemowe gvimrc: "

en:  # pid    database name                       prepend path
pl:  # pid   baza danych nazwa               przedsionek tropu

en:  (Interrupted)
pl:  (Przerwane)

en:  (RET/BS: line, SPACE/b: page, d/u: half page, q: quit)
pl:  (RET/BS: wiersz, SPACE/b: stronę, d/u: pół strony, q: zakończenie)

en:  (RET: line, SPACE: page, d: half page, q: quit)
pl:  (RET: wiersz, SPACE: stronę, d: pół strony, q: zakończenie)

en:  (includes previously listed match)
pl:  (zawiera poprzednio wymienione dopasowanie)

en:  (insert)
pl:  (wprowadzanie)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
pl:  (wprowadzanie) Przewijanie (^E/^Y)

en:  (lang)
pl:  (język)

en:  (line deleted)
pl:  (wiersz skasowany)

en:  (paste)
pl:  (wklejanie)

en:  (replace)
pl:  (zamiana)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
pl:  (zamiana) Przewijanie (^E/^Y)

en:  (still running)
pl:  (dalej w akcji)

en:  (vreplace)
pl:  (v-zamiana)

en:  2nd user vimrc file: "
pl:  vimrc 2-iego użytkownika: "

en:  3rd user vimrc file: "
pl:  3-ci plik vimrc użytkownika: "

en:  Adding
pl:  Dodaję

en:  BLOCK
pl:  BLOK

en:  CONVERSION ERROR
pl: BŁĄD W PRZEMIANIE

en:  Command-line completion (^V/^N/^P)
pl:  Dopełnianie wiersza komend (^V/^N/^P)

en:  Copy %d of %d
pl: Kopia %d z %d

en:  Definition completion (^D/^N/^P)
pl:  Dopełnianie definicji (^D/^N/^P)

en:  Dictionary completion (^K/^N/^P)
pl:  Dopełnianie słowników (^K/^N/^P)

en:  FAILED
pl:  NIE POWIODŁO SIĘ

en:  File name completion (^F/^N/^P)
pl:  Dopełnianie nazw plików (^F/^N/^P)

en:  Hebrew
pl:  Hebrejski

en:  INSERT
pl:  WPROWADZANIE

en:  Keyword Local completion (^N/^P)
pl:  Miejscowe dopełnianie słów kluczowych (^N/^P)

en:  Keyword completion (^N/^P)
pl:  Dopełnianie słów kluczowych (^N/^P)

en:  LINE
pl:  WIERSZ

en:  Path pattern completion (^N/^P)
pl:  Dopełnianie wzorców tropów (^N/^P)

en:  REPLACE
pl:  ZAMIANA

en:  REVERSE
pl:  NEGATYW

en:  SELECT
pl:  NAZNACZANIE

en:  Tag completion (^]/^N/^P)
pl:  Dopełnianie zaznaczeń (^]/^N/^P)

en:  Thesaurus completion (^T/^N/^P)
pl:  Dopełnianie przez Tezaurusa (^T/^N/^P)

en:  VISUAL
pl:  WIZUALNY

en:  VREPLACE
pl:  V-ZAMIANA

en:  Whole line completion (^L/^N/^P)
pl:  Dopełnianie pełnych wierszy (^L/^N/^P)

en:  [Modified]
pl:  [Zmieniony]

en:  ^X mode (^E/^Y/^L/^]/^F/^I/^K/^D/^V/^N/^P)
pl:  ^X tryb (^E/^Y/^L/^]/^F/^I/^K/^D/^V/^N/^P)

en:  appended
pl:  dołączono

en:  cannot be used on this computer.
pl:  nie może być stosowany na tym komputerze.

en:  cannot be used with this version of Vim.
pl:  nie może być stosowany z tą wersją Vim-a.

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
pl: f-b dla $VIMRUNTIME: "

en:  in Win32s mode
pl:  w trybie Win32s

en:  info
pl:  informacja

en:  kind file
pl:  pokrewny plik

en:  lines before top line
pl:  wierszy przed czołem

en:  marks
pl:  zakładki

en:  on %ld lines
pl: w %ld wierszach

en:  on 1 line
pl:  w 1 wierszu

en:  or more
pl:  lub więcej

en:  returned
pl:  powrócił

en:  vim [arguments]
pl:  vim [argumenty]

en:  with OLE support
pl:  ze wspomaganiem OLE

en:  written
pl:  zapisano

en: "
        to avoid this message.
pl: "
        aby zapobiec temu zawiadomieniu.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
pl: "
        aby odtworzyć zmiany (patrz ":help recovery)").

en: " already exists!
pl: " już istnieje

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
pl: # Ten plik viminfo został wygenerowany przez Vim-a %s.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
pl: # Wartość 'encoding' na czas zapisu tego pliku

en: # You may edit it if you're careful!
pl: # Możesz go ostrożnie edytować!

en: %-5s: %-30s (Usage: %s)
pl: %-5s: %-30s (Użycie: %s)

en: %2d %-5ld  %-34s  <none>
pl: %2d %-5ld  %-34s  <żadne>

en: %3d  %s %s  line %ld
pl: %3d  %s %s  wiersz %ld

en: %d buffers deleted
pl: %d buforów skasowano

en: %d buffers unloaded
pl: wyładowano %d buforów

en: %d buffers wiped out
pl: wyrzucono %d buforów

en: %d files to edit
pl: %d plików do edytowania

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
pl: %d dalszych plików w edycji.  Wyjść mimo to?

en: %ld Cols;
pl: %ld Wierszy;

en: %ld changes
pl: %ld zmian

en: %ld characters
pl: %ld znaków

en: %ld fewer lines
pl: usunięto %ld wierszy

en: %ld lines %sed %d times
pl: %ld wierszy %sed %d razy

en: %ld lines %sed 1 time
pl: %ld wierszy %sed 1 raz

en: %ld lines --%d%%--
pl: %ld wiersze --%d%%--

en: %ld lines changed
pl: %ld wierszy ~ed

en: %ld lines filtered
pl: %ld wierszy przefiltrowanych

en: %ld lines indented
pl: %ld wierszy wciętych

en: %ld lines moved
pl: %ld wiersze przeniesione

en: %ld lines to indent...
pl: %ld wierszy do wcięcia...

en: %ld lines yanked
pl: %ld wierszy przekopiowanych

en: %ld lines,
pl: %ld wierszy,

en: %ld more lines
pl: dodano %ld wierszy

en: %ld substitutions
pl: %ld podstawień

en: %s Auto commands for "%s"
pl: %s Auto komendy dla "%s"

en: %s is not a directory or a valid cscope database
pl: %s nie jest katalogiem albo poprawną bazą danych dla cscope

en: %s returning "%s"
pl: %s zwraca "%s"

en: %s returning #%ld
pl: %s zwraca #%ld

en: &Dismiss
pl: &Zakończ

en: &OK
    &Cancel
pl: &OK
    &Zakończ

en: &OK
    &Load File
pl: &OK
    &Załaduj Plik

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
pl: &Otwórz Read-Only
    &Edytuj pomimo
    O&dtwórz
    &Zakończ

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Delete it
pl: &Otwórz Read-Only
    &Edytuj pomimo
    O&dtwórz
    &Zakończ
    &Skasuj go

en: &Yes
    &No
pl: &Tak
    &Nie

en: &Yes
    &No
    &Cancel
pl: &Tak
    &Nie
    &Zakończ

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
pl: &Tak
    &Nie
    Zapisz &Wszystkie
    &Odrzuć Wszystkie
    &Zakończ

en: ' not known. Available builtin terminals are:
pl: ' nieznany. Możliwe typy wbudowanych terminali:

en: 'backupext' and 'patchmode' are equal
pl: 'backupext' i 'patchmode' są tożsame

en: 'columns' is not 80, cannot execute external commands
pl: 'columns' nie wynosi 80, nie mogę wykonywać zewnętrznych komend

en: 'commentstring' must be empty or contain %s
pl: 'commentstring' musi być pusty lub zawierać %s

en: 'dictionary' option is empty
pl: opchają 'dictionary' jest pusta

en: 'history' option is zero
pl: opcja 'history' zerowa

en: 'readonly' option is set for "%.*s".
    Do you wish to write anyway?
pl: opcja 'readonly' nastawiona dla "%.*s".
    Czy chcesz go pomimo tego przepisać?

en: 'thesaurus' option is empty
pl: opcja 'thesaurus' jest pusta

en: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
pl: 'winheight' nie może być mniejsze niż 'winminheight'

en: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
pl: 'winwidth' nie może być mniejsze niż 'winminwidth'

en: (%d of %d)%s%s:
pl: (%d z %d)%s%s:

en: (+%ld for BOM)
pl: (+%ld dla BOM)

en: (Interrupted)
pl: (Przerwanie)

en: (Invalid)
pl: (Niewłaściwe)

en: +			Start at end of file
pl: +			Zacznij na końcu pliku

en: +-%s%3ld lines:
pl: +-%s%3ld wierszy:

en: +--%3ld lines folded
pl: +--%3ld wierszy zawinięto

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
pl: +<lnum>		Zacznij w wierszu <lnum>

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
pl: +reverse		Nie stosuj negatywu kolorów (również: +rv)

en: ,
    or the file has been damaged.
pl: ,
    lub plik został zniszczony.

en: -               read text from stdin
pl: -               czytaj tekst ze stdin

en: --			Only file names after this
pl: --			Tylko nazwy plików po tym

en: -- More --
pl: -- Więcej --

en: -- Searching...
pl: -- Szukam...

en: --- Included files
pl: --- Zawarte pliki

en: --No lines in buffer--
pl: --Brak wierszy w buforze--

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
pl: -cmd <command>		Wykonaj komendę <command> przed pobraniem jakiegokolwiek pliku vimrc

en: --columns <number>	Initial width of window in columns
pl: --columns <number>	Początkowa szerokość wizji w kolumnach

en: --help		Show Gnome arguments
pl: --help		Pokaż argumenty Gnome

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
pl: --noplugin		Die ładuj skryptów wkładek

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server
pl: --remote <pliki>	Edytuj pliki w serwerze Vim-a

en: --remote-expr <expr>	Execute <expr> in server and print result
pl: --remote-expr <wyr>	Wykonaj <wyrażenie> w serwerze i wypisz wynik

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
pl: --remote-send <klawisze>	Wyślij <klawisze> do serwera Vim-a i zakończenie

en: --remote-wait <files>	As --remote but wait for files to end edit
pl: --remote-wait <pliki>	Tak jak --remote, lecz czekaj na pliki przed zakończeniem edytowania

en: --rows <number>	Initial height of window in rows
pl: --rows <number>	Początkowa wysokość wizji w wierszach

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
pl: --serverlist		Wymień nazwy dostępnych serwerów Vim-a i zakończenie

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
pl: --servername <nazwa>		Odsyłaj do/satń się serwerem Vim <nazwa>

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
pl: --socketid <xid>	Otwórz Vim wewnątrz innego widgetu GTK

en: --version		print version information and exit
pl: --version		wyświetlij informację o wersji i koniec

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
pl: -C			Bądź zgodny z Vi: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
pl: -D			Tryb odpluskwiania

en: -F			start in Farsi mode
pl: -F			rozpocznij w trybie faryzejskim

en: -H			start in Hebrew mode
pl: -H			rozpocznij w trybie hebrejskim

en: -L			Same as -r
pl: -L			Torżsame z -r

en: -M			Modifications in text not allowed
pl: -M			Zakaz modyfikacji w tekstu

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
pl: -N			Bądź niezupełnie zgodny z Vi: 'nocompatible'

en: -O[N]		like -o but split vertically
pl: -O[N]		tak samo jak -o tylko podzielaj pionowo

en: -R			Readonly mode (like "view")
pl: -R			Tryb wyłącznego odczytu (jak "view")

