vim-6.0 - en to cs translation catalogue (1261 entries)

en: 			  (Unimplemented)
cs: 			  (není implementováno)

en: 
    	Last set from
cs: 
    	Naposledy nastavena z

en: 
    
    Arguments:
cs: 
    
    Argumenty:

en: 
    
    usage:
cs: 
    
    použití:

en: 
              modified:
cs: 
              datum změny:

en: 
             [not usable on this computer]
cs: 
             [nepoužitelné na tomto počítači]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
cs: 
             [nepoužitelné s touto verzí Vim]

en: 
             host name:
cs: 
             název počítače:

en: 
             user name:
cs: 
             uživatelské jméno:

en: 
            process ID:
cs: 
            ID procesu :

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
cs: 
        Jméno       Args Rozsah Úplnost  Definice

en: 
       or:
cs: 
       nebo

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
cs: 
      # CÍL tag        START řádek  v souboru/textu

en: 
     jump line  col file/text
cs: 
     skok řádek sloupec soubor/text

en: 
    # %s History (newest to oldest):
cs: 
    # Historie %s (počínaje nejnovější položkou):

en: 
    # Buffer list:
cs: 
    # Seznam bufferů:

en: 
    # File marks:
cs: 
    # Souborové značky:

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
cs: 
    # Historie značek v souborech (počínaje nejnovější položkou):

en: 
    # Jumplist (newest first):
cs: 
    # Seznam skoků (počínaje nejnovější položkou):

en: 
    # Last Substitute String:
    $
cs: 
    # Poslední nahrazující řetězec:
    $

en: 
    # Registers:
cs: 
    # Registry:

en: 
    # global variables:
cs: 
    # globální proměnné:

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
cs: 
    (1) Soubor může být editován jiným programem.
        Je-li tomu tak, pak si dejte pozor, aby jste po uložení změn
        neměli dvě různé verze téhož souboru.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
cs: 
    (2) Editace tohoto souboru byla přerušena nečekaným ukončením programu.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
cs: 
    (Zvažte uložení tohoto souboru pod jiným názvem

en: 
    --- Auto-Commands ---
cs: 
    --- Automatické příkazy ---

en: 
    --- Global option values ---
cs: 
    --- Nastavení globálních voleb ---

en: 
    --- Local option values ---
cs: 
    --- Nastavení lokálních voleb ---

en: 
    --- Menus ---
cs: 
    --- Nabídky ---

en: 
    --- Options ---
cs: 
    --- Volby ---

en: 
    --- Registers ---
cs: 
    --- Registry ---

en: 
    --- Signs ---
cs: 
    --- Znaky ---

en: 
    --- Syntax items ---
cs: 
    --- Předměty syntaxe ---

en: 
    --- Syntax sync items ---
cs: 
    --- Položky synchronizace syntaxe ---

en: 
    --- Terminal codes ---
cs: 
    --- Kódy terminálu ---

en: 
    --- Terminal keys ---
cs: 
    --- Klávesy terminálu ---

en: 
    16 bit MS-DOS version
cs: 
    16 bitová MS-DOS verze

en: 
    32 bit MS-DOS version
cs: 
    32 bitová verze pro MS Windows

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
cs: 
    Přepínače pro gvim (Athena verzi):

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
cs: 
    Přepínače pro gvim (GTK+ verzi):

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
cs: 
    Přepínače pro gvim (Motif verzi):

en: 
    Arguments recognised by gvim (RISC OS version):
cs: 
    Přepínače pro gvim (RISC OS verzi):

en: 
    Big version
cs: 
    velká verze

en: 
    Cannot create pipes
cs: 
    Nelze vytvořit roury

en: 
    Cannot execute shell
cs: 
    nelze spustit shell

en: 
    Cannot execute shell sh
cs: 
    Nelze spustit sh shell

en: 
    Cannot fork
cs: 
    Volání fork selhalo

en: 
    Command terminated
cs: 
    Příkaz ukončen

en: 
    Compiled
cs: 
    přeložil

en: 
    Found a swap file by the name "
cs: 
    Nalezen odkládací soubor se jménem "

en: 
    Huge version
cs: 
    maximální verze

en: 
    Included patches:
cs: 
    Použité záplaty:

en: 
    MS-Windows 16 bit version
cs: 
    16 bitová verze pro MS Windows

en: 
    MS-Windows 16/32 bit GUI version
cs: 
    16/32 bitová GUI verze pro MS Windows

en: 
    MS-Windows 32 bit GUI version
cs: 
    32 bitová GUI verze pro MS Windows

en: 
    MS-Windows 32 bit console version
cs: 
    32 bitová verze pro MS Windows konzolu

en: 
    MacOS X (unix) version
cs: 
    MacOS X (unix) verze

en: 
    MacOS X version
cs: 
    MacOS X verze

en: 
    MacOS version
cs: 
    MacOS verze

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
cs: 
    Možná nedošlo k žádným změnám, nebo Vim neaktualizoval odkládací soubor.

en: 
    More info with: "vim -h"
cs: 
    Podrobnější informace získáte pomocí "vim -h"

en: 
    Normal version
cs: 
    normální verze

en: 
    RISC OS version
cs: 
    RISC OS verze

en: 
    Send failed.
cs: 
    Předání výrazu selhalo.

en: 
    Send failed. Trying to execute locally
cs: 
    Předání selhalo. Zkouším provést lokálně

en: 
    Sending message to terminate child process.
cs: 
    Posílám signál k ukončení synovského procesu.

en: 
    Small version
cs: 
    malá verze

en: 
    Tiny version
cs: 
    minimální verze

en: 
    Vim: Got X error
cs: 
    Vim: chyba X11

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
cs: 
    VAROVÁNÍ: Obsah původního souboru může být ztracen či poškozen

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
cs: 
    [bajtů] celkem uvolněno-alokováno %lu-%lu, využito %lu, maximální využití %lu

en: 
    mark line  col file/text
cs: 
    značka řádek  sloupec soubor/text

en: 
    shell returned
cs: 
     návratová hodnota shellu

en: 
    syncing on items
cs: 
    synchronizuji předměty

en:              dated:
cs:              datum vytvoření:

en:           owned by:
cs:           vlastník:

en:          [cannot be opened]
cs:          [nelze otevřít]

en:          [cannot be read]
cs:          [nelze přečíst]

en:          [does not look like a Vim swap file]
cs:          [nevypadá jako odkládací soubor Vim]

en:          [from Vim version 3.0]
cs:          [od Vim verze 3.0]

en:          file name:
cs:          název souboru:

en:       -- none --
cs:       -- žádné --

en:       NEWER than swap file!
cs:       NOVĚJŠÍ než odkládací soubor!

en:       user exrc file: "
cs:       uživatelský exrc soubor: "

en:      user vimrc file: "
cs:      uživatelský vimrc soubor: "

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
cs:     Je-li tomu tak, pak použijte ":recover" či "vim -r

en:     If you did this already, delete the swap file "
cs:     Pokud jste tak již učinil, tak smažte odkládací soubor "

en:     Quit, or continue with caution.
cs:     Ukončete program, nebo opatrně pokračujte v editaci.

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
cs:     řádek=%ld id=%d jméno=%s

en:     system menu file: "
cs:     systémový soubor s menu: "

en:     user gvimrc file: "
cs:     uživatelský gvimrc soubor: "

en:    #   line
cs:    #   řádek

en:    In current directory:
cs:    V aktuálním adresáři:

en:    In directory
cs:    V adresáři

en:    Using specified name:
cs:    Se zadaným názvem:

en:    dated:
cs:    datum vytvoření:

en:    host name:
cs:    název počítače:

en:    system vimrc file: "
cs:    systémový vimrc soubor: "

en:   # pri kind tag
cs:   # pri typ tag

en:   (Already listed)
cs:   (Již vypsáno)

en:   2nd user exrc file: "
cs:   druhý uživatelský exrc soubor: "

en:   DEBUG BUILD
cs:   PODPORA LADĚNÍ

en:   Features included (+) or not (-):
cs:  Vlastnosti zahrnuté (+) a nezahrnuté (-):

en:   NOT FOUND
cs:  NENALEZENY

en:   Using tag with different case!
cs:   Používám tag s písmeny jiné velikosti!

en:   fall-back for $VIM: "
cs:   implicitní hodnota $VIM:"

en:   system gvimrc file: "
cs:   systémový gvimrc soubor: "

en:  # pid    database name                       prepend path
cs:  # pid    název databáze                      předpona cesty

en:  (Interrupted)
cs: (Přerušeno)

en:  (RET/BS: line, SPACE/b: page, d/u: half page, q: quit)
cs:  (RET/BS: řádek, MEZERNÍK/b: stránka, d/u: 0.5 stránky, q: konec)

en:  (RET: line, SPACE: page, d: half page, q: quit)
cs:  (RET: řádek, MEZERNÍK: stránka, d: 0.5 stránky, q: konec)

en:  (includes previously listed match)
cs:  (včetně již vypsaných shod)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
cs:  (insert) Rolování (^E/^Y)

en:  (line deleted)
cs:  (řádek smazán)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
cs:  (replace) Rolování (^E/^Y)

en:  (still running)
cs:  (stále aktivní)

en:  2nd user vimrc file: "
cs:  druhý uživatelský vimrc soubor: "

en:  3rd user vimrc file: "
cs:  třetí uživatelský vimrc soubor: "

en:  Adding
cs: Přidávám

en:  BLOCK
cs:  BLOK

en:  CONVERSION ERROR
cs:  CHYBA PŘEVODU

en:  Command-line completion (^V/^N/^P)
cs:  Doplňování příkazové řádky (^I/^N/^P)

en:  Copy %d of %d
cs:  Kopie %d z %d

en:  Definition completion (^D/^N/^P)
cs:  Doplňování definic (^D/^N/^P)

en:  Dictionary completion (^K/^N/^P)
cs:  Doplňování podle slovníku (^K/^N/^P)

en:  FAILED
cs:  se nezdařilo

en:  File name completion (^F/^N/^P)
cs:  Doplňování názvů souborů (^F/^N/^P)

en:  Hebrew
cs:  hebrejský

en:  Keyword Local completion (^N/^P)
cs:  Lokální doplňování klíčových slov (^N/^P)

en:  Keyword completion (^N/^P)
cs:  Doplňování klíčových slov (^N/^P)

en:  LINE
cs:  ŘÁDEK

en:  Path pattern completion (^N/^P)
cs:  Doplňování vzoru cest (^N/^P)

en:  SELECT
cs:  SHODY

en:  Tag completion (^]/^N/^P)
cs:  Doplňování tagů (^I/^N/^P)

en:  Thesaurus completion (^T/^N/^P)
cs:  Doplňování podle tezauru (^T/^N/^P)

en:  VISUAL
cs:  VIZUÁLNÍ

en:  Whole line completion (^L/^N/^P)
cs:  Doplňování celých řádků (^L/^N/^P)

en:  [Modified]
cs:  [Změněný]

en:  [a]
cs:  [p]

en:  [w]
cs:  [u]

en:  ^X mode (^E/^Y/^L/^]/^F/^I/^K/^D/^V/^N/^P)
cs:  ^X režim (^E/^Y/^L/^]/^F/^I/^K/^D/^V/^N/^P)

en:  appended
cs:  připojen

en:  cannot be used on this computer.
cs:  nelze použít na tomto počítači.

en:  cannot be used with this version of Vim.
cs:  nelze použít s touto verzí Vim.

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
cs:   implicitní hodnota $VIMRUNTIME: "

en:  in Win32s mode
cs:  ve Win32s režimu

en:  info
cs:  informace

en:  kind file
cs:  typ soubor

en:  lines before top line
cs:  řádků před začátkem

en:  marks
cs:  značky

en:  on %ld lines
cs:  na %ld řádcích

en:  on 1 line
cs:  na jednom řádku

en:  or more
cs:  nebo více

en:  returned
cs:  návratová hodnota shellu

en:  vim [arguments]
cs: vim [přepínače]

en:  with OLE support
cs:  s OLE podporou

en:  written
cs:  uložen

en: "
        to avoid this message.
cs: "
        a tato zpráva se již nebude objevovat.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
cs: "
        pro odstranění změn (viz ":help recovery)".

en: " already exists!
cs: " již existuje!