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
pl: -S <sesja>		Pobierz plik <sesja> po załadowaniu pierwszego pliku

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
pl: -T <terminal>	Ustaw typ terminala na <terminal>

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
pl: -U <gvimrc>		Użyj <gvimrc> zamiast jakiegokolwiek .gvimrc

en: -V[N]		Verbose level
pl: -V[N]		Stopień gadatliwości

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
pl: -W <scriptout>	Zapisuj wprowadzane komendy w pliku <scriptout>

en: -X			Do not connect to X server
pl: -X			Nie łącz się z serwerem X

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
pl: -Z			Tryb ograniczenia (jak "rvim")

en: -b			Binary mode
pl: -b			Tryb binarny

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
pl: -background <kolor>	Stosuj <kolor> dla tła (również: -bg)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
pl: -boldfont <font>	Stosuj <font> dla tłustego tekstu

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
pl: -borderwidth <width>	Stosuj grubość ramki <width> (również: -bw)

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
pl: -c <command>		Wykonaj komendę <command> po pobraniu pierwszego pliku

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
pl: -d			Tryb różnic (jak "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
pl: -dev <device>		Używaj <device> do I/O

en: -display <display>	Connect vim to this particular X-server
pl: -display <display>	Podłącz vim-a to danego X-serwera

en: -display <display>	Run vim on <display>
pl: -display <display>	Załaduj vim na <display>

en: -display <display>	Run vim on <display> (also: --display)
pl: -display <display>	Zastartuj vim na <display> (również: --display)

en: -e			Ex mode (like "ex")
pl: -e			Tryb ex (jak "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
pl: -f			Nie stosuj newcli do otwierania okien

en: -f			Foreground: Don't fork when starting GUI
pl: -f			Pierwszy plan: Nie wydzielaj przy odpalaniu GUI

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
pl: -font <font>		Stosuj <font> dla normalnego tekstu (również: -fn)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
pl: -foreground <kolor>	Stosuj <kolor> dla normalnego tekstu (również: -fg)

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
pl: -g			Startuj w GUI (tak jak "gvim")

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
pl: -geometry <geom>	Stosuj <geom> dla początkowych rozmiarów (również: -geom)

en: -h			print Help (this message) and exit
pl: -h			wyświetlij Pomoc (czyli tą wiadomość) i koniec

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
pl: -i <viminfo>		Używaj <viminfo> zamiast .viminfo

en: -iconic		Start vim iconified
pl: -iconic		Zacznij vim-a jako ikonę

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
pl: -italicfont <font>	Stosuj <font> dla pochyłego

en: -l			Lisp mode
pl: -l			Tryb lisp

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
pl: -m			Modyfikacje (zapisując pliki) niedozwolone

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
pl: -menuheight <height>	Stosuj belkę menu o wysokości <height> (również: -mh)

en: -n			No swap file, use memory only
pl: -n			Zamiast pliku wydzielania, stosuj tylko pamięć

en: -name <name>		Use resource as if vim was <name>
pl: -name <nazwa>		Używaj zasobów tak jak by vim był <nazwa>

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
pl: -o[N]		Otwórz N widoków (domyślnie: po jednym dla każdego pliku)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
pl: -q [errorfile]  edytuj plik, zawierający pierwszy błąd

en: -r			List swap files and exit
pl: -r			Wylicz pliki wydzielania i zakończ się

en: -r (with file name)	Recover crashed session
pl: -r (z nazwą pliku)	Odtwórz załamaną sesję

en: -register		Register this gvim for OLE
pl: -register		Zarejestruj tego gvim-a w OLE

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
pl: -reverse		Stosuj negatyw kolorów (również: -rv)

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
pl: -s			Cichy tryb (tła) (tylko dla "ex")

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
pl: -s <scriptin>	Wczytuj komendy normalnego trybu z pliku <scriptin>

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
pl: -scrollbarwidth <width>  Stosuj przewijacz szerokości <width> (również: -sw)

en: -t tag          edit file where tag is defined
pl: -t zaznacznik   edytuj plik, w którym dany zaznacznik jest zdefiniowany

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
pl: -u <vimrc>		Użyj <vimrc> zamiast jakiegokolwiek .vimrc

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
pl: -unregister		Wypisz gvim-a z OLE

en: -v			Vi mode (like "vi")
pl: -v			Tryb vi (jak "vi")

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
pl: -w <scriptout>	Dołącz wprowadzane komendy do pliku <scriptout>

en: -x			Edit encrypted files
pl: -x			Edytuj zakodowane pliki

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
pl: -xrm <resource>	Nastaw dany zasób

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
pl: -y			Tryb łatwy (jak "evim", bez trybów)

en: 1 buffer deleted
pl: 1 bufor skasowany

en: 1 buffer unloaded
pl: 1 bufor wyładowany

en: 1 buffer wiped out
pl: wyrzucono 1 bufor

en: 1 change
pl: 1 zmiana

en: 1 character
pl: 1 znak

en: 1 line %sed %d times
pl: 1 wiersz %sed %d razy

en: 1 line %sed 1 time
pl: 1 wiersz %sed 1 raz

en: 1 line --%d%%--
pl: jeden wiersz --%d%%--

en: 1 line changed
pl: 1 wiersz ~ed

en: 1 line indented
pl: jeden wiersz wcięty

en: 1 line less
pl: 1 wiersz mniej

en: 1 line moved
pl: jeden wiersz przeniesiony

en: 1 line yanked
pl: 1 wiersz wymazany

en: 1 line,
pl: 1 wiersz,

en: 1 more line
pl:  1 wiersz więcej

en: 1 substitution
pl: 1 podstawienie

en: 2nd user gvimrc file: "
pl: gvimrc 2-iego użytkownika: "

en: 3rd user gvimrc file: "
pl: 3-ci plik gvimrc użytkownika: "

en: :break without :while
pl: :break bez :while

en: :continue without :while
pl: :continue bez :while

en: :else without :if
pl: :else bez :if

en: :elseif without :if
pl: :elseif bez :if

en: :endif without :if
pl: :endif bez :if

en: :endwhile without :while
pl: :endwhile bez :while

en: :if nesting too deep
pl: zbyt głębokie zagnieżdżenie :if

en: :while nesting too deep
pl: zagłębokie zagnieżdżenie while

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
pl: <%s>%s%s  %d,  Heksa %02x,  Oktal %03o

en: <buffer object (deleted) at %8lX>
pl: <obiekt bufora (skasowany) w %8lX>

en: <cannot open>
pl: <nie mogę otworzyć>

en: <window %d>
pl: <wizja %d>

en: <window object (deleted) at %.8lX>
pl: <obiekt wizji (skasowany) w %.8lX>

en: <window object (unknown) at %.8lX>
pl: <obiekt wizji (nieznany) w %.8lX>

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
pl: ??? od tego miejsca po ???KONIEC wiersze mogą być pomieszane

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
pl: ??? od tego miejsca po ???KONIEC wiersze mogą być włożone/skasowane

en: ???BLOCK MISSING
pl: ???BRAK BLOKU

en: ???EMPTY BLOCK
pl: ???PUSTY BLOK

en: ???END
pl: ???KONIEC

en: ???LINE COUNT WRONG
pl: ???LICZNIK WIERSZY NIEZGODNY

en: ???LINES MISSING
pl: ???BRAKUJE WIERSZY

en: ???MANY LINES MISSING
pl: ???BRAKUJE WIELU WIERSZY

en: A preview window already exists
pl: Poprzedni widok już istnieje

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
pl: ANCHOR_BUF_SIZE zbyt niskie.

en: Add a new database
pl: Dodaj nową bazę danych

en: Added cscope database %s
pl: Dodano bazę danych cscope %s

en: All
pl: Wszystko

en: All cscope databases reset
pl: Wszystkie bazy danych cscope przeładowano

en: All included files were found
pl: Wszelkie zawarte pliki odnaleziono

en: Already only one window
pl: Już mamy tylko jeden widok

en: Ambiguous use of user-defined command
pl: Niejednoznaczne zastosowanie komendy zdefiniowanej przez użytkownika

en: Append File
pl: Dołącz Plik

en: Argument missing after
pl: Brak argumentu po

en: Argument must be positive
pl: Argument musi być dodatni

en: Argument required
pl: Argument wymagany

en: At end-of-file
pl: Na końcu pliku

en: At line
pl: W wierszu

en: Attempt to open script file again: "
pl: Próba ponownego otworzenia pliku skryptu: "

en: Back at original
pl: Z powrotem na pierwotnym

en: Backwards range given
pl: Dany wsteczny zakres

en: Backwards range given, OK to swap
pl: Dany wsteczny zakres; wydzielanie jest możliwe

en: Before byte %ld
pl: Przed bajtem %ld

en: Binary tag search
pl: Dwójkowe szukanie zaznaczeń

en: Bot
pl: Dół

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
pl: Przerwa w "%s%s" wiersz %ld

en: Browse class
pl: Przejrzyj klasę

en: Calling shell to execute: "%s"
pl: Wywołuję powłokę do wykonania jej: "%s"

en: Can't create file %s
pl: Nie mogę stworzyć pliku %s

en: Can't find temp file for conversion
pl: Nie mogę znaleźć pliku tymczasowego w celu przemiany

en: Can't get temp file name
pl: Nie mogę pobrać nazwy pliku tymczasowego

en: Can't make backup file (use ! to override)
pl: Nie mogę zrobić pliku do zabezpieczenia (wymuś przez !)

en: Can't open file %s
pl: Nie mogę otworzyć pliku %s

en: Can't read file %s
pl: Nie mogę odczytać pliku %s

en: Can't read file for backup (use ! to override)
pl: Nie mogę odczytać pliku w celu zabezpieczenia (wymuś przez !)

en: Can't write to backup file (use ! to override)
pl: Nie mogę zapisać do pliku zabezpieczenia (wymuś przez !)

en: Cancel
pl: Zakończ

en: Cannot change term in GUI
pl: Nie mogę zmienić term w GUI

en: Cannot connect to SNiFF+. Check environment (sniffemacs must be found in $PATH).
pl: Nie mogę podłączyć Cannot connect to SNiFF+. Check environment (sniffemacs must be found in $PATH).

en: Cannot create
pl: Nie mogę stworzyć

en: Cannot create backup file (use ! to override)
pl: Nie mogę stworzyć pliku do zabezpieczenia (wymuś przez !)

en: Cannot execute
pl: Nie mogę wykonać

en: Cannot open NIL:
pl: Nie mogę otworzyć NIL:

en: Cannot open for reading: "
pl: Nie mogę otworzyć w celu czytania: "

en: Cannot open for script output: "
pl: Nie mogę otworzyć dla wyjścia skryptu: "

en: Cannot open termcap file
pl: Nie mogę otworzyć pliku termcap

en: Cannot set 'term' to empty string
pl: Nie mogę nastawić 'term' na pusty ciąg

en: Cannot source a directory: "%s"
pl: Nie można pobrać katalogu: "%s"

en: Close error for backup file (use ! to override)
pl: Błąd podczas zamykania pliku zabezpieczenia (wymuś przez !)