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
cs: # Tento viminfo soubor byl vytvořen editorem Vim %s.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
cs: # Hodnota volby 'encoding' v době uložení tohoto souboru

en: # You may edit it if you're careful!
cs: # Pokud budete opatrný, můžete jej upravovat.

en: %-5s: %-30s (Usage: %s)
cs: %-5s: %-30s (Použití: %s)

en: %2d %-5ld  %-34s  <none>
cs: %2d %-5ld  %-34s  <žádný>

en: %3d  %s %s  line %ld
cs: %3d  %s %s  řádek %ld

en: %d buffers deleted
cs: Počet smazaných bufferů: %d

en: %d buffers unloaded
cs: Počet deaktivovaných bufferů: %d

en: %d buffers wiped out
cs: Počet zahozených bufferů: %d

en: %d files to edit
cs: počet souborů pro editaci: %d

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
cs: Ještě zbývají soubory k editaci (%d). Chcete přesto ukončit editor?

en: %d of %d edited
cs: %d z %d editováno

en: %ld Cols;
cs: řádků: %ld;

en: %ld changes
cs: počet změn: %ld

en: %ld characters
cs: %ld znaků,

en: %ld fewer lines
cs: počet smazaných řádků: %ld

en: %ld lines %sed %d times
cs: Počet řádků: %ld (posunutých pomocí %s %d-krát)

en: %ld lines %sed 1 time
cs: Počet řádků: %ld (posunutých jednou pomocí %s)

en: %ld lines --%d%%--
cs: řádků: %ld --%d%%--

en: %ld lines changed
cs: počet řádek se změněnou velikostí písmen: %ld

en: %ld lines filtered
cs: Počet filtrovaných řádků: %ld

en: %ld lines indented
cs: počet odsazených řádků: %ld

en: %ld lines moved
cs: Počet přesunutých řádků: %ld

en: %ld lines to indent...
cs: počet řádků k odsazení: %ld

en: %ld lines yanked
cs: počet zkopírovaných řádků: %ld

en: %ld lines,
cs: %ld řádků,

en: %ld more lines
cs: počet nových řádků: %ld

en: %ld substitutions
cs: %ld nahrazení

en: %s Auto commands for "%s"
cs: %s automatické příkazy pro "%s"

en: %s is not a directory or a valid cscope database
cs: %s není ani adresářem ani správnou cscope databází

en: %s returning "%s"
cs: dokončeno provádění %s. Návratová hodnota "%s"

en: %s returning #%ld
cs: dokončeno provádění %s. Návratová hodnota #%ld

en: &OK
    &Cancel
cs: &OK
    &Zrušit

en: &OK
    &Load File
cs: &OK
    &Nahrát soubor

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
cs: &Otevřít pouze pro čtení
    &Pokračovat v editaci
    O&bnovit soubor
    &Konec

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Delete it
cs: &Otevřít pouze pro čtení
    &Pokračovat v editaci
    O&bnovit soubor
    &Konec
    &Smazat

en: &Yes
    &No
cs: &Ano
    &Ne

en: &Yes
    &No
    &Cancel
cs: &Ano
    &Ne
    &Zrušit

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
cs: &Ano
    &Ne
    &Uložit vše
    Zahodit &vše
    &Zrušit

en: ' not known. Available builtin terminals are:
cs: ' není znám. Dostupné vestavěné terminály:

en: 'backupext' and 'patchmode' are equal
cs: volby 'backupext' a 'patchmode' mají stejnou hodnotu

en: 'columns' is not 80, cannot execute external commands
cs: 'columns' není 80, nelze spustit externí příkaz

en: 'commentstring' must be empty or contain %s
cs: volba `commentstring` musí být buď prázdná nebo nastavená na %s

en: 'dictionary' option is empty
cs: volba 'dictionary' je prázdná

en: 'history' option is zero
cs: 'volba 'history' je nastavena na nulu

en: 'readonly' option is set for "%.*s".
    Do you wish to write anyway?
cs: Pro "%.*s" je nastavena volba 'readonly'.
    Přejete si ji potlačit?

en: 'thesaurus' option is empty
cs: volba 'thesaurus' je prázdná

en: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
cs: hodnota volby 'winheight' nesmí být menší než hodnota volby 'winminheight'

en: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
cs: hodnota volby 'winwidth' nesmí být menší než hodnota volby 'winminwidth'

en: (%d of %d)%s%s:
cs: (%d/%d)%s%s:

en: (+%ld for BOM)
cs: (+%ld pro BOM)

en: (Interrupted)
cs: (Přerušeno)

en: (Invalid)
cs: (Chybný)

en: +			Start at end of file
cs: +			Nastaví kurzor na konec souboru

en: +-%s%3ld lines:
cs: +-%s%3ld řádků:

en: +--%3ld lines folded
cs: počet řádků v záhybu: %3ld

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
cs: +<řádek>		Nastaví kurzor na <řádek>

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
cs: +reverse		Nepoužije reverzní barvy (také +rv)

en: ,
    or the file has been damaged.
cs: ,
    nebo byl soubor poškozen.

en: -               read text from stdin
cs: -                    číst text ze standardního vstupu

en: --			Only file names after this
cs: --			Mohou následovat pouze názvy souborů

en: -- More --
cs: -- Pokračování --

en: -- Searching...
cs: -- Hledám...

en: --- Included files
cs: --- Vložené soubory

en: --Deleted--
cs: --Vymazáno--

en: --No lines in buffer--
cs: --Buffer neobsahuje žádný řádek--

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
cs: --cmd <příkaz>	Po nahrání prvního souboru vykoná <příkaz>

en: --columns <number>	Initial width of window in columns
cs: --columns <počet>	<počet> sloupců na okno

en: --help		Show Gnome arguments
cs: --help		Vypíše Gnome přepínače

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
cs: --noplugin		Nenahraje 'plugin' skripty

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server and exit
cs: --remote <soubory>	Edituje <soubory> na Vim serveru a skončí

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
cs: --remote-expr <výraz>	Provede <výraz> na serveru a zobrazí výsledek

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
cs: --remote-send <klávesy>	Předá <klávesy> Vim serveru a skončí

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
cs: --remote-wait <soubory> Jako --remote, ale čeká na soubory k editaci

en: --rows <number>	Initial height of window in rows
cs: --rows <počet>	<počet> řádků na okno

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
cs: --serverlist		Vypíše seznam dostupných Vim serverů a skončí

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
cs: --servername <jméno>	Zašle serveru <jméno>/stane se Vim serverem <jméno>

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
cs: --socketid <xid>	Otevře Vim uvnitř jiného GTK widgetu

en: --version		print version information and exit
cs: --version		vypíše informace o verzi a skončí

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
cs: -C			Kompatabilní s Vi: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
cs: -D			Ladící režim

en: -F			start in Farsi mode
cs: -F			nastartuje ve Farsi režimu

en: -H			start in Hebrew mode
cs: -H			nastartuje v hebrejském režimu

en: -L			Same as -r
cs: -L			Stejné jako -r

en: -M			Modifications in text not allowed
cs: -M			Změny (ukládání souborů) zakázány

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
cs: -N			Kompatibilita s Vi vypnuta: 'nocompatible'

en: -O[N]		like -o but split vertically
cs: -O[N]		Jako -o but split vertically

en: -R			Readonly mode (like "view")
cs: -R			Režim pouze_pro_čtení (jako "view")

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
cs: -S <sezení>		Po nahrání prvního souboru vykoná příkazy v souboru <sezení>

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
cs: -T <terminál>	Nastaví typ terminálu na <terminál>

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
cs: -U <gvimrc>		Použije <gvimrc> místo jakéhokoliv .gvimrc

en: -V[N]		Verbose level
cs: -V[N]		Úroveň výpisu hlášek

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
cs: -W <skript>		Uloží všechny napsané příkazy do souboru <skript>

en: -X			Do not connect to X server
cs: -X			Nepřipojí se k X serveru

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
cs: -Z			Omezený režim (stejné jako "rvim")

en: -b			Binary mode
cs: -b			Binární režim

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
cs: -background <barva>	Nastaví <barvu> pozadí (také -bg)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
cs: -boldfont <písmo>	Nastaví <písmo> pro zvýrazněný text

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
cs: -borderwidth <šířka>	Nastaví <šířku> okrajů (také -bw)

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
cs: -c <příkaz>		Po nahrání prvního souboru vykoná <příkaz>

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
cs: -d			Diff režim (stejné jako "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
cs: -dev <zařízení>		Použít <zařízení> pro I/O

en: -display <display>	Connect vim to this particular X-server
cs: -display <display>	Spustí vim na daný X-server

en: -display <display>	Run vim on <display>
cs: -display <display>	Spustí vim na <display>

en: -display <display>	Run vim on <display> (also: --display)
cs: -display <display>	Spustí vim na <display> (také --display)

en: -e			Ex mode (like "ex")
cs: -v			Ex mód (stejné jako "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
cs: -f			Nebude používat newcli pro otevření okna

en: -f			Foreground: Don't fork when starting GUI
cs: -f			Popředí: při startu GUI se neoddělí od shellu

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
cs: -font <písmo>		Nastaví <písmo> normálního textu (také -fn)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
cs: -foreground <barva>	Nastaví <barvu> popředí (také -fg)

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
cs: -g			spustit v GUI režimu (stejné jako "gvim")

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
cs: -geometry <geometrie>	Nastaví <geometrii> (také -geom)

en: -h			print Help (this message) and exit
cs: -h			Vypíše tuto nápovědu a skončí

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
cs: -i <viminfo>		Použije <viminfo> místo jakéhokoliv .viminfo

en: -iconic		Start vim iconified
cs: -iconic		Spustí vim minimalizované

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
cs: -italicfont <písmo>	Nastaví <písmo> pro kurzívu

en: -l			Lisp mode
cs: -l			Lisp režim

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
cs: -m			Změny (ukládání souborů) zakázány

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
cs: -menuheight <výška>	Nastaví <výšku> nabídky (také -mh)

en: -n			No swap file, use memory only
cs: -n			Nebude vytvářet odkládací soubor, bude používat pouze paměť

en: -name <name>		Use resource as if vim was <name>
cs: -name <název>		Použije resource jako by vim měl <název>

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
cs: -o[N]		Otevře N oken (implicitně jedno pro každý soubor)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
cs: -q [chybový soubor]  editovat soubor na místě výskytu první chyby

en: -r			List swap files and exit
cs: -r			Vypíše seznam odkládacích souborů a skončí

en: -r (with file name)	Recover crashed session
cs: -r název souboru	Obnoví přerušené sezení

en: -register		Register this gvim for OLE
cs: -register		přihlásit gvim na OLE

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
cs: -reverse		Použije reverzní barvy (také -rv)

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
cs: -s			Tichý (dávkový) režim (pouze pro "ex")

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
cs: -s <skript>		Načte příkazy normálního módu ze <skriptu>

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
cs: -scrollbarwidth <šířku> Nastaví <šířku> posunovací lišty (také: -sw)

en: -t tag          edit file where tag is defined
cs: -t TAG          editovat soubor na místě definice TAGU

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
cs: -u <vimrc>		Použije <vimrc> místo jakéhokoliv .vimrc

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
cs: -register		odhlásit gvim z OLE

en: -v			Vi mode (like "vi")
cs: -v			Vi mód (stejné jako "vi")

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
cs: -w <skript>		Připojí všechny napsané příkazy do souboru <skript>

en: -x			Edit encrypted files
cs: -x			Editace zašifrovaných souborů

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
cs: -xrm <resource>	Nastaví zadaný <resource>

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
cs: -v			Snadný režim (stejné jako "evim", žádné módy )

en: ...(truncated)
cs: ...(kráceno)

en: 1 buffer deleted
cs: Počet smazaných bufferů: 1

en: 1 buffer unloaded
cs: Počet deaktivovaných bufferů: 1

en: 1 buffer wiped out
cs: Počet zahozených bufferů: 1

en: 1 change
cs: počet změn: 1

en: 1 character
cs: 1 znak

en: 1 line %sed %d times
cs: Počet řádků posunutých pomocí %s %d-krát : 1

en: 1 line %sed 1 time
cs: počet řádků posunutých jednou pomocí %s : 1

en: 1 line --%d%%--
cs: řádků: --%d%%--

en: 1 line changed
cs: počet řádek se změněnou velikostí písmen: 1

en: 1 line indented
cs: počet řádků k odsazení: 1

en: 1 line less
cs: počet smazaných řádků: 1

en: 1 line moved
cs: počet přesunutých řádků: 1

en: 1 line yanked
cs: počet zkopírovaných řádků: 1

en: 1 line,
cs: 1 řádek,

en: 1 more line
cs: počet nových řádků: 1

en: 1 substitution
cs: 1 nahrazení

en: 2nd user gvimrc file: "
cs: druhý uživatelský gvimrc soubor: "

en: 3rd user gvimrc file: "
cs: třetí uživatelský gvimrc soubor: "

en: :break without :while
cs: :break bez odpovídajícího :while

en: :continue without :while
cs: :continue bez odpovídajícího :while

en: :else without :if
cs: :else bez odpovídajícího :if

en: :elseif without :if
cs: :elseif bez odpovídajícího :if

en: :endif without :if
cs: :endif bez odpovídajícího :if

en: :endwhile without :while
cs: :endwhile bez odpovídajícího :while

en: :if nesting too deep
cs: vnoření :if je příliš hluboké

en: :while nesting too deep
cs: vnoření :while je příliš hluboké

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
cs: <%s>%s%s  %d,  šestnáctkově %02x,  osmičkově %03o

en: <buffer object (deleted) at %8lX>
cs: <buffer objekt (smazán) na %8lX>

en: <cannot open>
cs: <nelze otevřít>

en: <window %d>
cs: <okno %d>

en: <window object (deleted) at %.8lX>
cs: <objekt okna (smazán) na %8lX>

en: <window object (unknown) at %.8lX>
cs: <objekt okna (neznámý) na %8lX>

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
cs: od ??? po ???END mohou být řádky pomíchané

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
cs: od ??? po ???END mohou být vložené/smazané řádky

en: ???BLOCK MISSING
cs: ???CHYBÍ BLOK

en: ???EMPTY BLOCK
cs: ???PRÁZDNÝ BLOK

en: ???END
cs: ???KONEC

en: ???LINE COUNT WRONG
cs: ???CHYBNÝ POČET ŘÁDKŮ

en: ???LINES MISSING
cs: ???CHYBĚJÍCÍ ŘÁDKY

en: ???MANY LINES MISSING
cs: ???CHYBÍ MNOHO ŘÁDKŮ

en: A preview window already exists
cs: Okno náhledu již existuje

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
cs: ANCHOR_BUF_SIZE je příliš malá.

en: Add a new database
cs: Přidat novou databázi

en: Added cscope database %s
cs: Přidána cscope databáze %s

en: All
cs: Vše

en: All cscope databases reset
cs: Všechny cscope databáze resetovány

en: All included files were found
cs: Všechny vložené soubory byly nalezeny

en: Already only one window
cs: Již existuje pouze jedno okno

en: Ambiguous use of user-defined command
cs: Nejednoznačné použití uživatelsky definovaného příkazu

en: Append File
cs: Uložit soubor

en: Argument missing after
cs: Chybí argument po

en: Argument must be positive
cs: Argument musí být kladný

en: Argument required
cs: Je vyžadován argument

en: At end-of-file
cs: Konec souboru

en: At line
cs: Na řádku

en: Attempt to open script file again: "
cs: Pokus o opětovné otevření skriptu: "

en: Back at original
cs: Výchozí podoba

en: Backwards range given
cs: Zadán zpětný rozsah

en: Backwards range given, OK to swap
cs: Zadán zpětný rozsah. Prohodit hranice

en: Before byte %ld
cs: Před bajtem %ld

en: Binary tag search
cs: Binární hledání tagu

en: Bot
cs: Konec

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
cs: Bod přerušení v "%s%s" na řádku %ld

en: Browse class
cs: Prohlížet class

en: Calling shell to execute: "%s"
cs: Spouštím příkaz "%s" pomocí shellu

en: Can't create file %s
cs: Nelze vytvořit soubor %s

en: Can't find temp file for conversion
cs: Nelze nalézt dočasný soubor pro konverzi

en: Can't get temp file name
cs: Nelze získat název dočasného souboru

en: Can't make backup file (use ! to override)
cs: Nelze vytvořit záložní soubor (použijte ! pro vynucení)

en: Can't open file %s
cs: Nelze otevřít soubor %s

en: Can't read file %s
cs: Nelze číst soubor %s

en: Can't read file for backup (use ! to override)
cs: Nelze načíst soubor pro zálohu (použijte ! pro vynucení)

en: Can't write to backup file (use ! to override)
cs: Nelze zapisovat do záložního souboru (použijte ! pro vynucení)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot change term in GUI
cs: V GUI nelze měnit term

en: Cannot connect to SNiFF+. Check environment (sniffemacs must be found in $PATH).
cs: Nelze se připojit k SNiFF+. Zkontrolujte proměnné (sniffemacs musí být)uvedena v $PATH.

en: Cannot create
cs:  Nelze vytvořit

en: Cannot create backup file (use ! to override)
cs: Nelze vytvořit záložní soubor (použijte ! pro vynucení)

en: Cannot execute
cs: Nelze spustit

en: Cannot open NIL:
cs: Nelze otevřít NIL:

en: Cannot open for reading: "
cs: Nelze otevřít %s pro zápis

en: Cannot open for script output: "
cs: Nelze otevřít pro výstup skriptu: "

en: Cannot open termcap file
cs: Nelze otevřít termcap

en: Cannot set 'term' to empty string
cs: volba 'term' nemůže být prázdná

en: Cannot source a directory: "%s"
cs: nelze interpretovat adresář: "%s"

en: Close error for backup file (use ! to override)
cs: Chyba při uzavírání záložního souboru (použijte ! pro vynucení)

en: Close failed
cs: Volání close selhalo

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
cs: Sloupec %s z %s; Řádek %ld z %ld; Slovo %ld z %ld; Byte %ld z %ld

en: Command Line
cs: příkazové řádky

en: Command aborted
cs: Příkaz přerušen

en: Command failed
cs: Příkaz selhal

en: Compilation:
cs: Překlad:

en: Compiler:
cs: Překladač:

en: Conversion with 'charconvert' failed
cs: Konverze s 'charconvert' se nezdařila

en: Could not create cscope pipes
cs: nelze vytvořit cscope roury

en: Could not fix up function pointers to the DLL!
cs: Nelze nastavit ukazatele funkcí na DLL

en: Could not load vim32.dll!
cs: Nelze načíst vim32.dll!

en: Current %slanguage: "%s"
cs: Aktuální %sjazyk: "%s"

en: Delete the .swp file afterwards.
cs: Poté smažte odkládací soubor.

en: Direction
cs: Směr

en: Directories
cs: Adresáře

en: Do you really want to write to it
cs: Chcete jej opravdu uložit

en: Don't panic!
cs: Nepanikařte!

en: Down
cs: Dolů

en: E100: No other buffer in diff mode
cs: E100: To byl poslední buffer v diff režimu

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
cs: E101: V diff režimu jsou více než dva buffery. Nevím, který mám použít.

en: E102: Can't find buffer "%s"
cs: E102: Nelze nalézt buffer "%s"

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
cs: E103: Buffer "%s" není v diff režimu

en: E104: Escape not allowed in digraph
cs: E104: digraph nesmí obsahovat Escape

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
cs: E105: :loadkeymap mimo interpretovaný soubor

en: E106: Unknown variable: "%s"
cs: E106: Neznámá proměnná: "%s"

en: E107: Missing braces: %s
cs: E107: Chybí závorky: %s

en: E108: No such variable: "%s"
cs: E108: Proměnná "%s" neexistuje

en: E109: Missing ':' after '?'
cs: E109: Po '?' chybí ':'

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
cs: E10: po \ by měl následovat /. ? nebo &

en: E110: Missing ')'
cs: E110: Chybějící ')'

en: E111: Missing ']'
cs: E111: Chybějící ']'

en: E112: Option name missing: %s
cs: E112: Chybí jméno volby: %s

en: E113: Unknown option: %s
cs: E113: Neznámá volba: %s

en: E114: Missing quote: %s
cs: E114: Chybí uvozovky: %s

en: E115: Missing quote: %s
cs: E115: Chybí uvozovky: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
cs: E116: Chybné argumenty pro funkci %s

en: E117: Unknown function: %s
cs: E117: Neznámá funkce: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
cs: E118: Příliš mnoho argumentů pro funkci %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
cs: E119: Příliš málo argumentů pro funkci %s

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
cs: E11: Chyba v okně příkazové řádky; <CR> pro spuštšní, CTRL-C pro ukončení

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
cs: E120: Použití <SID> mimo kontext skriptu: %s

en: E121: Undefined variable: %s
cs: E121: Nedefinovaná proměnná: %s

en: E122: Function %s already exists, use ! to replace
cs: E122: Funkce %s již existuje. Použijte ! pro její nahrazení.

en: E123: Undefined function: %s
cs: E123: Nedefinovaná funkce: %s

en: E124: Missing '(': %s
cs: E124: Chybí '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
cs: E125: Nepřípustný argument: %s

en: E126: Missing :endfunction
cs: E126: Chybí :endfunction

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
cs: E127: Nelze předefinovat funkci %s: je používána

en: E128: Function name must start with a capital: %s
cs: E128: Název funkce musí začínat velkým písmenem: %s

en: E129: Function name required
cs: E129: Je vyžadováno jméno funkce

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
cs: E12: Příkaz není z exrc/vimrc v aktuálním adresáři či při hledání tagu povolen.

en: E130: Undefined function: %s
cs: E130: Nedefinovaná funkce: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
cs: E131: Nelze smazat funkci %s: je již používána

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
cs: E132: Zanoření funkce je hlubší než 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
cs: E133: :return mimo funkci

en: E134: Move lines into themselves
cs: E134: Nelze přesunout řádky na původní místo

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
cs: E135: Automatické příkazy *Filter* nesmí měnit aktuální buffer

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
cs: E136: viminfo: příliš mnoho chyb, přeskakuji zbytek souboru

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
cs: E137: do viminfo souboru %s nelze zapisovat

en: E138: Can't write viminfo file %s!
cs: E138: Nelze uložit viminfo soubor %s!

en: E139: File is loaded in another buffer
cs: E139: Soubor je nahrán v jiném bufferu

en: E13: File exists (use ! to override)
cs: E13: Soubor existuje (použijte ! pro vynucení)

en: E140: Use ! to write partial buffer
cs: E140: Použijte ! pro uložení neúplného bufferu

en: E141: No file name for buffer %ld
cs: E141: Žádný název souboru pro buffer %ld

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
cs: E142: Soubor nebyl uložen: Ukládání je zakázáno volbou 'write'

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
cs: E143: Automatické příkazy neočekávaně smazaly nový buffer %s

en: E144: non-numeric argument to :z
cs: E144: nečíselný argument pro :z

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
cs: E145: rvim nepovoluje použití příkazů shellu