en: Close failed
pl: Nieudane zamknięcie

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
pl: Kol %s z %s; Wiersz %ld z %ld; Słowo %ld z %ld; Znak %ld z %ld

en: Command Line
pl: Wiersz Komend

en: Command aborted
pl: Przerwanie komendy

en: Command failed
pl: Komenda nie powiodła się

en: Compilation:
pl: Kompilacja:

en: Compiler:
pl: Kompilator:

en: Conversion with 'charconvert' failed
pl: Nieudana przemiana z 'charconvert'

en: Could not create cscope pipes
pl: Nie mogłem stworzyć rur do cscope

en: Could not fix up function pointers to the DLL!
pl: Nie zdołałem poprawić wskaźników w DLL!

en: Could not load vim32.dll!
pl: Nie mogę załadować vim32.dll!

en: Cscope tag: %s
pl: Cscope zaznacznik: %s

en: Current %slanguage: "%s"
pl: Bieżący %sjęzyk: "%s"

en: Delete the .swp file afterwards.
pl: Wykasuj potem plik .swp.

en: Direction
pl: Kierunek

en: Directories
pl: Katalogi

en: Do you really want to write to it
pl: Czy naprawdę chcesz zapisać go

en: Don't panic!
pl: Nie panikuj!

en: Down
pl: Dół

en: E100: No other buffer in diff mode
pl: E100: Brak innego bufora w trybie różnic

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
pl: E101: Więcej niż jeden bufor w trybie różnicowania, nie wiem którego używać

en: E102: Can't find buffer "%s"
pl: E102: Nie mogę znaleźć bufora %s

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
pl: E103: Bufor "%s" nie jest w trybie różnicowania

en: E104: Escape not allowed in digraph
pl: E104: Escape jest niedozwolone w dwugrafie

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
pl: E105: Zastosowano :loadkeymap w niezaciągniętym pliku

en: E106: Unknown variable: "%s"
pl: E106: Nieznana zmienna: "%s"

en: E107: Missing braces: %s
pl: E107: Brak nawiasów: %s

en: E108: No such variable: "%s"
pl: E108: Nie ma takiej zmiennej: "%s"

en: E109: Missing ':' after '?'
pl: E109: Brak ':' po '?'

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
pl: E10: \ powinno mieć w następstwie /, ? lub &

en: E110: Missing ')'
pl: E110: Brak ')'

en: E111: Missing ']'
pl: E111: Brak ']'

en: E112: Option name missing: %s
pl: E112: Brak nazwy nastawienia: %s

en: E113: Unknown option: %s
pl: E113: Nieznana opcja: %s

en: E114: Missing quote: %s
pl: E114: Brak cudzysłowu: %s

en: E115: Missing quote: %s
pl: E115: Brak cudzysłowu: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
pl: R116: Niewłaściwe argumenty dla funkcji %s

en: E117: Unknown function: %s
pl: E116: Nieznana funkcja: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
pl: E118: Zbyt wiele argumentów: dla funkcji: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
pl: E119: Za mało argumentów dla funkcji: %s

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
pl: E11: Niewłaściwe w oknie wiersza komend; <CR> wykonuje, CTRL-C przerywa

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
pl: E120: Zastosowano <SID> poza skryptem: %s

en: E121: Undefined variable: %s
pl: E121: Nieokreślona zmienna: %s

en: E122: Function %s already exists, use ! to replace
pl: E122: Funkcja %s już istnieje; aby zamienić ją użyj !

en: E123: Undefined function: %s
pl: E123: Nieokreślona funkcja: %s

en: E124: Missing '(': %s
pl: E124: Brak '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
pl: E125: Niedozwolony argument: %s

en: E126: Missing :endfunction
pl: E126: Brak :endfunction

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
pl: E127: Nie mogę przedefiniować funkcji %s, będącej w użyciu

en: E128: Function name must start with a capital: %s
pl: E128: Nazwa funkcji musi rozpoczynać się dużą literą: %s

en: E129: Function name required
pl: E129: Wymaga się nazwy funkcji

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
pl: E12: Komenda niedozwolona z exrc/virc w bieżącym szukaniu katalogu lub zaznaczenia

en: E130: Undefined function: %s
pl: E130: Nieokreślona funkcja: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
pl: E131: Nie mogę skasować funkcji %s, będącej w użyciu

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
pl: E132: Zagnieżdżenie wywołań funkcji ponad 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
pl: E133: :return poza funkcją

en: E134: Move lines into themselves
pl: E134: Przeniesienie wierszy na siebie samych

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
pl: E135: Auto-komendy *Filter* nie mogą zmieniać bieżącego bufora

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
pl: E136: viminfo: Zbyt wiele błędów; pomijam resztę pliku

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
pl: E137: Plik viminfo jest niezapisywalny: %s

en: E138: Can't write viminfo file %s!
pl: E138: Nie mogę zapisać pliku viminfo %s!

en: E139: File is loaded in another buffer
pl: E139: Plik jest załadowany w innym buforze

en: E13: File exists (use ! to override)
pl: E13: Plik istnieje (wymuś poprzez !)

en: E140: Use ! to write partial buffer
pl: E140: Stosuj ! do zapisania częściowego bufora

en: E141: No file name for buffer %ld
pl: E141: Brak nazwy pliku dla bufora %ld

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
pl: E142: Plik niezapisany: Zapis jest wyłączony opcją 'write'

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
pl: E143: Auto-komendy nieoczekiwanie skasowały nowy bufor %s

en: E144: non-numeric argument to :z
pl: E144: nienumeryczny argument dla :z

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
pl: E145: Komendy powłoki są niedozwolone w rvim

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
pl: E146: Wzorce regularne nie mogą być rozgraniczane literami

en: E147: Cannot do :global recursive
pl: E147: Nie mogę wykonać :global rekursywnie

en: E148: Regular expression missing from global
pl: E148: Brak wzorca regularnego w global-u

en: E149: Sorry, no help for %s
pl: E149: Przykro, ale brak pomocy o %s

en: E14: Invalid address
pl: E14: Niewłaściwy adres

en: E150: Not a directory: %s
pl: E150: Nie jest katalogiem: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
pl: E152: Nie mogę otworzyć %s do zapisu

en: E153: Unable to open %s for reading
pl: E153: Nie mogę otworzyć "%s" do zapisu

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s
pl: E154: Dwukrotny zaznacznik "%s" w pliku %s

en: E155: Unknown sign: %s
pl: E155: Nieznany znaczek: %s

en: E156: Missing sign name
pl: E156: Brak nazwy znaczka

en: E157: Invalid sign ID: %ld
pl: E157: Niewłaściwe ID znaczka: %ld

en: E158: Invalid buffer name: %s
pl: E158: Niewłaściwa nazwa bufora: %s

en: E159: Missing sign number
pl: E159: Brak numeru znaczka

en: E15: Invalid expression: %s
pl: E15: Niewłaściwe wyrażenie: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
pl: E160: Nieznana komenda znaczka: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
pl: E161: Nie znaleziono punktu przerwania: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
pl: E162: Nie zapisano zmian w buforze "%s"

en: E163: There is only one file to edit
pl: E163: Tylko jeden plik w edycji

en: E164: Cannot go before first file
pl: E164: Nie można przejść przed pierwszy plik

en: E165: Cannot go beyond last file
pl: E165: Nie można przejść za ostatni plik

en: E166: Can't open linked file for writing
pl: E166: Nie mogę otworzyć podłączonego pliku do zapisu

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
pl: E167: użyto :scriptencoding poza pobranym plikiem

en: E168: :finish used outside of a sourced file
pl: E168: użyto :finish poza pobranym plikiem

en: E169: Command too recursive
pl: E169: Zbyt samo zwrotna komenda

en: E16: Invalid range
pl: E16: Niewłaściwy zakres

en: E170: Missing :endwhile
pl: E170: Brak :endwhile

en: E171: Missing :endif
pl: E171: Brak :endif

en: E172: Only one file name allowed
pl: E172: Tylko pojedyncza nazwa pliku dozwolona

en: E173: %ld more files to edit
pl: E173: jeszcze %ld plików do edycji

en: E174: Command already exists: use ! to redefine
pl: E174: Komenda już istnieje; aby przedefiniować ją stosuj !

en: E175: No attribute specified
pl: E175: Brak specyfikacji atrybutu

en: E176: Invalid number of arguments
pl: E176: Niewłaściwa ilość argumentów

en: E177: Count cannot be specified twice
pl: E177: Licznie nie może być podany dwukrotnie

en: E178: Invalid default value for count
pl: E178: Niewłaściwa domyślna wartość count

en: E179: argument required for complete
pl: E179: argument wymagany przez uzupełnianie

en: E17: "%s" is a directory
pl: E17: "%s" jest katalogiem

en: E180: Invalid complete value: %s
pl: E180: Niewłaściwa wartość uzupełnienia: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
pl: E181: Niewłaściwy atrybut: %s

en: E182: Invalid command name
pl: E182: Niewłaściwa nazwa komendy

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
pl: E183: Komendy zdefiniowane przez użytkownika muszą rozpoczynać się od dużą literą

en: E184: No such user-defined command: %s
pl: E184: Nie ma takiej komendy, zdefiniowanej przez użytkownika: %s

en: E185: Cannot find color scheme %s
pl: E185: Nie mogę znaleźć zestawu kolorów %s

en: E186: No previous directory
pl: E186: Nie ma poprzedniego katalogu

en: E187: Unknown
pl: E187: Nieznany

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
pl: E188: Wyczytywanie pozycji okna nie jest zaimplementowane na tym systemie

en: E189: "%s" exists (use ! to override)
pl: E189: "%s" istnieje (wymuś poprzez !)

en: E18: Unexpected characters before '='
pl: E18: Nieoczekiwane znaki przed '='

en: E190: Cannot open "%s" for writing
pl: E190: Nie mogę otworzyć "%s" do zapisu

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
pl: E191: Argument musi być literą albo cudzysłowem w przód/tył

en: E192: Recursive use of :normal too deep
pl: E192: Rekursywne zastosowanie :normal zagłębokie

en: E193: :endfunction not inside a function
pl: E193: :endfunction poza funkcją

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
pl: E194: Brak nazwy zamiennego pliku do podstawienia pod '#'

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
pl: E195: Nie mogę otworzyć pliku viminfo w celu czytania

en: E196: No digraphs in this version
pl: E196: Brak dwugrafów w tej wersji

en: E197: Cannot set language to "%s"
pl: E197: Nie mogę ustawić języka "%s"

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
pl: E198: cmd_pchar przekracza długość komendy

en: E199: Active window or buffer deleted
pl: E199: Aktywny widok lub bufor skasowany

en: E19: Mark has invalid line number
pl: E19: Zakładka ma niewłaściwy numer wiersza

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
pl: E200: Auto-komendy *ReadPre zrobiły plik nieodczytywalnym

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
pl: E201: Auto-komendy *ReadPre nie powinny zmieniać bieżącego bufora

en: E202: Conversion made file unreadable!
pl: E202: Plik stworzony poprzez przemianę jest nieodczytywalny!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
pl: E203: Auto-komendy skasowały lub wyładowały bufor przeznaczony do zapisu