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
cs: E146: Regulární výrazy nesmí být odděleny písmeny

en: E147: Cannot do :global recursive
cs: E147: :global nelze volat rekurzivně

en: E148: Regular expression missing from global
cs: E148: U příkazu 'global' chybí regulární výraz

en: E149: Sorry, no help for %s
cs: E149: Lituji, pro %s není žádná nápověda

en: E14: Invalid address
cs: E14: Chybná adresa

en: E150: Not a directory: %s
cs: E150: %s není adresářem

en: E152: Cannot open %s for writing
cs: E152: Nelze otevřít %s pro zápis

en: E153: Unable to open %s for reading
cs: E153: Nelze otevřít %s pro zápis

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s
cs: E154: Duplicitní tag "%s" v souboru %s

en: E155: Unknown sign: %s
cs: E155: Neznámá volba: %s

en: E156: Missing sign name
cs: E156: Chybí jméno volby

en: E157: Invalid sign ID: %ld
cs: E157: Chybné ID volby: %ld

en: E158: Invalid buffer name: %s
cs: E158: chybné jméno bufferu: %s

en: E159: Missing sign number
cs: E159: Chybí identifikátor volby

en: E15: Invalid expression: %s
cs: E15: Chybný výraz: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
cs: E160: Neznámá volba příkazu: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
cs: E161: Bod přerušení nenalezen: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
cs: E162: Buffer "%s" obsahuje neuložené změny

en: E163: There is only one file to edit
cs: E163: Pro editaci byl zadán pouze jeden soubor

en: E164: Cannot go before first file
cs: E164: Před první soubor nelze přeskočit

en: E165: Cannot go beyond last file
cs: E165: Za poslední soubor nelze přeskočit

en: E166: Can't open linked file for writing
cs: E166: Nelze otevřít připojený soubor pro zápis

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
cs: E167: :scriptencoding použito mimo interpretovaný soubor

en: E168: :finish used outside of a sourced file
cs: E168: :finish použito mimo interpretovaný soubor

en: E169: Command too recursive
cs: E169: Příkaz je příliš rekurzivní

en: E16: Invalid range
cs: E16: Chybný rozsah

en: E170: Missing :endwhile
cs: E170: Chybí :endwhile

en: E171: Missing :endif
cs: E171: Chybí :endif

en: E172: Only one file name allowed
cs: E172: Přípustný je pouze jeden název souboru

en: E173: %ld more files to edit
cs: E173: Ještě zbývají soubory k editaci (%ld).

en: E174: Command already exists: use ! to redefine
cs: E174: Příkaz již existuje: použijte ! pro předefinování

en: E175: No attribute specified
cs: E175: Nebyly zadány žádné atributy

en: E176: Invalid number of arguments
cs: E176: Chybný počet argumentů

en: E177: Count cannot be specified twice
cs: E177: Opakování nemůže být zadáno dvakrát

en: E178: Invalid default value for count
cs: E178: Chybná implicitní hodnota pro počet

en: E179: argument required for complete
cs: E179: chybná implicitní hodnota pro opakování

en: E17: "%s" is a directory
cs: E17: "%s" je adresářem

en: E180: Invalid complete value: %s
cs: E180: Chybná hodnota doplnění: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
cs: E181: Chybný atribut: %s

en: E182: Invalid command name
cs: E182: Chybné jméno příkazu

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
cs: E183: Uživatelsky definované příkazy musí začínat velikým písmenem.

en: E184: No such user-defined command: %s
cs: E184: Uživatelsky definovaný příkaz %s neexistuje

en: E185: Cannot find color scheme %s
cs: E185: Nelze nalézt barevné schéma %s

en: E186: No previous directory
cs: E186: Žádný předchozí adresář

en: E187: Unknown
cs: E187: Neznámý

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
cs: E188: Na této platformě nelze umístění okna zjistit

en: E189: "%s" exists (use ! to override)
cs: E189: "%s" existuje (použijte ! pro vynucení)

en: E18: Unexpected characters before '='
cs: E18: Neočekávané znaky před '='

en: E190: Cannot open "%s" for writing
cs: E190: Nelze otevřít "%s" pro zápis

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
cs: E191: Argumentem může být pouze písmeno nebo pravý či levý apostrof

en: E192: Recursive use of :normal too deep
cs: E192: Vnoření :normal je příliš hluboké

en: E193: :endfunction not inside a function
cs: E193: :endfunction mimo funkci

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
cs: E194: Žádný alternativní název souboru, kterým by bylo možné nahradit '#'

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
cs: E195: Nelze otevřít pro čtení viminfo soubor

en: E196: No digraphs in this version
cs: E196: V této verzi nejsou spřežky podporovány

en: E197: Cannot set language to "%s"
cs: E197: Nelze nastavit jazyk na "%s"

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
cs: E198: cmd_pchar překračuje délku příkazu

en: E199: Active window or buffer deleted
cs: E199: Smazáno aktivní okno či buffer

en: E19: Mark has invalid line number
cs: E19: Značka má chybné číslo řádku

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
cs: E200: *ReadPre automatické příkazy učinily soubor nečitelným

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
cs: E201: *ReadPre automatické příkazy nesmí měnit aktuální buffer

en: E202: Conversion made file unreadable!
cs: E202: Po konverzi je soubor nečitelný!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
cs: E203: Automatické příkazy smazaly či deaktivovaly buffer, který měl být uložen

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
cs: E204: Automatický příkaz nečekaným způsobem změnil počet řádků

en: E205: Patchmode: can't save original file
cs: E205: patchmode: nelze uložit původní soubor

en: E206: patchmode: can't touch empty original file
cs: E206: patchmode: nelze zapisovat do prázdného původního souboru

en: E207: Can't delete backup file
cs: E207: Nelze smazat záložní soubor

en: E208: Error writing to "%s"
cs: E208: Chyba při zápisu do "%s"

en: E209: Error closing "%s"
cs: E209: Chyb při uzavírání "%s"

en: E20: Mark not set
cs: E20: není nastavena

en: E210: Error reading "%s"
cs: E210: Chyba při čtení "%s"

en: E211: Warning: File "%s" no longer available
cs: E211: wa1: soubor "%s" již není dostupný

en: E212: Can't open file for writing
cs: E212: Nelze otevřít soubor pro zápis

en: E213: Cannot convert (use ! to write without conversion)
cs: E213: Nelze převést (použijte ! pro zápis bez převodu)

en: E214: Can't find temp file for writing
cs: E214: Nelze najít dočasný temp soubor pro zápis

en: E215: Illegal character after *: %s
cs: E215: Nepřípustný znak po *: %s

en: E216: No such event: %s
cs: E216: Událost %s neexistuje

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
cs: E217: Automatické příkazy nelze spustit pro VŠECHNY události

en: E218: autocommand nesting too deep
cs: E218: vnoření automatického příkazu příliš hluboká

en: E219: Missing {.
cs: E219: Chybí {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
cs: E21: Nelze měnit, je nastavena volba 'modifiable'

en: E220: Missing }.
cs: E220: Chybí }.

en: E221: 'commentstring' is empty
cs: E221: volba 'commentstring' je prázdná

en: E222: Add to read buffer
cs: E222: Přidat do bufferu pro čtení

en: E223: recursive mapping
cs: E223: rekurzivní mapování

en: E224: global abbreviation already exists for %s
cs: E224: pro %s již globální zkratka již existuje

en: E225: global mapping already exists for %s
cs: E225: pro %s již globální mapování již existuje

en: E226: abbreviation already exists for %s
cs: E226: pro %s již zkratka již existuje

en: E227: mapping already exists for %s
cs: E227: pro %s již mapování již existuje

en: E228: makemap: Illegal mode
cs: E228: makemap: nepřípustný mód

en: E229: Cannot start the GUI
cs: E229: Nelze spustit GUI

en: E22: Scripts nested too deep
cs: E22: Skript vnořen příliš hluboko

en: E230: Cannot read from "%s"
cs: E230: Nelze číst z "%s"

en: E231: 'guifontwide' invalid
cs: E231: volba 'guifontwide' je chybně nastavena

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
cs: E232: BalloonEval nelze vytvořit se zprávou a zároveň zpětným voláním

en: E233: cannot open display
cs: E233: nelze otevřít display

en: E234: Unknown fontset: %s
cs: E234: Neznámá sada písem: %s

en: E235: Can't load Zap font '%s'
cs: E235: Nelze načíst Zap font '%s'

en: E235: Can't use font %s
cs: E235: Nelze použít font %s

en: E235: Unknown font: %s
cs: E235: Neznámé písmo: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
cs: E236: Písmo "%s" nemá pevnou šířku

en: E237: Printer selection failed
cs: E237: Nelze zvolit tiskárnu

en: E238: Print error: %s
cs: E238: Chyba tisku: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
cs: E239: Neplatný text volby: %s

en: E23: No alternate file
cs: E23: Žádný alternativní soubor

en: E240: No connection to Vim server
cs: E240: Neexistuje připojení k Vim serveru

en: E241: Unable to send to %s
cs: E241: Nelze předat do %s

en: E242: Color name not recognized: %s
cs: E242: Neznámé jméno barvy: %s

en: E242: Missing color: %s
cs: E242: Chybí barva: %s

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
cs: E243: Argument nepodporován: "-%s"; Použijte OLE verzi.

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
cs: E244: Nepřípustná jméno znakové sady "%s" ve fontu "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
cs: E245: Nepřípustný znak '%c' ve fontu "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
cs: E246: FileChangedShell autocommand zrušil buffer

en: E247: no registered server named "%s"
cs: E247: Neexistuje registrovaný server jménem "%s"

en: E248: Failed to send command to the destination program
cs: E248: Selhalo zaslání příkazu určenému programu

en: E249: couldn't read VIM instance registry property
cs: E249: nelze číst VIM instanci registry property

en: E24: No such abbreviation
cs: E24: Taková zkratka neexistuje

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
cs: E250: písma pro následující znakové sady chybí v sadě písem %s:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
cs: E251: VIM instance registry property byla špatně vytvořenaa byla smazána!

en: E252: Fontset name: %s
cs: E252: název sady písem: %s

en: E253: Fontset name: %s
cs: E253: název sady písem: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
cs: E254: nelze alokovat barvu %s

en: E255: Couldn't read in sign data!
cs: E255: Chyba -- nelze přečíst sign data!

en: E255: Too many signs defined
cs: E255: Nastaveno příliš mnoho voleb

en: E256: Hangul automata ERROR
cs: E256: CYBA Hangul automatu

en: E257: cstag: tag not found
cs: E257: cstag: tag nenalezen

en: E258: Unable to send to client
cs: E258: Nelze předat klientovi

en: E259: no matches found for cscope query %s of %s
cs: E259: cscope hledání %s vzorku %s nenašlo žádnou shodu

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
cs: E25: Nelze použít GUI: nebylo zapnuto při překladu programu

en: E260: cscope connection not found
cs: E260: connection spojení nenalezeno

en: E261: cscope connection %s not found
cs: E261: connection spojení %s nenalezeno

en: E262: error reading cscope connection %d
cs: E262: při čtení cscope spojení %d

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
cs: E263: Lituji, tento příkaz je deaktivován; knihovnu jazyka Python nelze nahrát.

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
cs: E264: Python: chyba při inicializaci I/O objektů

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
cs: E266: Lituji, ale tento příkaz je deaktivován; knihovnu jazyka Ruby nelze nahrát.

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
cs: E26: nelze použít hebrejský režim:  nebyl zapnut při překladu programu

en: E273: unknown longjmp status %d
cs: E273: neznámý longjmp stav %d

en: E274: Sniff: Error during read. Disconnected
cs: E274: Sniff: Chyba při čtení. Odpojeno

en: E275: Unknown SNiFF+ request: %s
cs: E275: Neznámý požadavek SNiFF+: %s

en: E276: Error connecting to SNiFF+
cs: E276: Chybné připojení k SNiFF+

en: E277: Unable to read a server reply
cs: E277: Nelze číst odpověď serveru

en: E278: SNiFF+ not connected
cs: E278: SNiFF+ nepřipojen

en: E279: Not a SNiFF+ buffer
cs: E279: Není SNiFF+ buffer

en: E27: Farsi cannot be used: Not enabled at compile time
cs: E27: Nelze použít farsi režim:  nebyl zapnut při překladu programu

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
cs: E280: TCL FATAL ERROR: reflist poškozen!? Oznamte, prosím, tuto chybu na vim-dev@vim.org

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
cs: E281: TCL CHYBA: návratový kód není celé číslo!? Oznamte, prosím, tuto chybu na vim-dev@vim.org

en: E282: Cannot read from "%s"
cs: E282: Nelze číst z "%s"

en: E283: No marks matching "%s"
cs: E283: "%s" nevyhovují žádné značky

en: E284: Cannot set IC values
cs: E284: Nelze nastavit IC hodnoty

en: E285: Failed to create input context
cs: E285: Nepodařilo se vytvořit vstupní kontext

en: E286: Failed to open input method
cs: E286: Nepodařilo se otevřít vstupní metodu

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
cs: E287: Varování: likvidační zpětné volání nelze nastavit na IM

en: E288: input method doesn't support any style
cs: E288: vstupní metoda nepodporuje žádný styl

en: E289: input method doesn't support my preedit type
cs: E289: vstupní metoda nepodporuje můj 'preedit' typ

en: E28: No such highlight group name: %s
cs: E28: Skupina zvýraznění %s neexistuje

en: E290: over-the-spot style requires fontset
cs: E290: Nadbodový styl vyžaduje fontset

en: E291: Your GTK+ is older than 1.2.3. Status area disabled
cs: E291: Máte GTK+ verze starší než 1.2.3. Stavová plocha vypnuta.

en: E292: Input Method Server is not running
cs: E292: Server vstupních metod neběží

en: E293: block was not locked
cs: E293: blok nebyl zamknut

en: E294: Seek error in swap file read
cs: E294: Chyba posunu ukazovátka při čtení odkládacího souboru

en: E295: Read error in swap file
cs: E295: Chyba při čtení odkládacího souboru

en: E296: Seek error in swap file write
cs: E296: Chyba posunu ukazovátka při ukládání do odkládacího souboru

en: E297: Write error in swap file
cs: E297: Chyba při ukládání do odkládacího souboru

en: E298: Didn't get block nr 0?
cs: E298: Nelze získat blok 0?

en: E298: Didn't get block nr 1?
cs: E298: Nelze získat blok 1?

en: E298: Didn't get block nr 2?
cs: E298: nelze získat blok 2?

en: E29: No inserted text yet
cs: E29: Zatím není žádný vložený text

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
cs: E300: Odkládací soubor již existuje! (Někdo hackujepřes nastražený symlink?)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
cs: E301: Jéje, odkládací soubor byl ztracen!!!

en: E302: Could not rename swap file
cs: E302: Nelze přejmenovat odkládací soubor

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
cs: E303: Nelze otevřít odkládací soubor pro "%s"

en: E304: ml_timestamp: Didn't get block 0??
cs: E304: ml_timestamp: nelze získat blok 0??

en: E305: No swap file found for %s
cs: E305: Odkládací soubor pro %s nebyl nalezen

en: E306: Cannot open %s
cs: E306: Nelze otevřít %s

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
cs: E307: %s se nezdá být odkládacím souborem Vim

en: E308: Warning: Original file may have been changed
cs: E308: Varování: Původní soubor mohl být změněn

en: E309: Unable to read block 1 from %s
cs: E309: Nelze číst blok 1 z %s

en: E30: No previous command line
cs: E30: Žádná předchozí příkazová řádka

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
cs: E310: ID bloku 1 je chybné (je %s odkládacím souborem?)

en: E311: Recovery Interrupted
cs: E311: Obnova přerušena

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
cs: E312: V průběhu obnovy došlo k chybám; zkontrolujte řádky začínající na ???

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
cs: E313: Nelze zachovat - odkládací soubor neexistuje.

en: E314: Preserve failed
cs: E314: Uchování se nezdařilo

en: E315: ml_get: invalid lnum: %ld
cs: E315: ml_get: chybné číslo řádku: %ld

en: E316: ml_get: cannot find line %ld
cs: E316: ml_get: nelze nalézt řádek %ld

en: E317: pointer block id wrong
cs: E317: chybné id ukazatele na blok

en: E317: pointer block id wrong 2
cs: E317: chybné id ukazatele na blok 2

en: E317: pointer block id wrong 3
cs: E317: chybné id ukazatele na blok 3

en: E317: pointer block id wrong 4
cs: E317: chybné id ukazatele na blok 4

en: E318: Updated too many blocks?
cs: E318: Aktualizováno příliš mnoho bloků?

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
cs: E319: Příkaz není této verzi bohužel implementován

en: E31: No such mapping
cs: E31: Žádné takové mapování

en: E320: Cannot find line %ld
cs: E320: Nelze nalézt řádek %ld

en: E321: Could not reload "%s"
cs: E321: Nelze znovuotevřít "%s"

en: E322: line number out of range: %ld past the end
cs: E322: počet řádků mimo rozsah: %ld > celkový počet řádků

en: E323: line count wrong in block %ld
cs: E323: chybný počet řádků v bloku %ld

en: E324: Can't open PostScript output file
cs: E324: Nelze otevřít výstupní PostScriptový soubor

en: E325: ATTENTION
cs: E325: POZOR

en: E326: Too many swap files found
cs: E326: Příliš mnoho odkládacích souborů

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
cs: E327: Části cesty k předmětu nabídky není podnabídkou

en: E328: Menu only exists in another mode
cs: E328: Nabídka existuje pouze v jiném módu

en: E329: No menu of that name
cs: E329: Nabídka tohoto jména neexistuje

en: E32: No file name
cs: E32: Žádný název souboru

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
cs: E330: Cesta nabídkou nesmí vést do podnabídky

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
cs: E331: Položky nabídky nelze přidávat přímo na lištu

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
cs: E332: Oddělovač nesmí být částí cesty nabídkou

en: E333: Menu path must lead to a menu item
cs: E333: Cesta nabídkou musí vést k položce nabídky

en: E334: Menu not found: %s
cs: E334: Vzor nenalezen: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
cs: E335: V %s módu není nabídka definována

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
cs: E336: Cesta nabídkou musí vést do podnabídky

en: E337: Menu not found - check menu names
cs: E337: Nabídka nenalezena - zkontrolujte názvy nabídek

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
cs: E338: Lituji, ale konzolová verze nepodporuje prohlížeč souborů

en: E339: Pattern too long
cs: E339: Vzor je příliš dlouhý

en: E33: No previous substitute regular expression
cs: E33: žádný předchozí regulární výraz

en: E340: Line is becoming too long
cs: E340: Řádek se stává příliš dlouhým

en: E341: Internal error: lalloc(%ld, )
cs: E341: Vnitřní chyba: lalloc(%ld, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
cs: E342: Nedostatek paměti! (potřebuji alokovat bajtů: %lu)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
cs: E343: Chybná cesta: '**[číslo] musí být buď na konci cesty, nebo musí být
    následováno'%s. Viz :help path.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
cs: E344: Adresář "%s" nelze v cdpath nalézt

en: E345: Can't find file "%s" in path
cs: E345: Soubor "%s" nelze v path nalézt

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
cs: E346: Žádný další adresář "%s" nebyl v cdpath nalezen

en: E347: No more file "%s" found in path
cs: E347: Žádný další soubor "%s" nebyl v cestě nalezen

en: E348: No string under cursor
cs: E348: pod kurzorem není žádný řetězec

en: E349: No identifier under cursor
cs: E349: pod kurzorem není žádný identifikátor

en: E34: No previous command
cs: E34: Žádný předchozí příkaz

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
cs: E350: pomocí aktuální 'foldmethod' nelze vytvořit záhyb

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
cs: E351: pomocí aktuální 'foldmethod' nelze vytvořit záhyb

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
cs: E352: pomocí aktuální 'foldmethod' nelze mazat záhyby

en: E353: Nothing in register %s
cs: E353: Registr %s je prázdný

en: E354: Invalid register name: '%s'
cs: E354: '%s' není přípustné jméno registru

en: E355: Unknown option: %s
cs: E355: Neznámá volba: %s

en: E356: get_varp ERROR
cs: E356: get_varp CHYBA

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
cs: E357: 'langmap': pro %s chybí vyhovující znak

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
cs: E358: 'langmap': nadbytečné znaky po středníku: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
cs: E359: Nastavování režimu obrazovky není podporováno

en: E35: No previous regular expression
cs: E35: žádný předchozí regulární výraz

en: E360: Cannot execute shell with -f option
cs: E360: Nelze spustit shell s parametrem -f

en: E361: Crash intercepted; regexp too complex?
cs: E361: Zachyceno přetečení zásobníku: příliš složitý regulární výraz?

en: E363: pattern caused out-of-stack error
cs: E363: vzorek způsobil přetečení zásobníku

en: E364: Library call failed for "%s()"
cs: E364: Volání knihovní funkce "%s()" selhalo

en: E365: Failed to print PostScript file
cs: E365: Selhal tisk PostScriptového souboru

en: E366: Invalid 'osfiletype' option - using Text
cs: E366: Neplatný 'osfiletype' - použit Text

en: E367: No such group: "%s"
cs: E367: Skupina "%s" neexistuje

en: E36: Not enough room
cs: E36: Nedostatek místa

en: E371: Command not found
cs: E371: Příkaz není k dispozici

en: E372: Too many %%%c in format string
cs: E372: Příliš mnoho %%%c ve formátovacím řetězci

en: E373: Unexpected %%%c in format string
cs: E373: Neočekávaný výskyt %%%c ve formátovacím řetězci

en: E374: Missing ] in format string
cs: E374: Ve formátovacím řetězci chybí ]

en: E375: Unsupported %%%c in format string
cs: E375: Nepodporovaná formátová specifikace ve formátovacím řetězci

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
cs: E376: Nepřípustné %%%c v prefixu formátovacího řetězce

en: E377: Invalid %%%c in format string
cs: E377: Nepřípustné %%%c ve formátovacím řetězci

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
cs: E378: 'errorformat' neobsahuje žádný vzorek

en: E379: Missing or empty directory name
cs: E379: Chybějící nebo prázdný název adresáře

en: E37: No write since last change (use ! to override)
cs: E37: Neuložené změny (použijte ! pro vynucení)

en: E380: At bottom of quickfix stack
cs: E380: Konec quickfix seznamu

en: E381: At top of quickfix stack
cs: E381: Začátek quickfix seznamu

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
cs: E382: Nelze uložit, je nastavena volba 'buftype'

en: E383: Invalid search string: %s
cs: E383: Nepřípustný hledaný řetězec: %s

en: E384: search hit TOP without match for: %s
cs: E384: hledaný dosáhlo začátku bez nalezení %s

en: E385: search hit BOTTOM without match for: %s
cs: E385: hledaný dosáhlo konce bez nalezení %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
cs: E386: Po ';' očekávám '?' nebo '/'

en: E387: Match is on current line
cs: E387: Shoda je na aktuálním řádku

en: E388: Couldn't find definition
cs: E388: Nelze nalézt definici

en: E389: Couldn't find pattern
cs: E389: Nelze nalézt vzorek

en: E38: Null argument
cs: E38: Nulový argument

en: E390: Illegal argument: %s
cs: E390: nepřípustný argument: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
cs: E391: Syntaktická sestava %s neexistuje

en: E392: No such syntax cluster: %s
cs: E392: Syntaktická sestava %s neexistuje

en: E393: group[t]here not accepted here
cs: E393: group[t]here nesmí být na tomto místě

en: E394: Didn't find region item for %s
cs: E394: Pro %s chybí položka regionu

en: E395: contains argument not accepted here
cs: E395: obsahuje argumenty, které zde nejsou povoleny

en: E396: containedin argument not accepted here
cs: E396: obsahuje argumenty, které zde nejsou povoleny

en: E397: Filename required
cs: E397: Vyžadován název souboru

en: E398: Missing '=': %s
cs: E398: Chybí '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
cs: E399: Příliš málo argumentů: oblast syntaxe %s

en: E39: Number expected
cs: E39: Očekáváno číslo

en: E400: No cluster specified
cs: E400: Nebyla zadána žádná sestava

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
cs: E401: Oddělovač vzorku %s nenalezen

en: E402: Garbage after pattern: %s
cs: E402: Chyba za vzorkem %s

en: E403: syntax sync: line continuations pattern specified twice
cs: E403: synchronizace syntaxe: vzorek pokračování řádků zadán dvakrát

en: E404: Illegal arguments: %s
cs: E404: nepřípustný argument: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
cs: E405: Chybí rovnítko: %s

en: E406: Empty argument: %s
cs: E406: Prázdný argument: %s

en: E407: %s not allowed here
cs: E407: %s zde není povoleno

en: E408: %s must be first in contains list
cs: E408: %s musí být první v 'contains' seznamu

en: E409: Unknown group name: %s
cs: E409: Neznámá název skupiny: %s

en: E40: Can't open errorfile %s
cs: E40: Nelze otevřít chybový soubor %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
cs: E410: chybný podřazený příkaz :syntax : %s

en: E411: highlight group not found: %s
cs: E411: skupina zvýraznění %s nebyla nalezena