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
pl: E204: Auto-komenda zmieniła liczbę wierszy w nieoczekiwany sposób

en: E205: Patchmode: can't save original file
pl: E205: Patchmode: nie mogę zachować oryginalnego pliku

en: E206: patchmode: can't touch empty original file
pl: E206: patchmode: nie mogę dotknąć pustego oryginalnego pliku

en: E207: Can't delete backup file
pl: E207: Nie mogę skasować pliku zabezpieczenia

en: E208: Error writing to "%s"
pl: E208: Błąd zapisywania do "%s"

en: E209: Error closing "%s"
pl: E209: Błąd w trakcie zamykania "%s"

en: E20: Mark not set
pl: E20: Zakładka nienastawiona

en: E210: Error reading "%s"
pl: E210; Błąd odczytu w "%s"

en: E211: Warning: File "%s" no longer available
pl: E211: OSTRZEŻENIE: Plik "%s" nie jest więcej dostępny

en: E212: Can't open file for writing
pl: E212: Nie mogę otworzyć pliku do zapisu

en: E213: Cannot convert (use ! to write without conversion)
pl: E213: Nie mogę przemienić (użyj ! to zapisu bez przemiany)

en: E214: Can't find temp file for writing
pl: E214: Nie mogę znaleźć pliku tymczasowego do zapisania

en: E215: Illegal character after *: %s
pl: E215: Niedopuszczalny znaczek po *: %s

en: E216: No such event: %s
pl: E216: Nie ma takiego wydarzenia: %s

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
pl: E217: Nie mogę wykonywać autokomend dla wydarzeń ALL

en: E218: autocommand nesting too deep
pl: E218: zbyt głębokie zagnieżdżenie autokomend

en: E219: Missing {.
pl: E219: Brak {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
pl: E21: Nie mogę wykonać zmian, 'modifiable' jest wyłączone

en: E220: Missing }.
pl: E220: Brak }.

en: E221: 'commentstring' is empty
pl: E221: pusty 'commentstring'

en: E222: Add to read buffer
pl: E222: Dodaj do bufora wczytywania

en: E223: recursive mapping
pl: E223: rekursywne przyporządkowanie

en: E224: global abbreviation already exists for %s
pl: E224: istnieje już powszechny skrót dla %s

en: E225: global mapping already exists for %s
pl: E225: istnieje już powszechne odwzorowanie dla %s

en: E226: abbreviation already exists for %s
pl: E226: już istnieje skrót dla %s

en: E227: mapping already exists for %s
pl: E227: już istnieje odwzorowanie dla %s

en: E228: makemap: Illegal mode
pl: E228: makemap: Niedopuszczalny tryb

en: E229: Cannot start the GUI
pl: E229: Nie mogę odpalić GIU

en: E22: Scripts nested too deep
pl: E22: Zbyt głębokie zagnieżdżenie skryptów

en: E230: Cannot read from "%s"
pl: E230: Nie mogę czytać z "%s"

en: E231: 'guifontwide' invalid
pl: E231: Niewłaściwe 'guifontwide'

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
pl: E232: Nie mogę stworzyć BalloonEval z powiadomieniem i wywołaniem

en: E233: cannot open display
pl: E233: nie mogę otworzyć ekranu

en: E234: Unknown fontset: %s
pl: E234: Nieznany zestaw czcionek: %s

en: E235: Can't load Zap font '%s'
pl: E235: Nie mogę załadować czcionki Zap '%s'

en: E235: Can't use font %s
pl: E235: Nie mogę użyć czcionki %s

en: E235: Unknown font: %s
pl: E235: Nieznana czcionka: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
pl: E236: Czcionka "%s" nie ma jednolitej szerokości znaków

en: E237: Printer selection failed
pl: E237: Wybór drukarki nie powiódł się

en: E238: Print error: %s
pl: E238: Błąd drukarki: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
pl: E239: Niewłaściwy tekst znaczku: %s

en: E23: No alternate file
pl: E23: Brak pliku zamiany

en: E240: No connection to Vim server
pl: E240: Brak połączenia z serwerem Vim

en: E241: Unable to send to %s
pl: E241: Nie mogę wysłać do %s

en: E242: Color name not recognized: %s
pl: E242: Nazwa koloru nie rozpoznawalna: %s

en: E242: Missing color: %s
pl: E242: Niedostępny kolor: %s

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
pl: E243: Argument nie jest wspomagany: "-%s"; Używaj wersji z OLE.

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
pl: E244: Niedopuszczalna nazwa zestawu znaków "%s" w nazwie czcionki "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
pl: E245: Niedopuszczalny znak '%c' w nazwie czcionki "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
pl: E246: Auto-komenda FileChangedShell skasowała bufor

en: E247: no registered server named "%s"
pl: E247: niema zarejestrowanego serwera o nazwie "%s"

en: E248: Failed to send command to the destination program
pl: E248: Nie mogłem wysłać komendy do programu docelowego

en: E249: couldn't read VIM instance registry property
pl: E249: nie mogłem odczytać właściwości rejestru wcielenia VIM-a

en: E24: No such abbreviation
pl: E24: Nie ma takiego skrótu

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
pl: E250: Brak czcionek dla następujących znaków w zestawie czcionek: %s

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
pl: E251: wcielenia instancji rejestru VIM-a jest nieforemne.  Skasowano!

en: E252: Fontset name: %s
pl: E252: Nazwa zestawu czcionek: %s

en: E253: Fontset name: %s
pl: E253: Nazwa zestawu czcionek: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
pl: E254: Nie mogę zarezerwować koloru %s

en: E255: Couldn't read in sign data!
pl: E255: Nie mogłem wczytać danych sygnału!

en: E255: Too many signs defined
pl: E255: Zbyt wiele nazw znaczków

en: E256: Hangul automata ERROR
pl: E256: BŁĄD w automacie Hangul

en: E257: cstag: tag not found
pl: E257: cstag: nie ma takiego zaznacznika

en: E258: Unable to send to client
pl: E258: Nie mogę wysłać do klijenta

en: E259: no matches found for cscope query %s of %s
pl: E259: brak pasujących dla zapytania cscope %s o %s

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
pl: E25:  GIU nie jest w użytku: Nie włączono podczas kompilacji

en: E260: cscope connection not found
pl: E260: brak połączenia z cscope

en: E261: cscope connection %s not found
pl: E261: nie ma połączenia %s z cscope

en: E262: error reading cscope connection %d
pl: E262: błąd odczytu połączenia z cscope %d

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
pl: E263: Przykro mi, ta komenda jest wyłączona, bo nie mogłem załadować biblioteki Python-a

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
pl: E264: Python: Błąd w inicjalizacji obiektów I/O

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
pl: E263: Przykro mi, ta komenda jest wyłączona, bo nie mogłem załadować biblioteki Ruby

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
pl: E26: Hebrajski nie może być użyty: Nie włączono podczas kompilacji

en: E273: unknown longjmp status %d
pl: E273: Nieznany status longjmp %d

en: E274: Sniff: Error during read. Disconnected
pl: E274: Sniff: Błąd podczas czytania. Odłączenie

en: E275: Unknown SNiFF+ request: %s
pl: E275: Nieznane zapytanie SNiFF+-a: %s

en: E276: Error connecting to SNiFF+
pl: E276: Błąd w trakcie podłączania do SNiFF+-a

en: E277: Unable to read a server reply
pl: E277: Nie mogę czytać odpowiedzi serwera

en: E278: SNiFF+ not connected
pl: E278: SNiFF+ niepodłączony

en: E279: Not a SNiFF+ buffer
pl: E279: Nie jest buforem SNiFF+-a

en: E27: Farsi cannot be used: Not enabled at compile time
pl: E27: Farsi nie może być użyty: Nie włączono podczas kompilacji

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
pl: E280: TCL FATALNY BŁĄD: reflist zepsuta!? Proszę złożyć raport o tym na vim-dev@vim.org

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
pl: E281: TCL BŁĄD: kod zakończeniowy nie jest całkowity!? Proszę złożyć raport o tym na vim-dev@vim.org

en: E282: Cannot read from "%s"
pl: E282: Nie mogę czytać z "%s"

en: E283: No marks matching "%s"
pl: E283: Żadna zakładka nie pasuje do "%s"

en: E284: Cannot set IC values
pl: E284: Nie mogę nastawić wartości IC

en: E285: Failed to create input context
pl: E285: Nie mogłem stworzyć kontekst wprowadzeń

en: E286: Failed to open input method
pl: E286: Nie mogłem otworzyć sposobu wprowadzeń

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
pl: E287: OSTRZEŻENIE: Nie mogłem zlikwidować wywołanie dla IM

en: E288: input method doesn't support any style
pl: E288: metoda wprowadzeń nie wspomaga żadnego stylu

en: E289: input method doesn't support my preedit type
pl: E289: metoda wprowadzeń nie wspomaga mojego typu preedit

en: E28: No such highlight group name: %s
pl: E28: Brak takiej nazwy grupy podkreśleń: %s

en: E290: over-the-spot style requires fontset
pl: E290: tryb nadpunktowy wymaga zestawu czcionek

en: E291: Your GTK+ is older than 1.2.3. Status area disabled
pl: E291: Twój GTK+ jest straszy od 1.2.3. Areał statusu wyłączono

en: E292: Input Method Server is not running
pl: E292: Serwer metod wprowadzeń nie chodzi

en: E293: block was not locked
pl: E293: blok nie był zakluczony

en: E294: Seek error in swap file read
pl: E294: Błąd w trakcie czytania z pliku wydzielania

en: E295: Read error in swap file
pl: E295: Błąd odczytu w pliku wydzielania

en: E296: Seek error in swap file write
pl: E296: Błąd chodzenia po pliku w trakcie zapisu pliku wydzielania

en: E297: Write error in swap file
pl: E297: Błąd w zapisie do pliku wydzielania

en: E298: Didn't get block nr 0?
pl: E298: Nie otrzymałem bloku nr 0?

en: E298: Didn't get block nr 1?
pl: E298: Nie otrzymałem bloku nr 1?

en: E298: Didn't get block nr 2?
pl: E298: Nie otrzymałem bloku nr 2?

en: E29: No inserted text yet
pl: E29: Żadnego tekstu nie wprowadzono

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
pl: E300: Plik wydzielania już istnieje (atak symlink?)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
pl: E301: Ojej, zagubiłem plik wydzielania!!!

en: E302: Could not rename swap file
pl: E302: Nie mogłem zmienić nazwy pliku wydzielania

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
pl: E303: Nie mogę otworzyć pliku wydzielania dla "%s"; odtworzenie niemożliwe

en: E304: ml_timestamp: Didn't get block 0??
pl: E304: ml_timestamp: Nie otrzymałem bloku 0??

en: E305: No swap file found for %s
pl: E305: Nie ma pliku wydzielania dla %s

en: E306: Cannot open %s
pl: E306: Nie mogę otworzyć %s

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
pl: E307: %s nie wygląda na plik wydzielania Vim-a

en: E308: Warning: Original file may have been changed
pl: E308: OSTRZEŻENIE: Oryginalny plik mógł być zmieniony

en: E309: Unable to read block 1 from %s
pl: E309: Nie mogę odczytać bloku 1 z %s

en: E30: No previous command line
pl: E30: Nie ma poprzedniego wiersza komend

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
pl: E310: Niewłaściwe ID bloku 1 (może %s nie jest plikiem .swp?)

en: E311: Recovery Interrupted
pl: E311: Przerwanie Odtwarzania

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
pl: E312: Wykryto błędy podczas odtwarzania; od których wierszy zacząć ???

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
pl: E313: Nie mogę zachować, bo brak pliku wydzielania

en: E314: Preserve failed
pl: E314: Nieudane zachowanie

en: E315: ml_get: invalid lnum: %ld
pl: E315: ml_get: niewłaściwy lnum: %ld

en: E316: ml_get: cannot find line %ld
pl: E316: ml_get: nie znaleziono wiersza %ld

en: E317: pointer block id wrong
pl: E317: niepoprawne id bloku odniesień

en: E317: pointer block id wrong 2
pl: E317: niepoprawne id bloku odniesienia 2

en: E317: pointer block id wrong 3
pl: E317: niepoprawne id wskaźnika bloku 3

en: E317: pointer block id wrong 4
pl: E317: niepoprawne id wskaźnika bloku 4

en: E318: Updated too many blocks?
pl: E318: Czy zaktualizowano zbyt wiele bloków?