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
cs: E412: Příliš málo argumentů: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
cs: E413: Příliš mnoho argumentů: ":highlight link %s"

en: E414: group has settings, highlight link ignored
cs: E414: skupina je nastavena, odkaz na zvýrazňovací skupinu ignorován

en: E415: unexpected equal sign: %s
cs: E415: nečekané rovnítko : %s

en: E416: missing equal sign: %s
cs: E416: chybné rovnítko: %s

en: E417: missing argument: %s
cs: E417: chybí argument: %s

en: E418: Illegal value: %s
cs: E418: nepřípustná hodnota: %s

en: E419: FG color unknown
cs: E419: barva popředí není známá

en: E41: Out of memory!
cs: E41: Nedostatek paměti!

en: E420: BG color unknown
cs: E420: barva popředí není známá

en: E421: Color name or number not recognized: %s
cs: E421: název či číslo barvy %s nebylo rozpoznáno

en: E422: terminal code too long: %s
cs: E422: terminálový kód %s je příliš dlouhý

en: E423: Illegal argument: %s
cs: E423: nepřípustný argument: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
cs: E424: Je používáno příliš velké množství odlišných zvýrazňovacích atributů

en: E425: Cannot go before first matching tag
cs: E425: Před první vyhovující tag nelze přeskočit

en: E426: tag not found: %s
cs: E426: tag %s nenalezen

en: E427: There is only one matching tag
cs: E427: Vyhovuje pouze jeden tag

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
cs: E428: Za poslední vyhovující tag nelze přeskočit

en: E429: File "%s" does not exist
cs: E429: "%s" neexistuje

en: E42: No Errors
cs: E42: Žádné chyby

en: E430: Tag file path truncated for %s
cs: E430: Soubor tagů %s byl ořezán

en: E431: Format error in tags file "%s"
cs: E431: Chyba formátu v souboru tagů "%s"

en: E432: Tags file not sorted: %s
cs: E432: Obsah soubor tagů %s není seřazen

en: E433: No tags file
cs: E433: Žádný soubor tagů

en: E434: Can't find tag pattern
cs: E434: Nelze najít vzorek tagů

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
cs: E435: Tag nelze nalézt, pouze hádám!

en: E436: No "%s" entry in termcap
cs: E436: Termcap neobsahuje položku pro "%s"

en: E437: terminal capability "cm" required
cs: E437: Terminál musí mít schopnost "cm"

en: E438: u_undo: line numbers wrong
cs: E438: u_undo: čísla řádků jsou chybná

en: E439: undo list corrupt
cs: E439: záznam o změnách poškozen

en: E43: Damaged match string
cs: E43: Poškozený řetězec pro vyhledávání

en: E440: undo line missing
cs: E440: chybí undo řádek

en: E441: There is no preview window
cs: E441: Není žádné preview okno není

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
cs: E442: Okno nelze rozdělit zároveň topleft a botright

en: E443: Cannot rotate when another window is split
cs: E443: Nelze rotovat, pokud je jiné okno rozděleno

en: E444: Cannot close last window
cs: E444: Poslední okno nelze uzavřít

en: E445: Other window contains changes
cs: E445: Jiné okno obsahuje změny

en: E446: No file name under cursor
cs: E446: Pod kurzorem se nenachází název souboru

en: E447: Can't find file "%s" in path
cs: E447: Soubor "%s" nelze v path nalézt

en: E44: Corrupted regexp program
cs: E44: poškozený regexp program

en: E455: Error writing to PostScript output file
cs: E455: Nelze zapisovat do výstupního PostScriptového souboru

en: E456: Can't open file "%s"
cs: E456: Nelze otevřít soubor "%s"

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
cs: E457: Nelze číst zdrojový PostScriptový soubor "%s"

en: E45: 'readonly' option is set (use ! to override)
cs: E45: 'nastavena volba 'readonly' (použijte ! pro vynucení)

en: E46: Cannot set read-only variable "%s"
cs: E46: Nelze nastavit pouze_pro_čtení proměnnou "%s"

en: E47: Error while reading errorfile
cs: E47: Chyba při čtení chybového souboru

en: E48: Not allowed in sandbox
cs: E48: Není v bezpečnostní schránce povoleno

en: E49: Invalid scroll size
cs: E49: Chybná hodnota volby 'scroll'

en: E61: Nested %s*
cs: E61: %s*

en: E62: Nested %s%c
cs: E62: %s%c

en: E64: %s%c follows nothing
cs: E64: %s%c nic není

en: E72: Close error on swap file
cs: E72: Chyba při uzavírání odkládacího souboru

en: E73: tag stack empty
cs: E73: seznam tagů je prázdný

en: E74: Command too complex
cs: E74: Příkaz je příliš složitý

en: E75: Name too long
cs: E75: Název je příliš dlouhý

en: E76: Too many [
cs: E76: příliš mnoho [

en: E77: Too many file names
cs: E77: Příliš mnoho názvů souborů

en: E78: Unknown mark
cs: E78: Neznámá značka

en: E79: Cannot expand wildcards
cs: E79: Nelze expandovat žolíkové znaky

en: E80: Error while writing
cs: E80: Chyba při ukládání

en: E81: Using <SID> not in a script context
cs: E81: Použití <SID> mimo kontext skriptu

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
cs: E82: Nelze alokovat žádný buffer, končím...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
cs: E83: Nelze alokovat buffer, použiji jiný...

en: E84: No modified buffer found
cs: E84: Nebyl nalezen žádný změněný buffer

en: E85: There is no listed buffer
cs: E85: Seznam bufferů je prázdný

en: E86: Cannot go to buffer %ld
cs: E86: Nelze přeskočit na buffer %ld

en: E87: Cannot go beyond last buffer
cs: E87: Za poslední buffer nelze přeskočit

en: E88: Cannot go before first buffer
cs: E88: Před první buffer nelze přeskočit

en: E89: No write since last change for buffer %ld (use ! to override)
cs: E89: Změny v bufferu %ld nebyly uloženy (! pro vynucení)

en: E90: Cannot unload last buffer
cs: E90: Poslední buffer nelze deaktivovat

en: E91: 'shell' option is empty
cs: E91: volba 'shell' je prázdná

en: E92: Buffer %ld not found
cs: E92: Buffer %ld nenalezen

en: E93: More than one match for %s
cs: E93: Vzoru %s vyhovuje více bufferů

en: E94: No matching buffer for %s
cs: E94: Vzoru %s nevyhovuje žádný buffer

en: E95: Buffer with this name already exists
cs: E95: Buffer tohoto jména již existuje

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
cs: E96: Nelze překročit maximální počet %ld diff bufferů

en: E97: Cannot create diffs
cs: E97: Nelze vytvořit diffy

en: E98: Cannot read diff output
cs: E98: Nelze číst výstup programu diff

en: E99: Current buffer is not in diff mode
cs: E99: Aktuální buffer není v diff režimu

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: Edit File
cs: Editovat soubor

en: Edit File in new window
cs: Editovat soubor v novém okně

en: Edit with &Vim
cs: Editace &Vim -em

en: Edit with &multiple Vims
cs: Editace &multiple Vimy

en: Edit with existing Vim - &
cs: Editace existujícím Vimem - &

en: Edit with single &Vim
cs: Editace jedním $Vim -em

en: Edits the selected file(s) with Vim
cs: Editace vybraných souborů Vimem

en: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
cs: Prázdný název souboru pro '%' či '#' funguje pouze s ":p:h"

en: End of function
cs: Konec funkce

en: End of sourced file
cs: Konec interpretovaného souboru

en: Enter encryption key:
cs: Zadejte šifrovací klíč:

en: Enter nr of choice (<CR> to abort):
cs: Zadejte číslo (<CR> pro ukončení):

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
cs: Zadejte číslo odkládacího souboru, který se má použít (0 pro ukončení):

en: Enter same key again:
cs: Zadejte ještě jednou tentýž klíč:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to leave.
cs: Spouštím ladící režim. Pro ukončení napište "cont".

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
cs: Spouštím Ex mód. Napište "visual" pro návrat do normálního módu.

en: Error
cs: Chyba

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
cs: Chyba při spouštění procesu: Zkontrolujte zdali je gvim v $PATH!

en: Error detected while processing %s:
cs: Chyba při zpracování %s:

en: Evaluates to an empty string
cs: Výsledkem vyhodnocení je prázdný řetězec

en: Executing %s
cs: spouštím %s

en: Expression
cs: výrazů

en: External submatches:
cs: Vnější podřazené shody:

en: File "%s" does not exist
cs: Soubor "%s" neexistuje

en: File preserved
cs: Soubor zachován

en: Files
cs: Soubory

en: Filter
cs: Filtr

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
cs: Najít & Nahradit (použijte '\\' k nalezení '\')

en: Find Next
cs: Najít další

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
cs: Najít řetězec (použijte '\\' k nalezení '\')

en: Find symbol
cs: Najít symbol

en: Find what:
cs: Vyhledat:

en: Font '%s' is not fixed-width
cs: Písmo '%s' nemá pevnou šířku

en: Font Selection
cs: Výběr písma

en: Font%d width is not twice that of font0
cs: Šířka písma%d není dvojnásoblem šířky písma0

en: Font0 width: %ld
cs: Šířka písma0: %ld

en: Font0: %s
cs: Písmo0: %s

en: Font1 width: %ld
cs: Šířka písma1: %ld

en: Font1: %s
cs: Písmo1: %s

en: Garbage after option
cs: Chyby za volbou

en: Generate docu for
cs: Generována dokumentace pro

en: Greetings, Vim user!
cs: Blahopřeji, uživateli Vimu!

en: Help
cs: Nápověda

en: Help poor children in Uganda!
cs: Pomozte chudým dětem v Ugandě!

en: Hit ENTER or type command to continue
cs: Pro pokračování stiskněte ENTER nebo zadejte příkaz

en: Hit ENTER to continue
cs: pokračování stiskem ENTER

en: Hit end of paragraph
cs: Konec odstavce

en: I/O ERROR
cs: I/O CHYBA

en: Illegal character <%s>
cs: Nepřípustný znak <%s>

en: Illegal character after <%c>
cs: Nepřípustný znak po <%c>

en: Illegal component
cs: nepřípustná součást

en: Illegal file name
cs: nepřípustný název souboru

en: Illegal mode
cs: nepřípustný mód

en: Illegal mouseshape
cs: Chybný tvar myši

en: Illegal percentage
cs: nepřípustné procento

en: Illegal register name
cs: nepřípustný název registru

en: Illegal starting char
cs: Nepřípustný počáteční znak

en: Input Line
cs: vstupní řádky

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Interrupt:
cs: Přerušení:

en: Interrupted
cs: Přerušeno

en: Invalid argument
cs: Chybný argument

en: Invalid argument for
cs: Chybný argument pro

en: Invalid argument: %s
cs: Chybný argument: %s

en: Invalid command
cs: Chybný příkaz

en: Invalid font(s)
cs: Chybná písma

en: Invalid fontset
cs: chybná sada písem

en: Invalid server id used: %s
cs: Použit chybný id serveru: %s

en: Invalid wide font
cs: Chybné široké písmo

en: Keymap file not found
cs: Soubor s mapou klávesnice nebyl nalezen

en: Keys don't match!
cs: Klíče se neshodují

en: Kill a connection
cs: Ukončit spojení

en: Linear tag search
cs: Lineární hledání tagu

en: Linking:
cs: Linkuji:

en: Match exact word only
cs: hledat pouze celá slova

en: Messages maintainer: Bram Moolenaar <Bram@vim.org>
cs: Správce zpráv: Bram Moolenaar <Bram@vim.org>

en: Missing '>'
cs: Chybí '>'

en: Missing colon
cs: Chybí dvojtečka

en: Missing comma
cs: Chybí čárka

en: Missing number after <%s>
cs: Po <%s> chybí číslo

en: Must specify a ' value
cs: Je nutné zadat hodnotu '

en: Need %s version %ld
cs: Vyžaduje %s verze %ld

en: Need Amigados version 2.04 or later
cs: Vyžaduje Amigados verze 2.04 nebo vyšší

en: Need at least %d columns
cs: minimální potřebný počet sloupců: %d

en: Need at least %d lines
cs: minimální potřebný počet řádků: %d

en: No ! allowed
cs: ! není povoleno

en: No Syntax items defined for this buffer
cs: Pro tento buffer nejsou definovány žádné předměty syntaxe

en: No abbreviation found
cs: Žádná zkratka nebyl nalezena

en: No breakpoints defined
cs: Nebyly definovánu žádné body přerušení

en: No buffers were deleted
cs: Žádný buffer nebyl smazán

en: No buffers were unloaded
cs: Žádný buffer nebyl deaktivován

en: No buffers were wiped out
cs: Žádný buffer nebyl zahozen

en: No fold found
cs: Žádný záhyb nebyl nalezen

en: No included files
cs: Žádné vložené soubory

en: No mapping found
cs: Žádné mapování nebylo nalezeno

en: No marks set
cs: Nejsou nastaveny žádné značky

en: No match
cs: Žádná shoda

en: No match: %s
cs: Žádná shoda: %s

en: No matching autocommands
cs: Žádné vyhovující automatické příkazy

en: No more items
cs: Žádné další položky

en: No mouse support
cs: Bez podpory myši

en: No range allowed
cs: Rozsah není povolen

en: No swap file
cs: Žádný odkládací soubor

en: No text to be printed
cs: Žádný text k vytištění

en: No undo possible; continue anyway
cs: odstranění změn není možné; chcete přesto pokračovat

en: No user-defined commands found
cs: Nebyly nalezeny žádné uživatelsky definované příkazy

en: Not a valid codepage
cs: Chybná kódová stránka

en: Not allowed here
cs: Toto zde není povoleno

en: Not allowed in a modeline
cs: Není v modeline povoleno

en: Not an editor command
cs: Není příkazem editoru

en: Not found in termcap
cs: Nenalezen v termcapu

en: Number required after =
cs: Po = je vyžadováno číslo

en: Open File dialog
cs: Dialog pro otevírání souborů

en: Opening the X display failed
cs: Otevření X displeje se nezdařilo

en: Opening the X display timed out
cs: Vypršel čas při čekání na otevření X displeje

en: Opening the X display took %ld msec
cs: Doba otevírání X displeje (v ms): %ld

en: Option not supported
cs: Volba není podporována

en: Original file "%s"
cs: Původní soubor "%s"

en: Overwrite existing file "%.*s"?
cs: Přepsat soubor "%.*s"?

en: Patch file
cs: Soubor se záplatou

en: Path length too long!
cs: Název (v path) je příliš dlouhý

en: Pathname:
cs: Název cesty:

en: Pattern found in every line: %s
cs: Vzor nalezen na každém řádku: %s

en: Pattern not found
cs: Vzor nenalezen

en: Pattern not found: %s
cs: Vzor nenalezen: %s

en: Print job sent.
cs: Tisková úloha odeslána.

en: Printed: %s
cs: Vytištěno: %s

en: Printing '%s'
cs: Vytištěno '%s'

en: Printing aborted
cs: Tisk zrušen

en: Printing page %d (%d%%)
cs: Tisknu stranu %d (%d%%)

en: Query for a pattern
cs: Hledání vzorku

en: Question
cs: Otázka

en: Reading from stdin...
cs: Čtu ze standardního vstupu...

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
cs: Čtu viminfo soubor "%s"%s%s%s

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
cs: Obnova dokončena. Zkontrolujte, zda je vše v pořádku.

en: Reinit all connections
cs: Znovu inicializovat všechna spojení

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: Replace with:
cs: Nový text:

en: Retrieve
cs: Znovuzískáno

en: Retrieve from all projects
cs: Znovzískáno ze všech projektů

en: Retrieve from file
cs: Znovuzískáno ze souboru

en: Retrieve from project
cs: Znovuzískáno z projektu

en: Run Macro
cs: Spustit makro

en: Running in Vi compatible mode
cs: Běžím v režimu kompatibility s Vi

en: SNiFF+ is currently
cs: SNiFF+ je právě

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save File dialog
cs: Dialog pro ukládání souborů

en: Save Redirection
cs: Uložit přesměrování

en: Save Session
cs: Uložit sezení

en: Save Setup
cs: Uložit nastavení

en: Save View
cs: Uložit pohled

en: Save changes to "%.*s"?
cs: Uložit změny do "%.*s"?

en: Scanning dictionary: %s
cs: Prohledávám slovník %s

en: Scanning included file: %s
cs: Prohledávám vložené soubory: %s

en: Scanning tags.
cs: Prohledávám tagy

en: Scanning: %s
cs: Prohledávám %s

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
cs: Přípravek posunovací lišty: nelze zjistit geometrii obrázku

en: Search String
cs: vyhledávaných řetězců

en: Searching for "%s"
cs: Hledám "%s"

en: Searching for "%s" in "%s"
cs: Hledám "%s" v "%s"

en: Searching tags file %s
cs: Prohledávám soubor tagů %s

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
cs: Vybráno %s%ld z %ld řádků; %ld z %ld slov; %ld z %ld Bytů

en: Selection
cs: Výběr

en: Send expression failed.
cs: Předání výrazu selhalo.

en: Sending to printer...
cs: Odesílám na tiskárnu...

en: Show base class of
cs: Zobrazení base class z

en: Show class in hierarchy
cs: Zobrazení class v hierarchii

en: Show class in restricted hierarchy
cs: Zobrazení class v restricted hierarchii

en: Show connections
cs: Zobrazit spojení

en: Show docu of
cs: Zobrazení documentace

en: Show overridden member function
cs: Zobrazení overridden member funkce

en: Show source of
cs: Zobrazení zdroje

en: Show this message
cs: Zobrazit tuto zprávu

en: Signs for %s:
cs: Znaky pro %s:

en: Sniff: Error during write. Disconnected
cs: Sniff: Chyba při zápisu. Odpojeno.

en: Sorry, help file "%s" not found
cs: Lituji, soubor "%s" s nápovědou nebyl nalezen

en: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
cs: Lituji, ale tento příkaz je deaktivován; knihovnu jazyka Tcl nelze nahrát.

en: Stack size increases
cs: Nárůst velikosti zásobníku

en: Swap file "
cs: Odkládací soubor "

en: Swap file already exists!
cs: Odkládací soubor již existuje!

en: Swap files found:
cs: Nalezené odkládací soubory:

en: Syntax error in %s{...}
cs: Chyba syntaxe v %s{...}

en: Tear off this menu
cs: Odtrhnout tuto nabídku

en: Terminal entry not found in termcap
cs: Termcap neobsahuje položku pro tento terminál

en: Terminal entry not found in terminfo
cs: Terminfo neobsahuje položku pro tento terminál

en: Testing the X display failed
cs: Test X displeje se nezdařil

en: Thanks for flying Vim
cs: Děkuji za použití Vim

en: The file was created on
cs: Soubor byl vytvořen

en: The only match
cs: Jediná shoda

en: The resource fork will be lost (use ! to override)
cs: 'Resource fork' bude ztracen (použijte ! pro vynucení)

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
cs: VIM nebyl přeložen s volbou +diff

en: This cscope command does not support splitting the window.
cs: Tento cscope příkaz nepodporuje rozdělení okna.

en: Toggle implementation/definition
cs: Prohození implementace/definice

en: Too many "+command" or "-c command" arguments
cs: Příliš mnoho "+příkaz" či "-c příkaz" argumentů

en: Too many edit arguments
cs: Příliš mnoho edit argumentů

en: Top
cs: Začátek

en: Trailing characters
cs: Nadbytečné znaky na konci

en: Unable to read block 0 from
cs: Nelze číst blok 0 z

en: Unable to register a command server name
cs: Není možné zaznamenat jméno command serveru

en: Unclosed expression sequence
cs: neuzavřená sekvence výrazů

en: Undo
cs: Zpět

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown option
cs: Neznámá volba

en: Unknown register type %d
cs: %d není známým typem registru

en: Untitled
cs: Nepojmenováno

en: Up
cs: Nahoru

en: Usage: cstag <ident>
cs: Použití: cstag <odsazení>

en: Use ":gui" to start the GUI
cs: Použijte "gui" pro spuštění GUI

en: Use Vim version 3.0.
cs: Použijte Vim verze 3.0.

en: Use w or w>>
cs: Použijte w či w>>

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
cs: Místo prádné schránky použito CUT_BUFFER0

en: Using swap file "%s"
cs: Používám odkládací soubor "%s"

en: VIM - ATTENTION
cs: VIM - POZOR

en: VIM - Search and Replace...
cs: VIM - Nalézt a nahradit...

en: VIM - Search...
cs: VIM - Nalézt...

en: VIM Error
cs: Chyba VIMu

en: VIM: Can't open window!
cs: VIM: Nelze otevřít nové okno!

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
cs: VIMRUN.EXE se nevyskytuje ve Vaší $PATH.
    Externí příkazy nebudou

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
cs: Vim E458: nelze alokovat položku barevné mapy. Některé barvy mohou být nesprávné

en: Vim Warning
cs: Varování

en: Vim dialog...
cs: Vim dialog..

en: Vim exiting with %d
cs: Vim bude ukončen %d

en: Vim is open source and freely distributable
cs: Vim je volně šiřitelný program s otevřeným zdrojovým kódem

en: Vim: Caught %s event
cs: Vim: Zachycen %s signál

en: Vim: Caught deadly signal
cs: Vim: Zachycen smrtelný signál

en: Vim: Caught deadly signal %s
cs: Vim: Zachycen smrtelný signál %s

en: Vim: Double signal, exiting
cs: VIm: dvojitý signál, končím

en: Vim: Error reading input, exiting...
cs: Vim: chyba při čtení vstupu, končím...

en: Vim: Finished.
cs: Vim: ukončen

en: Vim: Reading from stdin...
cs: Vim: Čtu ze standardního vstupu...

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
cs: Vim: Varování: vstup nepochází z terminálu

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
cs: Vim: Varování: výstup nesměřuje na terminál

en: Vim: preserving files...
cs: Vim: zachovávám soubory...

en: W10: Warning: Changing a readonly file
cs: W10: wc1: měním soubor pouze_pro_čtení

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
cs: W11: wc2: soubor "%s" byl po počátku editace změněn

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
cs: W12: Varování: soubor "%s" byl po počátku editace změněn a buffer ve Vim také

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
cs: W13: wc4: po počátku editace vytvořen soubor "%s"

en: W14: Warning: List of file names overflow
cs: W14: Varování: přetečení seznamu s názvy souborů

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
cs: W15: Varování: chybný oddělovač řádků. Možná chybí ^M.

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
cs: W16: Varování: Mód souboru "%s" byl změněn od započnutí editace

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
cs: VAROVÁNÍ: od jeho načtení byl obsah souboru změněn!!!!