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
pl: E319: Szkoda, ale ta komenda nie jest dostępna w tej wersji

en: E31: No such mapping
pl: E31: Nie ma takiego przyporządkowania

en: E320: Cannot find line %ld
pl: E320: Nie mogę znaleźć wiersza %ld

en: E321: Could not reload "%s"
pl: E321: Nie mogłem przeładować "%s"

en: E322: line number out of range: %ld past the end
pl: E322: numer wiersza poza zakresem: %ld jest poza końcem

en: E323: line count wrong in block %ld
pl: E323: liczba wierszy niepoprawna w bloku %ld

en: E324: Can't open PostScript output file
pl: E324: Nie można otworzyć pliku PostScript do wyjścia

en: E325: ATTENTION
pl: E325: UWAGA

en: E326: Too many swap files found
pl: E326: Znaleziono zbyt wiele plików wydzielania

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
pl: E327: Część tropu punktu menu nie określa podmenu

en: E328: Menu only exists in another mode
pl: E328: Menu istnieje tylko w innym trybie

en: E329: No menu of that name
pl: E329: Nie ma menu o takiej nazwie

en: E32: No file name
pl: E32: Brak nazwy pliku

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
pl: E330: Trop menu nie może prowadzić do podmenu

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
pl: E331: Nie wolno dodawać punktów menu wprost do belki menu

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
pl: E332: Separator nie może być częścią tropu menu

en: E333: Menu path must lead to a menu item
pl: E333: Trop menu musi prowadzić do punktu menu

en: E334: Menu not found: %s
pl: E334: Nie znaleziono wzorca: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
pl: E335: Menu nie jest zdefiniowane dla trybu %s

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
pl: E336: Trop menu musi prowadzić do sub-menu

en: E337: Menu not found - check menu names
pl: E337: Nie znaleziono menu - sprawdź nazwy menu

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
pl: E338: Przykro mi, nie ma wybieracza plików w trybie konsoli

en: E339: Pattern too long
pl: E339: Zbyt długi wzorzec

en: E33: No previous substitute regular expression
pl: E33: Brak poprzedniego podstawieniowego wyrażenia regularnego

en: E340: Line is becoming too long
pl: E340: Wiersz stał się zbyt długi

en: E341: Internal error: lalloc(%ld, )
pl: E341: Wewnętrzny błąd: lalloc(%ld, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
pl: E342: Brak pamięci!  (rezerwacja %lu bajtów)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
pl: E343: Niewłaściwy trop: '**[numer]' musi być na końcu tropu lub po nim musi być '%s'.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
pl: E344: Nie mogę znaleźć tropu "%s" w cdpath

en: E345: Can't find file "%s" in path
pl: E345: Nie mogę znaleźć pliku "%s" w tropie

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
pl: E346: Pliku "%s" nie ma więcej w tropie

en: E347: No more file "%s" found in path
pl: E347: Pliku "%s" nie ma więcej w tropie

en: E348: No string under cursor
pl: E348: Brak ciągu pod kursorem

en: E349: No identifier under cursor
pl: E349: Brak identyfikatora pod kursorem

en: E34: No previous command
pl: E34: Brak poprzedniej komendy

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
pl: E350: Nie mogę stworzyć zwinięcia w bieżącej 'foldmethod'

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
pl: E351: Nie mogę skasować zawinięcia bieżącą 'foldmethod'

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
pl: E352: Nie mogę skasować zwinięcia w bieżącej 'foldmethod'

en: E353: Nothing in register %s
pl: E353: Pusty rejestr %s

en: E354: Invalid register name: '%s'
pl: E354: Niewłaściwa nazwa rejestru: '%s'

en: E355: Unknown option: %s
pl: E355: Nieznane ustawienie: %s

en: E356: get_varp ERROR
pl: E356: get_varp BŁĄD

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
pl: E357: 'langmap': Brak pasującego znaczka dla %s

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
pl: E358: 'langmap': Dodatkowe znaki po średniku: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
pl: E359: Ustawianie trybu ekranu niewspomagane

en: E35: No previous regular expression
pl: E35: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: E360: Cannot execute shell with -f option
pl: E360: Nie mogę wykonać powłoki z opcją -f

en: E361: Crash intercepted; regexp too complex?
pl: E361: Odchwycono załamanie; regexp zbyt skomplikowane?

en: E363: pattern caused out-of-stack error
pl: E363: wzorzec spowodował błąd przelania storzca

en: E364: Library call failed for "%s()"
pl: E364: Wywołanie z biblioteki nie powiodło się dla "%s()"

en: E365: Failed to print PostScript file
pl: E365: Durkowanie pliku PostScript nie powiodło się

en: E366: Invalid 'osfiletype' option - using Text
pl: E366: Niewłaściwa opcja 'osfiletype' - używam Text

en: E36: Not enough room
pl: E36: Brak miejsca

en: E371: Command not found
pl: E371: Nie znaleziono komendy

en: E372: Too many %%%c in format string
pl: E372: Zbyt wiele %%%c w ciągu formatującym

en: E373: Unexpected %%%c in format string
pl: E373: Nieoczekiwane %%%c w ciągu formatującym

en: E374: Missing ] in format string
pl: E374: Brak ] w ciągu formatującym

en: E375: Unsupported %%%c in format string
pl: E375: Niewspomagane %%%c w ciągu formatującym

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
pl: E376: Niepoprawne %%%c w przedsionku ciągu formatującym

en: E377: Invalid %%%c in format string
pl: E377: Niepoprawne %%%c w ciągu formatującym

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
pl: E378: 'errorformat' nie zawiera wzorca

en: E379: Missing or empty directory name
pl: E379: Brak lub pusta nazwa katalogu

en: E37: No write since last change (use ! to override)
pl: E37: Nie zapisano od ostatniej zmiany (wymuś przez !)

en: E380: At bottom of quickfix stack
pl: E380: Na dole stosu quickfix

en: E381: At top of quickfix stack
pl: E381: Na górze stosu quickfix

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
pl: E382: Nie mogę zapisać, ustawienie 'buftype' jest aktywne

en: E383: Invalid search string: %s
pl: E383: Niewłaściwy ciąg do szukania: %s

en: E384: search hit TOP without match for: %s
pl: E384: szukanie dobiło CZOŁA bez znalezienia: %s

en: E385: search hit BOTTOM without match for: %s
pl: E385: szukanie dobiło KOŃCA bez znalezienia : %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
pl: E386: Oczekuję '?' lub '/' po ';'

en: E387: Match is on current line
pl: E387: Wzorzec pasuje na bieżący wiersz

en: E388: Couldn't find definition
pl: E388: Nie znalazłem definicji

en: E389: Couldn't find pattern
pl: E389: Nie znalazłem wzorca

en: E38: Null argument
pl: E38: Zerowy argument

en: E390: Illegal argument: %s
pl: Niedozwolony argument: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
pl: E391: Nie ma takiego zbiórca składni: %s

en: E392: No such syntax cluster: %s
pl: E392: Nie ma takiego zbiórca składni: %s

en: E393: group[t]here not accepted here
pl: E393: group[t]here niedozwolone w tym miejscu

en: E394: Didn't find region item for %s
pl: E394: Nie znalazłem członków regionu dla %s

en: E395: contains argument not accepted here
pl: E395: zawiera argumenty niedozwolone w tym miejscu

en: E396: containedin argument not accepted here
pl: E396: zawiera argumenty niedozwolone w tym miejscu

en: E397: Filename required
pl: E397: Wymagana nazwa pliku

en: E398: Missing '=': %s
pl: E398: Brak '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
pl: E399: Za mało argumentów: syntax region %s

en: E39: Number expected
pl: E39: Oczekuję liczby

en: E400: No cluster specified
pl: E400: Brak specyfikacji zbiórca

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
pl: E401: Brak ogranicznika wzorca: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
pl: E402: Złom po wzorcu: %s

en: E403: syntax sync: line continuations pattern specified twice
pl: E403: syntax sync: wielokrotnie podane wzorce kontynuacji wiersza

en: E404: Illegal arguments: %s
pl: E404: Niedozwolone argumenty: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
pl: E405: Brak znaku równości: %s

en: E406: Empty argument: %s
pl: E406: Pusty argument: %s

en: E407: %s not allowed here
pl: E407: %s jest niedozwolone w tym miejscu

en: E408: %s must be first in contains list
pl: E408: %s musi być pierwsze w zawierającej liście

en: E409: Unknown group name: %s
pl: E409: Nieznana nazwa grupy: %s

en: E40: Can't open errorfile %s
pl: E40: Nie mogę otworzyć pliku błędów %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
pl: E410: Niewłaściwa podkomenda :syntax : %s

en: E411: highlight group not found: %s
pl: E411: niema grupy podkreśleń: %s

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
pl: E412: Zbyt mało argumentów: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
pl: E413: Zbyt wiele argumentów: ":highlight link %s"

en: E414: group has settings, highlight link ignored
pl: E414: grupa ma nastawienia; zignorowane podłączenie podkreślenia

en: E415: unexpected equal sign: %s
pl: E415: nieoczekiwany znak równości: %s

en: E416: missing equal sign: %s
pl: E416: brak znaku równości: %s

en: E417: missing argument: %s
pl: E417: brak argumentu: %s

en: E418: Illegal value: %s
pl: E418: Niedopuszczalna wartość: %s

en: E419: FG color unknown
pl: E419: Kolor FG nieznany

en: E41: Out of memory!
pl: E41: Pamięć wyczerpana!

en: E420: BG color unknown
pl: E420: Kolor BG nieznany

en: E421: Color name or number not recognized: %s
pl: E421: Nazwa lub liczba koloru nierozpoznawalna: %s

en: E422: terminal code too long: %s
pl: E422: za długi kod terminala: %s

en: E423: Illegal argument: %s
pl: E423: Niedozwolony argument: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
pl: E424 Zbyt wiele różnych atrybutów podkreślania w zastosowaniu

en: E425: Cannot go before first matching tag
pl: E425: Nie można przejść przed pierwszy pasujący zaznacznik

en: E426: tag not found: %s
pl: E426: nie znaleziono zaznaczenia: %s

en: E427: There is only one matching tag
pl: E427: Tylko jedno zaznaczenie pasuje

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
pl: E428: Nie można przejść za ostatni pasujące zaznaczenie

en: E429: File "%s" does not exist
pl: E429: Plik "%s" nie istnieje

en: E42: No Errors
pl: E42: Brak Błędów

en: E430: Tag file path truncated for %s
pl: E430: Trop szukania pliku zaznaczeń obcięty dla %s

en: E431: Format error in tags file "%s"
pl: E431: Błąd formatu w pliku zaznaczeń "%s"

en: E432: Tags file not sorted: %s
pl: E432: Plik zaznaczeń nieuporządkowany: %s

en: E433: No tags file
pl: E433: Brak pliku zaznaczeń

en: E434: Can't find tag pattern
pl: E434: Nie mogę znaleźć wzorca zaznacznika

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
pl: E435: Nie znalazłem zaznaczenia - tylko zgaduję!