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
cs: VAROVÁNÍ: detekovány Windows 95/98/ME

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
cs: Varování: Nečekaný vstup do jiného bufferu (zkontrolujte automatické příkazy)

en: Warning: terminal cannot highlight
cs: Varování: terminál nepodporuje zvýrazňování

en: While opening file "
cs: Při otevírání souboru"

en: Window position: X %d, Y %d
cs: Umístění okna: X %d, Y %d

en: Word from other line
cs: Slovo z jiného řádku

en: Write partial file?
cs: Uložit neúplný soubor?

en: Writing viminfo file "%s"
cs: Ukládám viminfo souboru "%s"

en: Xref has a
cs: Xref má

en: Xref referred by
cs: Xref odkazoval na

en: Xref refers to
cs: Xref odkazuje na

en: Xref used by
cs: Xref použit

en: YES
cs: ANO

en: Zero count
cs: Nulový počet

en: Zero length string
cs: řetězec o nulové délce

en: [CONVERSION ERROR]
cs: [CHYBA PŘEVODU]

en: [CR missing]
cs: [chybí CR]

en: [Deleted]
cs: [Vymazáno]

en: [Device]
cs: [zařízení]

en: [Error List]
cs: [seznam chyb]

en: [Incomplete last line]
cs: [neúplný poslední řádek]

en: [NL found]
cs: [nalezeno NL]

en: [NOT converted]
cs: [nezkonvertován]

en: [New File]
cs: [nový soubor]

en: [New file]
cs: [Nový soubor]

en: [New]
cs: [Nový]

en: [No File]
cs: [žádný soubor]

en: [No file]
cs: [Žádný soubor]

en: [No write since last change]
cs: [Neuložené změny]

en: [Not edited]
cs: [Needitovaný]

en: [Permission Denied]
cs: [přístup odmítnut]

en: [Preview]
cs: [náhled]

en: [READ ERRORS]
cs: [CHYBY ČTENÍ]

en: [Read errors]
cs: [Chyby při čtení]

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
cs: [volání] celkem re/malloc(): %lu, celkem free() %lu

en: [converted]
cs: [zkonvertován]

en: [crypted]
cs: [zašifrován]

en: [dos format]
cs: [dos formát]

en: [fifo/socket]
cs: [pojmenovaná roura/soket]

en: [fifo]
cs: [pojmenovaná roura]

en: [file ..]       edit specified file(s)
cs: [SOUBOR] ..          editovat SOUBOR(y)

en: [help]
cs: [nápověda]

en: [long lines split]
cs: [dlouhé řádky zalomeny]

en: [mac format]
cs: [mac formát]

en: [noeol]
cs: [žádný eol]

en: [readonly]
cs: [Pouze pro čtení]

en: [socket]
cs: [soket]

en: [string too long]
cs: [příliš dlouhý řetězec]

en: [unix format]
cs: [unix formát]

en: and run diff with the original file to check for changes)
cs: a kontrolu změn pomocí programu diff.)

en: at bottom of tag stack
cs: konec seznamu tagů

en: at top of tag stack
cs: začátek seznamu tagů

en: attempt to refer to deleted buffer
cs: pokus o odkaz na smazaný buffer

en: attempt to refer to deleted window
cs: pokus o odkaz na smazané okno

en: autocommand %s
cs: Automatický příkaz %s

en: by Bram Moolenaar et al.
cs: Autor: Bram Moolenaar a další

en: calling %s
cs: volám %s

en: can't delete OutputObject attributes
cs: nelze smazat atributy OutputObject

en: can't read output of 'charconvert'
cs: nelze číst výstup 'charconvert'

en: can't select fontset
cs: nelze vybrat sadu písem

en: can't select wide font
cs: nelze vybrat široký font

en: cannot change console mode ?!
cs: Nelze změnit mód konzole ?!

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
cs: nelze vytvořit příkaz bufferu/okna: objekt smazán

en: cannot delete line
cs: nelze smazat řádek

en: cannot get line
cs: nelze přečíst řádek

en: cannot insert line
cs: nelze vložit řádek

en: cannot insert/append line
cs: nelze vložit/připojit řádek

en: cannot open
cs: nelze otevřít

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
cs: nelze zaregistrovat příkaz zpětného volání: buffer/okno již bylo smazáno

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
cs: nelze zaregistrovat příkaz zpětného volání: odkaz na buffer/okno nenalezen

en: cannot replace line
cs: nelze nahradit řádek

en: cannot save undo information
cs: nelze uložit informace pro příkaz undo

en: cannot set line(s)
cs: nelze nastavit řádky

en: cannot yank; delete anyway
cs: nelze kopírovat; přesto smazáno

en: close
cs: zavřít

en: cmd: %s
cs: příkaz: %s

en: comma required
cs: je nutná čárka

en: connected
cs: připojen

en: contains unprintable character
cs: obsahuje netisknutelné znaky

en: continuing in %s
cs: pokračuji v %s

en: could not source "%s"
cs: nelze interpretovat "%s"

en: couldn't malloc
cs: volání malloc selhalo

en: cs_create_connection exec failed
cs: spuštění cs_create_connection selhalo

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
cs: cs_create_connection: volání fdopen pro fr_fp selhalo

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
cs: cs_create_connection: volání fdopen pro to_fp selhalo

en: cscope commands:
cs: příkazy cscope:

en: cscope connection %s closed
cs: cscope spojení %s uzavřeno

en: cscope connection closed
cs: closed spojení uzavřeno

en: cursor position outside buffer
cs: umístění kurzoru mimo buffer

en: defaulting to '
cs: implicitní terminál '

en: deleted block 1?
cs: smazán blok 1?

en: digit expected
cs: očekávána číslice

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
cs: neukončujte editor dříve, než bude soubor úspěšně uložen!

en: duplicate cscope database not added
cs: duplicitní cscope databáze nebyla přidána

en: error list %d of %d; %d errors
cs: seznam chyb %d z %d; počet chyb: %d

en: error reading cscope connection %d
cs: chyba při čtení cscope spojení %d

en: expressions disabled at compile time
cs: podpora výrazů byla vypnuta při překladu programu

en: fatal error in cs_manage_matches
cs: osudová chyba v cs_manage_matches

en: file
cs: soubor

en: filename / context / line
cs: název souboru/ kontext/ řádek

en: finished sourcing %s
cs: dokončena interpretace %s

en: freeing %ld lines
cs: počet uvolňovaných řádků: %ld

en: function
cs: funkce

en: gvimext.dll error
cs: chyba gvimext.dll

en: help
cs: nápověda

en: in path ---
cs: v cestě ---

en: invalid attribute
cs: chybný atribut

en: invalid buffer number
cs: chybný název bufferu

en: invalid expression
cs: Chybný výraz

en: invalid mark name
cs: chybné jméno značky

en: is a directory
cs: je adresářem

en: is not a file
cs: není souborem

en: is not a file or writable device
cs: není souborem ani zařízením na něž lze zapisovat

en: is read-only (use ! to override)
cs: je pouze pro čtení (použijte ! pro vynucení)

en: keyboard interrupt
cs: přerušení z klávesnice

en: line %4ld:
cs: řádek %4ld:

en: line %ld
cs: řádek %ld

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
cs: řádek %ld/%ld --%d%%-- sloupec

en: line %ld: %s
cs: řádek %ld: %s

en: line %ld: could not source "%s"
cs: řádek %ld: nelze interpretovat "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
cs: řádek %ld: interpretuji %s

en: line number out of range
cs: číslo řádku mimo rozsah

en: mark not set
cs: značka není nastavena

en: match %d
cs: shoda %d

en: match %d of %d
cs: shoda %d/%d

en: maximal
cs: maximální

en: maximum number of cscope connections reached
cs: dosažen maximální počet cscope spojení

en: mch_get_shellsize: not a console??
cs: mch_get_shellsize: neni konzole??

en: minimal
cs: minimální

en: new shell started
cs: spuštěn nový shell

en: no
cs: ne

en: no :source file name to substitute for "<sfile>"
cs: Žádný interpretovaný soubor, kterým by bylo možné nahradit "<sfile>"

en: no autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
cs: Žádné číslo bufferu, kterým by bylo možné nahradit "<abuf>"

en: no autocommand file name to substitute for "<afile>"
cs: Žádný název souboru, kterým by bylo možné nahradit "<afile>"

en: no autocommand match name to substitute for "<amatch>"
cs: Žádná shoda automatických příkazů, kterou by bylo možné nahradit "<amatch>"

en: no cscope connections
cs: žádná cscope spojení

en: no cscope connections
cs: žádné cscope spojení

en: no such buffer
cs: žádný takový buffer

en: no such window
cs: žádné takové okno

en: no syncing
cs: žádná synchronizace

en: not
cs: ne

en: not found
cs:  nenalezeny

en: not found in 'runtimepath': "%s"
cs: soubor "%s" nebyl nalezen v 'runtimepath'

en: not implemented yet
cs: není ještě podporováno

en: pe_line_count is zero
cs: pe_line_count má nulovou hodnotu

en: pre-vimrc command line
cs: pre-vimrc příkazový řádek

en: readonly attribute
cs: atribut pouze_pro_čtení

en: recording
cs: nahrávám

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
cs: nahradit za %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: row %d column %d
cs: řádek %d sloupec %d

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
cs: hledání dosáhlo konce, pokračování od začátku

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
cs: hledání dosáhlo začátku, pokračování od konce

en: shell returned %d
cs: návratová hodnota shellu %d

en: softspace must be an integer
cs: softspace musí být kladné celé číslo

en: sourcing "%s"
cs: interpretuji "%s"

en: stack_idx should be 0
cs: stack_idx by mělo mít hodnotu 3

en: stat(%s) error: %d
cs: stat(%s) chyba: %d

en: string cannot contain newlines
cs: řetězec nesmí obsahovat znaky nového řádku

en: syncing on C-style comments
cs: synchronizuji komentáře v C stylu

en: syncing starts
cs: synchronizace začíná

en: tag %d of %d%s
cs: tag %d z celkového počtu %d%s

en: tagname
cs: jméno tagu

en: to %s on %s
cs: do %s v %s

en: too many items
cs: příliš mnoho položek

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
cs: podrobnější informace získáte pomocí :help cp-default<Enter>

en: type  :help iccf<Enter>       for information
cs: podrobnější informace získáte pomocí :help iccf<Enter>

en: type  :help version6<Enter>   for version info
cs: zadejte :help version6<Enter>  pro informace o verzi 6.0

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
cs: zadejte :help windows95<Enter> pro podrobnější informace

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
cs: zadejte :help<Enter>  či <F1> pro nápovědu

en: type  :q<Enter>               to exit
cs: zadejte :q<Enter>             pro ukončení programu

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
cs: zadejte :set nocp<Enter>     pro implicitní nastavení Vim

en: unbalanced groups
cs: nevyvážené skupiny

en: unknown cscope search type
cs: neznámý typ cscope hledání

en: unknown flag:
cs: neznámý příznak:

en: unknown option
cs: neznámá volba

en: unknown vimOption
cs: neznámá vimOption

en: version
cs: verze

en: vim error
cs: chyba vim

en: vim_SelFile: can't get current directory
cs: vim_SelFile: nelze zjistit aktuální adresář

en: vim_SelFile: can't get font %s
cs: vim_SelFile: písmo %s není dostupné

en: vim_SelFile: can't return to current directory
cs: vim_SelFile: nelze se vrátit do aktuálního adresáře

en: viminfo: %s in line:
cs: viminfo: %s na řádku:

en: with (classic) GUI.
cs: s (clasickým) grafickým rozhraním

en: with BeOS GUI.
cs: s rozhraním BeOS

en: with Carbon GUI.
cs: s grafickým rozhraním Carbon

en: with Cocoa GUI.
cs: s grafickým rozhraním Cocoa

en: with GTK GUI.
cs: s rozhraním GTK

en: with GTK-GNOME GUI.
cs: s rozhraním GTK-GNOME

en: with GUI.
cs: s grafickým rozhraním

en: with Photon GUI.
cs: s rozhraním Photon

en: with X11-Athena GUI.
cs: S rozhraním X11-Athena

en: with X11-Motif GUI.
cs: s rozhraním X11-Motif

en: without GUI.
cs: bez grafického rozhraní

en: write error (file system full?)
cs: chyba při ukládání (je volné místo na disku?)

en: write error, conversion failed
cs: chyba při zápisu, konverze se nezdařila

en: writelines() requires list of strings
cs: writelines() vyžaduje seznam řetězců