en: E436: No "%s" entry in termcap
pl: E436: Brak zapisu "%s" w termcap

en: E437: terminal capability "cm" required
pl: E437: wymagana zdolność "cm" terminala

en: E438: u_undo: line numbers wrong
pl: E438: u_undo: niewłaściwe numery wierszy

en: E439: undo list corrupt
pl: E439: zepsuta lista cofania

en: E43: Damaged match string
pl: E43: Popsuty ciąg wzorca

en: E440: undo line missing
pl: E440: brak wiersza cofania

en: E441: There is no preview window
pl: E441: Brak poprzedniego widoku

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
pl: E442: Nie mogę rozdzielić lewo-górnego i prawo-dolnego jednocześnie

en: E443: Cannot rotate when another window is split
pl: E443: Nie mogę przekręcić, gdy inne okno jest rozdzielone

en: E444: Cannot close last window
pl: E444: Nie mogę zamknąć ostatniego widoku

en: E445: Other window contains changes
pl: E445: Inne okno zawiera zmiany

en: E446: No file name under cursor
pl: E446: Brak nazwy pliku pod zachęcaczem

en: E447: Can't find file "%s" in path
pl: E447: Nie mogę znaleźć pliku "%s" w tropie

en: E44: Corrupted regexp program
pl: E44: Zepsuty program wyrażenia regularnego

en: E45: 'readonly' option is set (use ! to override)
pl: E45: nastawiona opcja 'readonly' (wymuś poprzez !)

en: E46: Cannot set read-only variable "%s"
pl: E46: Nie mogę ustawić zmiennej tylko do odczytu "%s"

en: E47: Error while reading errorfile
pl: E47: Błąd w trakcie czytania pliku z błędami

en: E48: Not allowed in sandbox
pl: E48: Niedozwolone w piaskownicy

en: E49: Invalid scroll size
pl: E49: Niewłaściwa wielkość przewinięcia

en: E61: Nested %s*
pl: E61: Zagnieżdżone %s*

en: E62: Nested %s%c
pl: E62: Zagnieżdżone %s%c

en: E64: %s%c follows nothing
pl: E64: %s%c po niczym

en: E72: Close error on swap file
pl: E72: Błąd podczas zamykania pliku wydzielania

en: E73: tag stack empty
pl: E73: stos zaznaczeń jest pusty

en: E74: Command too complex
pl: E74: Zbyt skomplikowana komenda

en: E75: Name too long
pl: E75: Zbyt długa nazwa

en: E76: Too many [
pl: E76: Zbyt wiele [

en: E77: Too many file names
pl: E77: Zbyt wiele nazw plików

en: E78: Unknown mark
pl: E78: Nieznana zakładka

en: E79: Cannot expand wildcards
pl: E79: Nie mogą rozwinąć jokerów

en: E80: Error while writing
pl: E80: Błąd w trakcie zapisywania

en: E81: Using <SID> not in a script context
pl: E81: Stosowanie <SID> poza kontekstem skryptu

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
pl: E82: Nie mogę zarezerwować bufora; zakończenie...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
pl: E83: Nie mogę zarezerwować bufora; używam innego...

en: E84: No modified buffer found
pl: E84: Nie znaleziono zmienionych buforów

en: E85: There is no listed buffer
pl: E85: Nie ma wyliczonych buforów

en: E86: Cannot go to buffer %ld
pl: E86: Nie mogę przejść do bufora %ld

en: E87: Cannot go beyond last buffer
pl: E87: Nie mogę przejść poza ostatni bufor

en: E88: Cannot go before first buffer
pl: E88: Nie mogę przejść przed pierwszy bufor

en: E89: No write since last change for buffer %ld (use ! to override)
pl: E89 Nie zapisano zmian w buforze %ld (wymuś przez !)

en: E90: Cannot unload last buffer
pl: E90: Nie mogę wyładować ostatniego bufora

en: E91: 'shell' option is empty
pl: E91: opcja 'shell' jest pusta

en: E92: Buffer %ld not found
pl: E92: Nie ma bufora %ld

en: E93: More than one match for %s
pl: E93: Wielokrotne pasowania dla %s

en: E94: No matching buffer for %s
pl: E94: Żaden bufor nie pasuje do %s

en: E95: Buffer with this name already exists
pl: E95: Już istnieje bufor o tej nazwie

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
pl: E96: Nie mogę zróżnicować więcej niż %ld buforów

en: E97: Cannot create diffs
pl: E97: Nie mogę stworzyć różnic

en: E98: Cannot read diff output
pl: E98: Nie mogę wczytywać wyjścia różnicy

en: E99: Current buffer is not in diff mode
pl: E99: Bieżący bufor nie jest w trybie różnic

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: Edit File
pl: Edytuj Plik

en: Edit File in new window
pl: Edytuj Plik w nowym widoku

en: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
pl: Pusta nazwa pliku dla '%' lub '#', działa tylko z ":p:h"

en: Encoding:
pl: Zakodowanie:

en: End of function
pl: Koniec funkcji

en: End of sourced file
pl: Koniec pobranego pliku

en: Enter encryption key:
pl: Wprowadź klucz do odkodowania:

en: Enter nr of choice (<CR> to abort):
pl: Wprowadź nr wyboru (<CR> przerywa):

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
pl: Wprowadź numer pliku wydzielania, którego użyć (0 zakończenie):

en: Enter same key again:
pl: Wprowadź ten sam klawisz jeszcze raz:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to leave.
pl: Wchodzę w tryb odpluskwiania. Wprowadź "cont" aby opuścić ten tryb.

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
pl: Wchodzę w tryb Ex. Wprowadź "visual" aby przejść do trybu Normal

en: Error
pl: Błąd

en: Error detected while processing %s:
pl: Wykryto błąd podczas przetwarzania %s:

en: Evaluates to an empty string
pl: Wynikiem jest pusty ciąg

en: Executing %s
pl: Wykonuję %s

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: External submatches:
pl: Zewnętrzne dopasowania:

en: File "%s" does not exist
pl: Plik "%s" nie istnieje

en: File preserved
pl: Plik zachowano

en: Files
pl: Pliki

en: Filter
pl: Filtr

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
pl: Szukanie i Zamiana (użyj '\\' do szukania '\')

en: Find Next
pl: Znajdź Następne

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
pl: Znajdź ciąg (użyj '\\' do szukania '\')

en: Find symbol
pl: Znajdź symbol

en: Find what:
pl: Czego szukać:

en: Font '%s' is not fixed-width
pl: Czcionka '%s' nie posiada jednolitej szerokości znaków

en: Font Selection
pl: Wybór Czcionki

en: Font%d width is not twice that of font0
pl: szerokość font%d nie jest podwójną szerokością font0

en: Font0 width: %ld
pl: Szerokość font0: %ld

en: Font1 width: %ld
pl: Szerokość font1: %ld

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Garbage after option
pl: Złom po opcji

en: Generate docu for
pl: Wygeneruj dokumentację dla

en: Greetings, Vim user!
pl: Cześć! Użytkowniku Vim-a!

en: Help
pl: Pomoc

en: Help poor children in Uganda!
pl: Pomóż biednym dzieciom w Ugandzie!

en: Hit ENTER or type command to continue
pl: Naciśnij ENTER lub wprowadź komendę aby kontynuować

en: Hit ENTER to continue
pl: Naciśnij ENTER aby kontynuować

en: Hit end of paragraph
pl: Dobiłem końca akapitu

en: I/O ERROR
pl: BŁĄD I/O

en: Illegal character <%s>
pl: Niedopuszczalny znaczek <%s>

en: Illegal character after <%c>
pl: Niedopuszczalny znaczek po <%c>

en: Illegal component
pl: Niedopuszczalna część

en: Illegal file name
pl: Niedopuszczalna nazwa pliku

en: Illegal mode
pl: Niedopuszczalny tryb

en: Illegal mouseshape
pl: Niedopuszczalny obrys myszki

en: Illegal percentage
pl: Niedopuszczalny procent

en: Illegal register name
pl: Niedopuszczalna nazwa rejestru

en: Illegal starting char
pl: Niedopuszczalny początkowy znaczek

en: Input Line
pl: Wiersz Wprowadzeń

en: Internal error
pl: Wewnętrzny błąd

en: Interrupt:
pl: Przerwanie:

en: Interrupted
pl: Przerwane

en: Invalid argument
pl: Niewłaściwy argument

en: Invalid argument for
pl: Niewłaściwy argument dla

en: Invalid argument: %s
pl: Niewłaściwy argument: %s

en: Invalid command
pl: Niewłaściwa komenda

en: Invalid font specification
pl: Niewłaściwa specyfikacja czcionki

en: Invalid font(s)
pl: Niewłaściwa czcionka/ki

en: Invalid fontset
pl: Niewłaściwy zestaw czcionek

en: Invalid server id used: %s
pl: Użyto niewłaściwego id serwera: %s

en: Invalid wide font
pl: Niewłaściwa szeroka czcionka

en: Keymap file not found
pl: Nie znaleziono pliku rozkładu klawiszy

en: Keys don't match!
pl: Klucze nie pasują do siebie!

en: Kill a connection
pl: Zabij połączenie

en: Linear tag search
pl: Potoczne szukanie zaznaczeń

en: Linking:
pl: Konsolidacja:

en: Match exact word only
pl: Szukaj całymi słowami

en: Messages maintainer: Bram Moolenaar <Bram@vim.org>
pl: Troszczyciel powiadomień: Marcin Dalecki <dalecki@cs.net.pl>

en: Missing '>'
pl: Brak '>'

en: Missing colon
pl: Brak kropki

en: Missing comma
pl: Brak przecinka

en: Missing number after <%s>
pl: Brak numeru po <%s>

en: Must specify a ' value
pl: Musi określać wartość '

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Need %s version %ld
pl: Potrzebuję %s w wersji %ld

en: Need Amigados version 2.04 or later
pl: Potrzebuję Amigados w wersji 2.04 lub późniejszą

en: Need at least %d columns
pl: Potrzebuję przynajmniej %d kolumn

en: Need at least %d lines
pl: Potrzebuję przynajmniej %d wierszy

en: No ! allowed
pl: Niedozwolone !

en: No Syntax items defined for this buffer
pl: Brak członków podkreśleń dla tego bufora

en: No abbreviation found
pl: Nie znaleziono skrótu

en: No breakpoints defined
pl: Nie określono żadnych punktów przerwania

en: No buffers were deleted
pl: Żaden bufor nie został skasowany

en: No buffers were unloaded
pl: Żaden bufor nie został wyładowany

en: No buffers were wiped out
pl: Żaden bufor nie został wyrzucony

en: No fold found
pl: Nie znaleziono zwinięcia

en: No included files
pl: Brak zawartych plików

en: No mapping found
pl: Nie znaleziono przyporządkowania

en: No marks set
pl: Brak zaznaczeń

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: No match: %s
pl: Nic nie pasuje do: %s

en: No matching autocommands
pl: Brak pasujących autokomend

en: No more items
pl: Nie ma więcej punktów

en: No mouse support
pl: Brak wspomagania myszki

en: No range allowed
pl: Zakres niedozwolony

en: No swap file
pl: Brak pliku wydzielania

en: No text to be printed
pl: Brak tekstu do drukowania

en: No undo possible; continue anyway
pl: Cofnięcie niemożliwe; mimo to kontynuuję

en: No user-defined commands found
pl: Nie znaleziono komend zdefiniowanych przez użytkownika

en: Not a valid codepage
pl: Niedopuszczalne zakodowanie znaczków

en: Not allowed here
pl: Niedozwolone w tym miejscu

en: Not allowed in a modeline
pl: Niedozwolone w wierszu modeline

en: Not an editor command
pl: Nie jest komendą edytora

en: Not found in termcap
pl: Nie znaleziono w termcap-ie

en: Number required after =
pl: Po = wymagany jest numer

en: Open File dialog
pl: Dialog otworzenia pliku

en: Opening the X display failed
pl: Otwarcie ekranu X nie powiodło się

en: Opening the X display timed out
pl: Próba otwarcia ekranu X trwała zbyt długo

en: Opening the X display took %ld msec
pl: Otwieranie ekranu X trwało %ld msec

en: Option not supported
pl: Ustawianie niewspomagane

en: Original file "%s"
pl: Oryginalny plik "%s"

en: Overwrite existing file "%.*s"?
pl: Przepisać istniejący plik "%.*s"?

en: Patch file
pl: Plik łata

en: Pathname:
pl: Trop:

en: Pattern found in every line: %s
pl: Wzorzec znaleziono w każdym wierszu: %s

en: Pattern not found
pl: Nie znaleziono wzorca

en: Pattern not found: %s
pl: Nie znaleziono wzorca: %s

en: Print job sent.
pl: Zadanie drukowanie przesłane.

en: Printed: %s
pl: Wydrukowano: %s

en: Printing page %d (%d%%)
pl: Drukuję stronę %d (%d%%)

en: Query for a pattern
pl: Zapytane o wzorzec

en: Question
pl: Pytanie

en: Reading from stdin...
pl: Wczytywanie ze stdin...

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
pl: Czytając plik viminfo "%s"%s%s%s

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
pl: Odtwarzanie zakończono. Sprawdź czy wszystko jest w porządku.

en: Reinit all connections
pl: Ponów wszelkie połączenia

en: Replace
pl: Zamień

en: Replace All
pl: Zamień Wszystkie

en: Replace with:
pl: Zamień na:

en: Retrieve
pl: Pobierz

en: Retrieve from all projects
pl: Pobieraj z wszystkich projektów

en: Retrieve from file
pl: Pobieraj z pliku

en: Retrieve from project
pl: Pobieraj z projektu

en: Run Macro
pl: Wykonaj Makro

en: Running in Vi compatible mode
pl: Działam w trybie zgodności z Vi

en: SNiFF+ is currently
pl: SNiFF+ jest obecnie

en: Save As
pl: Zapisz Jako

en: Save File dialog
pl: Dialog zachowania pliku

en: Save Redirection
pl: Zapisz Przekierowanie

en: Save Session
pl: Zapisz Sesję

en: Save Setup
pl: Zapisz Ustawienia

en: Save View
pl: Zapisz Widok

en: Save changes to "%.*s"?
pl: Zachowaj zmiany w "%.*s"?

en: Scanning dictionary: %s
pl: Przeglądam katalog: %s

en: Scanning included file: %s
pl: Przegląd włączonego pliku: %s

en: Scanning tags.
pl: Rozpoznaję zaznaczniki.

en: Scanning: %s
pl: Rozpoznaję: %s

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
pl: Scrollbar Widget: Nie mogłem otrzymać rozmiarów rysunku na przycisku.

en: Search String
pl: Ciąg Szukany

en: Searching for "%s"
pl: Szukanie "%s"

en: Searching for "%s" in "%s"
pl: Szukanie "%s" w "%s"

en: Searching tags file %s
pl: Szukam w pliku zaznaczeń %s

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
pl: Wybrano %s%ld z %ld Wierszy; %ld z %ld Słów; %ld z %ld Znaków

en: Selection
pl: Wybór

en: Send expression failed.
pl: Wysłanie niepoprawnego wyrażenia nie powiodło się.

en: Sending to printer...
pl: Przesyłam do drukarki...

en: Show base class of
pl: Pokaż bazę klasy

en: Show class in hierarchy
pl: Pokaż klasę w hierarchii

en: Show class in restricted hierarchy
pl: Pokaż klasę w ograniczonej hierarchii

en: Show connections
pl: Pokaż połączenia

en: Show docu of
pl: Pokaż dokumentację dla

en: Show overridden member function
pl: Pokaż przepisaną funkcję członkową

en: Show size in Points
pl: Pokazuj wielkość w Punktach

en: Show source of
pl: Pokaż źródło dla

en: Show this message
pl: Pokaż dany meldunek

en: Signs for %s:
pl: Znaki dla %s:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Sniff: Error during write. Disconnected
pl: Sniff: Błąd w trakcie zapisu. Rozłączony

en: Sorry, help file "%s" not found
pl: Szkoda, nie ma pliku "%s" z pomocą

en: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
pl: Przykro mi, ta komenda jest wyłączona, bo nie mogłem załadować biblioteki Tcl.

en: Stack size increases
pl: Wielkość stosu wzrasta

en: Style:
pl: Styl:

en: Swap file "
pl: Plik wydzielania "

en: Swap file already exists!
pl: Wydział o już istnieje

en: Swap files found:
pl: Znalezione pliki wydzielania:

en: Syntax error in %s{...}
pl: Błąd składni w %s{...}

en: Tear off this menu
pl: Oderwij to menu

en: Terminal entry not found in termcap
pl: Nie ma opisu takiego terminala w termcap

en: Terminal entry not found in terminfo
pl: Nie ma opisu takiego terminala w terminfo

en: Testing the X display failed
pl: Test ekranu X nie powiódł się

en: Thanks for flying Vim
pl: Dzięki za lot Vim-em

en: The file was created on
pl: Ten plik został stworzony na

en: The only match
pl: Jedyne dopasowanie

en: The resource fork will be lost (use ! to override)
pl: Rozdział zasobów zostanie zatracony (wymuś przez !)

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
pl: Ta wersja VIM-a nie była skompilowanego z opcją różnic.

en: This cscope command does not support splitting the window.
pl: Ta komenda cscope nie wspomaga podzielenia okna.

en: Toggle implementation/definition
pl: Przełącz między implementacją/określeniem

en: Too many "+command" or "-c command" arguments
pl: Zbyt wiele argumentów "+command" lub "-c command"

en: Too many edit arguments
pl: Zbyt wiele argumentów

en: Top
pl: Góra

en: Trailing characters
pl: Nadstępne znaczki

en: Unable to read block 0 from
pl: Nie mogę odczytać bloku 0 z

en: Unable to register a command server name
pl: Nie mogę zarejestrować nazwy serwera komend

en: Unclosed expression sequence
pl: Niedomknięty ciąg wyrażeń

en: Undo
pl: Cofnij

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unknown option
pl: Nieznana opcja

en: Unknown register type %d
pl: Nieznany typ rejestru %d

en: Untitled
pl: Bez Tytułu

en: Up
pl: Góra

en: Usage: cs[cope] %s
pl: Zastosowanie: cs[cope] %s

en: Usage: cstag <ident>
pl: Zastosowanie: cstag <ident>

en: Use ":gui" to start the GUI
pl: Użyj ":gui" do odpalenia GUI

en: Use Vim version 3.0.
pl: Użyj Vim-a w wersji 3.0.

en: Use w or w>>
pl: Stosuj w lub w>>

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
pl: Używam CUT_BUFFER0 zamiast pustego wyboru

en: Using swap file "%s"
pl: Używam pliku wydzielania "%s"

en: VIM - ATTENTION
pl: VIM - UWAGA

en: VIM - Search and Replace...
pl: VIM - Szukaj i Zamieniaj...

en: VIM - Search...
pl: VIM - Szukaj...

en: VIM - Vi IMproved
pl: VIM - Vi rozbudowany

en: VIM Error
pl: VIM Błąd

en: VIM: Can't open window!
pl: VIM: Nie mogę otworzyć wizji!

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
pl: VIMRUN.EXE nie znaleziono w waszym $PATH.
    Zewnętrzne komendy nie będą pałzowały po wykonaniu.
    Patrz  :help wim32-vimrun  aby otrzymać więcej informacji.

en: Vim - Font Selector
pl: Vim - Wybór Czcionki

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
pl: Vim E458: Nie mogę zarezerwować składu założyć mapy kolorów, pewne kolory mogą być niezgodne

en: Vim Warning
pl: Vim Ostrzeżenie

en: Vim dialog
pl: VIM - Dialog...

en: Vim dialog...
pl: Dialog Vim-a...

en: Vim exiting with %d
pl: Vim kończy pracę z wynikiem %d

en: Vim is open source and freely distributable
pl: Vim jest open source i rozprowadzany darmowo

en: Vim: Caught %s event
pl: Vim: Załapał wydarzenie %s

en: Vim: Caught deadly signal
pl: Vim: Załapał śmiertelny

en: Vim: Caught deadly signal %s
pl: Vim: Załapał śmiertelny %s

en: Vim: Double signal, exiting
pl: Vim: Podwójny sygnał; zakończenie

en: Vim: Error reading input, exiting...
pl: Vim: Błąd podczas wczytywania wprowadzenia, kończę...

en: Vim: Finished.
pl: Vim: Zakończono.

en: Vim: Reading from stdin...
pl: Vim: Wczytywanie ze stdin...

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
pl: Vim: OSTRZEŻENIE: Wprowadzenie nie pochodzi od terminala

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
pl: Vim: OSTRZEŻENIE: Wyprowadzenie nie jest terminalem

en: Vim: preserving files...
pl: Vim: zachowuję plik...

en: W10: Warning: Changing a readonly file
pl: E10: OSTRZEŻENIE: Zmiany w pliku tylko odczytywalnym

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
pl: W11: OSTRZEŻENIE: Plik "%s" zmienił się od czasu rozpoczęcia edycji

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
pl: W12: OSTRZEŻENIE: Plik "%s" zmienił się od czasu rozpoczęcia edycji

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
pl: W13: OSTRZEŻENIE: Plik "%s" został stworzony po rozpoczęciu edycji

en: W14: Warning: List of file names overflow
pl: W14: OSTRZEŻENIE: Przelew listy nazw plików

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
pl: W15: OSTRZEŻENIE: Niewłaściwy separator wierszy, pewnie brak ^M

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
pl: W16: OSTRZEŻENIE: Tryb pliku "%s" zmienił się od czasu rozpoczęcia edycji

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
pl: OSTRZEŻENIE: Plik zmienił się od czasu ostatniego odczytu!!!

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
pl: OSTRZEŻENIE: wykryto Windows 95/98/ME

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
pl: OSTRZEŻENIE: Nieoczekiwane wejście w inny bufor (sprawdź auto-komendy)

en: Warning: terminal cannot highlight
pl: OSTRZEŻENIE: terminal nie wykonuje podkreśleń

en: While opening file "
pl: Podczas otwierania pliku "

en: Window position: X %d, Y %d
pl: Pozycja okna: X %d, Y %d

en: Word from other line
pl: Słowo z innego wiersza

en: Write partial file?
pl: Zapisać częściowy plik?

en: Writing viminfo file "%s"
pl: Zapisując plik viminfo "%s"

en: Xref has a
pl: Xref ma

en: Xref referred by
pl: Xref ma odniesienia od

en: Xref refers to
pl: Xref odnosi się do

en: Xref used by
pl: Xref użyte przez

en: YES
pl: TAK

en: Zero count
pl: Zerowy licznik

en: Zero length string
pl: Ciąg o zerowej długości

en: [CONVERSION ERROR]
pl: [BŁĄD W PRZEMIANIE]

en: [CR missing]
pl: [brak CR]'

en: [Deleted]
pl: [Skasowano]

en: [Device]
pl: [Przyrząd]

en: [Error List]
pl: [Lista Błędów]

en: [Incomplete last line]
pl: [Niekompletny ostatni wiersz]

en: [NL found]
pl: [znaleziono NL]

en: [NOT converted]
pl: [NIE przemienione]

en: [New File]
pl: [Nowy Plik]

en: [New file]
pl: [Nowy Plik]

en: [New]
pl: [Nowy]

en: [No File]
pl: [Brak Pliku]

en: [No file]
pl: [Brak pliku]

en: [No write since last change]
pl: [Brak zapisu od czasu ostatniej zmiany]

en: [Not edited]
pl: [Nie edytowany]

en: [Permission Denied]
pl: [Nie dozwolono]

en: [Preview]
pl: [Przegląd]

en: [READ ERRORS]
pl: [BŁĘDY W ODCZYCIE]

en: [Read errors]
pl: [Błąd odczytu]

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
pl: [wywołania] wszystkich re/malloc()-ów %lu, wszystkich free()-ów %lu

en: [converted]
pl: [przemienione]

en: [crypted]
pl: [zakodowane]

en: [dos format]
pl: [format dos-a]

en: [file ..]       edit specified file(s)
pl: [plik ..]       edytuj zadane pliki

en: [help]
pl: [pomoc]

en: [long lines split]
pl: [długie wiersze rozdzielane]

en: [mac format]
pl: [format mac-a]

en: [readonly]
pl: [tylko odczyt]

en: [string too long]
pl: [ciąg zbyt długi]

en: [unix format]
pl: [format unix-a]

en: and run diff with the original file to check for changes)
pl: i wykonać diff z oryginalnym plikiem aby sprawdzić zmiany)

en: at bottom of tag stack
pl: na dole stosu zaznaczeń

en: at top of tag stack
pl: na górze stosu zaznaczeń

en: attempt to refer to deleted buffer
pl: próba odniesienia do skasowanego bufora

en: attempt to refer to deleted window
pl: próba odniesienia do skasowanego okna

en: autocommand %s
pl: auto-komenda %s

en: by
pl: przez

en: by Bram Moolenaar et al.
pl: Autor: Bram Moolenaar i Inni.

en: calling %s
pl: wywołuję %s

en: can't delete OutputObject attributes
pl: nie mogę skasować atrybutów OutputObject

en: can't read output of 'charconvert'
pl: nie mogę odczytać wyjścia z 'charconvert'

en: can't select fontset
pl: nie mogę ustawić zestawu czcionek

en: can't select wide font
pl: nie mogę wybrać szerokiego zestawu czcionek

en: cannot change console mode ?!
pl: nie mogę zmienić trybu konsoli ?!

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
pl: nie mogę stworzyć bufora/wizji komendy: obiekt jest kasowany

en: cannot delete line
pl: nie mogę skasować wiersza

en: cannot get line
pl: nie mogę znaleźć wiersza

en: cannot insert line
pl: nie mogę wprowadzić wiersza

en: cannot insert/append line
pl: nie mogę wprowadzić/dołączyć wiersza

en: cannot open
pl: nie mogę otworzyć

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
pl: nie mogę zarejestrować wstecznego wywołania komendy: bufor/wizje już została skasowana

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
pl: nie mogę zarejestrować wstecznego wywołania komendy: brak odniesienia do bufora/wizji

en: cannot replace line
pl: nie mogę zamienić wiersza

en: cannot save undo information
pl: nie mogę zachować informacji cofania

en: cannot set line(s)
pl: nie mogę nastawić wiersza

en: cannot yank; delete anyway
pl: pomimo tego, że nie mogę przekopiować kasuję

en: close
pl: zamknij

en: comma required
pl: wymagany przecinek

en: connected
pl: podłączony

en: contains unprintable character
pl: zawiera niewyświetlalny znaczek

en: continuing in %s
pl: kontynuacja w %s

en: could not source "%s"
pl: nie mogłem pobrać "%s"

en: couldn't malloc
pl: nie mogłem malloc-ować

en: cs_create_connection exec failed
pl: wykonanie cs_create_connection nie powiodło się

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
pl: cs_create_connection: fdopen dla fr_fp nie powiodło się

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
pl: cs_create_connection: fdopen dla to_fp nie powiodło się

en: cscope commands:
pl: komendy cscope:

en: cscope connection %s closed
pl: połączenie %s z cscope ostało zamknięte

en: cscope connection closed
pl: połączenie z cscope zostało zamknięte

en: cursor position outside buffer
pl: pozycja kursora poza buforem

en: defaulting to '
pl: domyślnie jest '

en: deleted block 1?
pl: bloku nr 1 skasowany?

en: digit expected
pl: oczekiwana cyfra

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
pl: nie wychodź edytora, dopóki plik nie został poprawnie zapisany!

en: duplicate cscope database not added
pl: duplikatu bazy danych cscope nie dodano

en: error list %d of %d; %d errors
pl: lista błędów %d z %d; %d błędów

en: error reading cscope connection %d
pl: błąd odczytu połączenia z cscope %d

en: expressions disabled at compile time
pl: wyrażenia wyłączone podczas kompilacji

en: fatal error in cs_manage_matches
pl: fatalny błąd w cs_manage_matches

en: file
pl: plik

en: filename / context / line
pl: nazwa   / kontekst / wiersz

en: finished sourcing %s
pl: skończono pobieranie %s

en: freeing %ld lines
pl: zwalniam %ld wierszy

en: function
pl: funkcja

en: help
pl: pomoc

en: in path ---
pl: w tropie ---

en: invalid attribute
pl: niepoprawny atrybut

en: invalid buffer number
pl: niewłaściwy numer bufora

en: invalid expression
pl: niepoprawne wyrażenie

en: invalid mark name
pl: niepoprawna nazwa zaznaczenia

en: is a directory
pl: jest katalogiem

en: is not a file
pl: nie jest plikiem

en: is not a file or writable device
pl: nie jest plikiem lub zapisywalnym przyrządem

en: is read-only (use ! to override)
pl: jest tylko do odczytu (wymuś poprzez !)

en: keyboard interrupt
pl: przerwanie klawiatury

en: line %4ld:
pl: wiersz %4ld:

en: line %ld
pl: wiersz %ld

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
pl: wiersz %ld z %ld --%d%%-- kol

en: line %ld: %s
pl: wiersz %ld: %s

en: line %ld: could not source "%s"
pl: wiersz: %ld nie mogłem pobrać "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
pl: wiersz %ld: pobieranie "%s"

en: line number out of range
pl: numer wiersza poza zakresem

en: logoff
pl: wyloguj

en: mark not set
pl: znacznik nienastawiony

en: match %d
pl: pasuje %d

en: match %d of %d
pl: pasuje %d z %d

en: maximal
pl: maksymalnie

en: maximum number of cscope connections reached
pl: wyczerpano maksymalną liczbę połączeń cscope

en: mch_get_shellsize: not a console??
pl: mch_get_shellsize: nie jest konsolą??

en: minimal
pl: minimalnie

en: new shell started
pl: odpalono nową powłokę

en: no
pl: nie

en: no :source file name to substitute for "<sfile>"
pl: brak nazwy pliku :source do postawienia pod "<sfile>"

en: no autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
pl: brak numeru bufora autokomend do podstawienia pod  "<abuf>"

en: no autocommand file name to substitute for "<afile>"
pl: brak nazwy pliku autokomend do podstawienia pod "<afile>"

en: no autocommand match name to substitute for "<amatch>"
pl: brak nazwy dopasowania autokomend pod "<amatch>"

en: no cscope connections
pl: brak połączenia z cscope

en: no cscope connections
pl: brak połączeń z cscope

en: no such buffer
pl: nie ma tego bufora

en: no such window
pl: nie ma takiej wizji

en: no syncing
pl: brak synchronizacji

en: not
pl: nie

en: not found
pl: nie znaleziono

en: not found in 'runtimepath': "%s"
pl: nie znaleziono w 'runtimepath': "%s"

en: not implemented yet
pl: obecnie nie zaimplementowano

en: nothing selected
pl: niczego nie wybrano

en: pe_line_count is zero
pl: pe_line_count wynosi zero

en: readonly attribute
pl: atrybut tylko odczytywalny

en: recording
pl: zapis

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
pl: zamień na %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: row %d column %d
pl: wiersz %d kolumna %d

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
pl: szukanie dobiło KOŃCA; kontynuacja od GÓRY

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
pl: szukanie dobiło GÓRY; kontynuacja od KOŃCA

en: shell
pl: powłoka

en: shell returned %d
pl: powłoka zwróciła %d

en: shutdown
pl: zakończ

en: softspace must be an integer
pl: softspace musi być liczbą całkowitą

en: sourcing "%s"
pl: pobranie "%s"

en: stack_idx should be 0
pl: stack_idx powinien być 0

en: stat(%s) error: %d
pl: stat(%s) błąd: %d

en: string cannot contain newlines
pl: ciąg nie może zawierać przełamań wiersza

en: syncing on C-style comments
pl: synchronizacja na komentarzach w stylu C

en: syncing starts
pl: zaczynana synchronizacja

en: tag %d of %d%s
pl: zaznacznik %d z %d%s

en: tagname
pl: nazwa zaznacznika

en: too many items
pl: zbyt wiele członków

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
pl: wprowadź :help cp-default<Enter>  dla informacji to tym

en: type  :help iccf<Enter>       for information
pl: wprowadź :help iccf<Enter>        dla informacji to tym

en: type  :help version6<Enter>   for version info
pl: wprowadź :help version6<Enter>    dla informacji o wersji

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
pl: wprowadź :help windows95<Enter>   dla informacji to tym

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
pl: wprowadź :help<Enter>  lub  <F1>  pomoc na bieżąco

en: type  :q<Enter>               to exit
pl: wprowadź :q<Enter>                zakończenie programu

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
pl: wprowadź :set nocp<Enter>         wartości domyślne Vim-a

en: unbalanced groups
pl: niewybalansowane grupy

en: unknown cscope search type
pl: nieznany typ szukania cscope

en: unknown flag:
pl: nieznana flaga:

en: unknown option
pl: nieznana opcja

en: unknown vimOption
pl: nieznane vimOption

en: version
pl: wersja

en: vim error
pl: błąd vim-a

en: vim_SelFile: can't get current directory
pl: vim_SelFile: katalog roboczy niedostępny

en: vim_SelFile: can't get font %s
pl: vim_SelFile: nie mogę otrzymać czcionki %s

en: vim_SelFile: can't return to current directory
pl: vim_SelFile: nie mogę powrócić do bieżącego katalogu

en: viminfo: %s in line:
pl: viminfo: %s w wierszu:

en: with (classic) GUI.
pl: z (klasycznym) GIU.

en: with BeOS GUI.
pl: z BeOS GIU.

en: with Carbon GUI.
pl: z Carbon GIU.

en: with Cocoa GUI.
pl: z Cocoa GIU.

en: with GTK GUI.
pl: z GTK GIU.

en: with GTK-GNOME GUI.
pl: z GTK-GNOME GIU.

en: with GUI.
pl: z GIU.

en: with Photon GUI.
pl: z Photon GIU.

en: with X11-Athena GUI.
pl: z X11-Athena GIU.

en: with X11-Motif GUI.
pl: z X11-Motif GIU.

en: without GUI.
pl: bez GIU.

en: write error (file system full?)
pl: błąd w zapisie (może system plików jest przepełniony?)

en: write error, conversion failed
pl: błąd w zapisie, nieudana przemiana

en: writelines() requires list of strings
pl: writelines() wymaga listy ciągów
